Jak překonat předvánoční smutek?

jjelena
23.11.15 19:35

Jak překonat předvánoční smutek?

Ahoj všem, nikdy jsem si nemyslela, že to budu psát. Ale tím, jak se blíží vánoce, ze všech stran se to na nás valí, kolegové a známí řeší dárky pro své partnery, padl na mě smutek. Ne deprese, to ani zdaleka, jen prostě smutek. Smutek z toho, že jsem sama. Mám děti, ty mě samozřejmě naplňujou vším, ale…
Chybí mi společnost na vánoční koncert, společník na vánoční trhy, parták na to dát si svařák… a takhle bych mohla pokračovat.

Tohle téma není založeno, proto, abych dostala rady, tady není, co radit. Spíš za účelem si popovídat o tom, jak to „sama“ zvládnout. Pro mě je to letos úplně nová situace :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4006
23.11.15 19:37
@jjelena píše:
Ahoj všem, nikdy jsem si nemyslela, že to budu psát. Ale tím, jak se blíží vánoce, ze všech stran se to na nás valí, kolegové a známí řeší dárky pro své partnery, padl na mě smutek. Ne deprese, to ani zdaleka, jen prostě smutek. Smutek z toho, že jsem sama. Mám děti, ty mě samozřejmě naplňujou vším, ale…
Chybí mi společnost na vánoční koncert, společník na vánoční trhy, parták na to dát si svařák… a takhle bych mohla pokračovat.Tohle téma není založeno, proto, abych dostala rady, tady není, co radit. Spíš za účelem si popovídat o tom, jak to „sama“ zvládnout. Pro mě je to letos úplně nová situace :nevim:

buď ráda, že máš děti, někdo nemá ani to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 19:41

Ač vdaná jsem vlastně taky sama a na tohle taky nemám nikoho. Ale i tythle radosti můžeš zažívat sama, a třebas se tak s někým potkáš!
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13670
23.11.15 19:41

Nemůžeš říct kolegyním/kolegům z práce, aby s tebou zašli? Nějaká kamarádka?
Na koncert můžeš vzít i děti ne? I na trhy? Svařáka si s dětma asi nedáš :mrgreen: ale jinak myslím, že to zase tak strašné není :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
23.11.15 19:44

Jo, to je moc těžké, pokud to letos zažíváš poprvé. Na to asi není žádný recept, jen dobrá kámoška, která je taky sama, nebo žije v nefunkčním vztahu a byla by ochotná se o tyto zážitky podělit s tebou - zajít s tebou na koncert nebo na ty trhy.
Já sama nejsem, ale manžel je často pracovně pryč i na několik týdnů, tak vím, jaké to je, hlavně víkendy, kdy jsou všichni spolu s rodinou a já jen sama s dětmi… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
23.11.15 19:46
@minoe píše:
buď ráda, že máš děti, někdo nemá ani to..

Tak to každopádně, to jsem ani neměla potřebu zdůraznovat

• Nahlásit
  • Citovat
23346
23.11.15 19:47

@jjelena Na svařák chodím se spolužačkami, udělaly jsme si z toho tradici. Na koncerty nebo výstavy s mamkou, na pivo (a bowling) s mlaďochy z práce.
Letos to budou sedmé Vánoce, co jsem s dětmi sama. Ty první byly asi nejsmutnější, teď už je to v pohodě.
Možná mám výhodu, že vlastně chlapa nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
23.11.15 19:47
@bigl píše:
Jo, to je moc těžké, pokud to letos zažíváš poprvé. Na to asi není žádný recept, jen dobrá kámoška, která je taky sama, nebo žije v nefunkčním vztahu a byla by ochotná se o tyto zážitky podělit s tebou - zajít s tebou na koncert nebo na ty trhy.
Já sama nejsem, ale manžel je často pracovně pryč i na několik týdnů, tak vím, jaké to je, hlavně víkendy, kdy jsou všichni spolu s rodinou a já jen sama s dětmi… :,(

Přesně, každý s rodinou a já sama, nejtěžší je, jdyž jsou u otce

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
23.11.15 19:49

@kaja00 nejde o to, že by nebyla kamarádka… ale ten mužský element… jako já to zvládám, to ne žene, jen mě v zomhle čase občas přepadne lítost

• Nahlásit
  • Citovat
7097
23.11.15 19:50

Jsem na tom stejně. Bez chlapa, bez kamarádek… Ale už takhle jedu třetí rok, tak jsem zvyklá. Nejhorší to bylo předloni, když od nás odešel manžel na začátku prosince a já pár dní na to jela koupit dárky pro děti. Všude páry, co pro děti nakupovaly spolu a já sama. :?
Nebo po vánocích v práci, když se všichni bavili o dárkách a jenom já mlčela, protože jsem nedostala nic. Od koho taky, že? I když ani v manželství to nebylo lepší, bejvalej, aby mi nic nemusel kupovat, tak radši tvrdil, že nemáme peníze a budeme kupovat jenom dětem. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 19:50

No.. asi vím, o čem mluvíš, mám to ještě stále v živé paměti.

Tak nějak jsem to tehdy přečkala, musela jsem..jakmile byla návštěva, dalo se zapomenout, ale večery, blikající stromky..a všude kolem úplné rodiny, hromady dětí..

Co poradit - užij si to s dětmi, jak jen to jde, rozsvěcování stromu, adventní trhy..

My letos, jakož i minulé roky zase budeme koukat smutně na těhotné.. Člověk si nevybere..

Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
2374
23.11.15 19:59

@jjelena nemohla bys být na Vánoce s rodinou? Myslím rodiči, sourozenci…Musí to být těžké…ale věř, že takových lidí je mnoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
23.11.15 20:08

Ja nemam mamku, ktera pred pul rokem zemrela na rakovinu a letos to budou prvni vanoce bez ni a je mi z toho na nic, ale nadruhou stranu se na Vanoce tesim, uz kvuli detem.
Co rodina? Neboj bude lip, to date, :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.11.15 20:19

@jjelena chtěla jsem tě pozvat na ten punč a na trhy, že bych brala někoho, kdo tam půjde se mnou, protože s dětmi je to docela náročné… akorát nejsi z Olomouce… smůla… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
23.11.15 20:27

A co kamarádky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu