Jak prekonat strach z novych lidi v praci?

Anonymní
27.10.19 20:20

Jak prekonat strach z novych lidi v praci?

Po 4 letech jsem si nasla novou praci. Muj problem je, ze se hrozne bojim novych lidi. Viri se mi myslenky v hlave typu, co kdyz mne nebudou mit radi? Co kdyz na mne budou zly, budou ukazovat na to jak jsem nechopna, budou na mne delat oci a budou mne pomlouvat. Chodim do prace s uzkosti a hrozne se bojim, ale nevzdavam to a doufam ze cas mi pomuze az se tam vic usadim. Kazdopadne kritiku nezvladam, ne takovou kdy vidim na tom druhem ze jsem neco pokazila, ze vyctu z obliceje ze je neco zle. Kdyz za mnou prijde a promluvime si o tom, tak problem nemam. Snazim se na sobe pracovat ale tento stav mi prijde jako nevyhrany souboj. Rikam si i ze je to treba normalni kdyz sem nekde nova a mozna to moc hrotim. Nevim :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16391
27.10.19 20:25

Prostě té úzkosti čelit.

Sepsat si všechny jednotlivé situace, kterých se v práci bojíš. Pak je seřaď od té nejjednoduší po úplně nejhrozivější.

A každý den se pokus jednu z těch situací překonat tím, že se jí nevyhneš, že neutečeš a zjistíš, že to je ve sktuečnosti méně děsivé, než v tvé hlavě.

Předem si naplánuj odměnu, co si za to dáš, až to zvládneš překonat.

Postupuj od těch snadných po ty děsivé.

Další postupy jak na boj s úzkostí najdeš tady
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Pokud by ti nestačilo vlastní odhodlání a troška informací z knížky, vstup do psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 20:27

@Ou Ja vim ze nesmim utect, ale nekdy chci. A zkusim to, dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16391
27.10.19 20:31
@Anonymní píše:
@Ou Ja vim ze nesmim utect, ale nekdy chci. A zkusim to, dekuji :kytka:

čím méně budeš dělat to, co ti úzkot říká, že máš dělat, tím slabší bude. Pokud ji člověk poslouchá a věnuje ji pozornost, tak tím víc ji krmí.

A ještě mrkni sem

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 20:45

Holky diky, jdu na to!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...