Reklama

Jak překonat krizi po 3 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:36
Jak překonat krizi po 3 letech

Dobrý den, s přítelkyní jsme spolu měli opravdu nádherný 2,5 roku vztahu, bohužel nám le započala první krize a ani jeden jsme to moc neustál.., hádky, nechuť k sexu, přítelkyně mi nechtěla dávat polibky a být mi příliš nablízku.
Podle toho, co jsem různě načetl na internetu, tak se jedná o normální vývoj vztahu a vše, co se nám stalo, tak je zcela přirozené.
Bohužel jsme se rozešli, protože už to opravdu nebylo hezké, al od rozchodu jsme neustále v kontaktu a ani jeden nepopírá, že v něm je něco, co ho k tomu druhému stále stahuje.., chybíme si, ale stále se bojíme, že na to nezapomeneme.

Je někdo, kdo měl podobné problémy a překonal s partnerem tuto krizi? Jak máme postupovat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:43

Ahoj, tak my jsme měli krizi po 3,5 a 7 letech vztahu. Po 3 a 7 byla mini krize, po 5 letech veeelkááá krize. Ustáli jsme to tak, že jsme si dali na měsíc pauzu. s tím, že jsme si nepsali, nevolali, nestýkali se ani nic. Chtěli jsme se rozejít, ale řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a uvidíme. Dopadlo to tak, že jsme si po 3 týdnech napsali, že se sejdeme. Nevědděla jsem co čekat, chyběl mi, ale že bych po něm brečela, tak to ne. No a jak jsme se setkali a obejmuli, tak jsem TO cítila :) motýli v břiše jako ze začátku, mrazení na zádech a všechno :) Od té doby byl vztah o něčem jiným a byl mnohem lepší a pevnější. Pak jsme měli krizi po 7 letech, ale to jen proto, že jsme oba dělali státnice, takže to je něco jinýho :D

Jakkoliv každý říká, že pauza je špatná a že tím vztah končí, tak nám to zachránilo vztah a od té doby se máme rádi víc než dřív a letos máme dokonce svatbu :) Přeji hodně štěstí :)

(omlouvám se za anonym, soukromé info)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj, tak my jsme měli krizi po 3,5 a 7 letech vztahu. Po 3 a 7 byla mini krize, po 5 letech veeelkááá krize. Ustáli jsme to tak, že jsme si dali na měsíc pauzu. s tím, že jsme si nepsali, nevolali, nestýkali se ani nic. Chtěli jsme se rozejít, ale řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a uvidíme. Dopadlo to tak, že jsme si po 3 týdnech napsali, že se sejdeme. Nevědděla jsem co čekat, chyběl mi, ale že bych po něm brečela, tak to ne. No a jak jsme se setkali a obejmuli, tak jsem TO cítila :) motýli v břiše jako ze začátku, mrazení na zádech a všechno :) Od té doby byl vztah o něčem jiným a byl mnohem lepší a pevnější. Pak jsme měli krizi po 7 letech, ale to jen proto, že jsme oba dělali státnice, takže to je něco jinýho :D

Jakkoliv každý říká, že pauza je špatná a že tím vztah končí, tak nám to zachránilo vztah a od té doby se máme rádi víc než dřív a letos máme dokonce svatbu :) Přeji hodně štěstí :)

(omlouvám se za anonym, soukromé info)

Moc děkuji za reakci!

Pipet
Generální žvanilka 24064 příspěvků 09.05.18 19:05

No a my žádnou krizi neměli, je to 13 let.
Trochu to skřípalo okolo roku věku mladšího dítěte, spali jsme odděleně, já furt unavená a v polokomatu :lol:, ale oba jsme věděli, že je to jen dočasné.

Každý vztah je jiný.

Martha03
Kecalka 375 příspěvků 09.05.18 19:08

Já úplně nechápu ty krize po 3 letech, to ještě není žádná doba. Možná jak píše tady výše 7 let to už je celkem pochopitelné. Spousta lidí se chce nějak někam posunout.
Spíše se zamyslete když vám to skřípe po 3 letech jak spolu strávíte celý život? Mělo by to být tak, že bez sebe i přes pauzu nedokážete být. Jestli budete myslet na to, že se to stane znovu, tak to dohromady ani nedávejte.
Měli byste si rozumnět, mít se radi a umět věci řešit. Po 10, 15 20ti letech už se totiž po sobě nebudete vrhat jako hladový lvi, budete mít další starosti a problém, na vztahu se musí kontinuálně pracovat a hlavně mluvit pokud to jde.
Pokud to spolu myslíte vážně, nejdříve si promluvte jaké jsou vaše představy a co od dalšího pokračování očekáváte. V zásadních otázkách byste se měli shodnout a také si ujasnit co bylo poprvé špatně a jak to vyřešit.

ellie94
Kecalka 252 příspěvků 09.05.18 19:09

@Pipet Můžu se zeptat, jak to, že vy jste neměli krizi, zakladatelovi pomůže? Chce rady.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 19:13

@Martha03 Já té krizi po 3 letech rozumím. V té době už opadává zamilovanost a partneři se spolu učí fungovat bez růžových brýlí. Neodsuzovala bych to. Jakmile se tohle překoná, tak příjde krize týkající se společného bydlení, pak krize před svatbou, pak krize první dítě, pak třeba finanční problémy. Myslím si, že vztah je jedna velká houpačka, kde jde jen o to naučit se zvládat tyhle krize a každá další je snazší. Oni jsou bohužel teprve u té první krize a ta bývá pro vztah rozhodující.

(anonym s krizí po 3,5,7 letech :D )

destik
Kecalka 102 příspěvků 09.05.18 19:14

Překonali jsme mnohem horší. Byly i doby, kdy přítel vzteky nevydržel a rozflákal dveře. I doby, kdy jsem sedla na letadlo a on putoval domů autem. Jsme spolu čtvrtým rokem. A teprve teď začínáme být klidnější. Několikrát jsme se odstěhovali, sestěhovali, všechny ty pauzy byly k něčemu dobré. Teď už jsme spolu koupili rodinný domek a budujeme. Jsme oba blázni, už jsme poznali, co nás rozčiluje a přítel už zas začíná chápat, že je dobré za druhým přijít. Vše zlé je pro něco dobré. A když by vám to nevyšlo? Je vám přeci 24. To je věk, kdy teprve lidi opouštějí v dnešní době výšku a zjišťují o čem život mimo kolej je. :hug:

Pipet
Generální žvanilka 24064 příspěvků 09.05.18 19:15

@ellie94 Třeba že krize po X letech nemusí být normální a přirozené. :nevim:

Jestli to chtějí zkusit, ať to zkusí :nevim: Přinejhorším se rozejdou úplně.

ellie94
Kecalka 252 příspěvků 09.05.18 19:17

@Pipet Já nevím, myslím si, že krize jsou vždycky, jen někteří partneři je umí lépe zvládat, že to možná ani jako krizi neberou. Někteří jsou v tom zvládání horší :)

Martha03
Kecalka 375 příspěvků 09.05.18 19:28
@Anonymní píše:
@Martha03 Já té krizi po 3 letech rozumím. V té době už opadává zamilovanost a partneři se spolu učí fungovat bez růžových brýlí. Neodsuzovala bych to. Jakmile se tohle překoná, tak příjde krize týkající se společného bydlení, pak krize před svatbou, pak krize první dítě, pak třeba finanční problémy. Myslím si, že vztah je jedna velká houpačka, kde jde jen o to naučit se zvládat tyhle krize a každá další je snazší. Oni jsou bohužel teprve u té první krize a ta bývá pro vztah rozhodující.(anonym s krizí po 3,5,7 letech :D )

Neodsuzuji nikoho, neznam je tak ani nemůžu vědět jak se věci opravdu mají. Jen jsem psala, že jim moc nerozumím. Zamilovanost a růžové brýle konci tak po roce vztahu tzn. že tohle už asi měli za sebou a přišli na to až později a nebo se táhla celou dobu od konce zamilovanosti.
Psala jsem že si musí promluvit a udělat si mezi sebou jasno jinak jim to nebude fungovat ani na podruhé ani napotreti.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 09.05.18 19:34

Přiznám se, že z vlastní zkušenosti čerpat nemůžu, jsme spolu s manželem 6 let a žádná krize nebyla ani větší hádka. Tobě bych ale doporučila tu pauzu zatím nepřerušovat a dát si chvíli „oraz“. Jestli k sobě patříte, tak se dáte dohromady a jestli ne, tak po čase zjistíš, že ti ten druhý zase tak nechybí.. jak dlouho jste bez sebe?

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 09.05.18 19:37
@destik píše:
Překonali jsme mnohem horší. Byly i doby, kdy přítel vzteky nevydržel a rozflákal dveře. I doby, kdy jsem sedla na letadlo a on putoval domů autem. Jsme spolu čtvrtým rokem. A teprve teď začínáme být klidnější. Několikrát jsme se odstěhovali, sestěhovali, všechny ty pauzy byly k něčemu dobré. Teď už jsme spolu koupili rodinný domek a budujeme. Jsme oba blázni, už jsme poznali, co nás rozčiluje a přítel už zas začíná chápat, že je dobré za druhým přijít. Vše zlé je pro něco dobré. A když by vám to nevyšlo? Je vám přeci 24. To je věk, kdy teprve lidi opouštějí v dnešní době výšku a zjišťují o čem život mimo kolej je. :hug:

Za pouhe 4 roky tohle vsechno? 8o Páni…

Jsi si jista, ze se k sobe hodite?

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 09.05.18 19:44

A posouval se ten vztah někam? Méli jste společné cíle? Měli jste aspoň blízko sebe časové milníky života jako bydlení, svatba, děti…? Protože to jsou takové základy na kterých se vztah buduje. Ona se těžko udržuje nějaká láska, když jeden chce do půl roku bydlet spolu a ten druhý chce ještě aspoň 2 roky ještě randit. Pokud tomu OBA budete chtít dát ještě šanci, tak je potřeba si promluvit o těch velkých věcech v životě, protože když bude jeden na straně 1 a druhý na straně 356, tak se těžko hledá kompromis a společná řeč, a nebo když zjistíte, že jste sice oba na straně 30, ale každý v jiné knize.

Já nevím kdy vztahové krize u nás přicházely, ale vždycky pomohlo si sednout a probrat kam míříme a jestli stále vidíme před sebou stejný cíl. Zbytek šel tak nějak samospádem. Je pravda, že s manželem máme to štěstí, že jsme se sešli se stejným žebříčkem hodnot a přibližně stejným jízdním řádem pro to jak si představujeme hezký život.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:35

Jo a ještě chci říct, že v té krizi po 7 letech jsme jeli spolu na víkend do Tater, koupili si tatranský čaj (ten nejsilnější), zapálili si krb a mluvili a mluvili. O svatbě, cestování, dětech, domech, bytech, zahradách, našich vizích do budoucna, atd atd. Normálně o tomhle moc nemluvíme. Ale je fajn udělat si jednou za čas „vztahovou inventuru“

(anonym s krizemi :D )

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama