Jak překonat úzkosti? (farmakorezistence)

3596
10.2.21 15:45

Jak překonat úzkosti? (farmakorezistence)

Ahojte,
potřebovala bych poradit, léčím se 13 let na psychiatrii, diagnózy se různě měnily (ale to není podstatné pro tohle téma), ale všechny je provází úzkosti. Úzkosti mám v různé intenzitě pořád. AD beru, na terapii chodím, vyzkoušela jsem hypnózu, než jsem neurologicky onemocněla, tak jsem hodně sportovala… Nevím už, jak se úzkostí zbavit. Je to hodně vyčerpávající, některé dny se jen klepu, potím, nejím…
Máte někdo zkušenost, co vám pomohlo úzkosti překonat?
Nebo naopak je tu někdo s farmakorezistentní úzkostí jako já a jak to řeší?
Moc vám děkuji za odpovědi a za zkušenosti.
Hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26249
10.2.21 16:12

Loli, můžeš to mít prostě ze života. Je potřeba něco změnit. Pomalu. Postupně. Tlak okolí, rodiny, neustále hospitalizace, dyť to je stres jak kráva. Chodíš třeba do nějaký organizace kde pomáhají se socializací? Komunikací, trávením volnýho času? Já teď začla do jedný takový jezdit a jsou tam moc fajn. Chce to se trochu snažit odprostit se od toho. U mě je to třeba spojený s nedůvěrou v sebe sama. Sebevědomím, dětstvím a tím, co do mě cpali rodiče. Tak na tomhle musím pracovat. Najdi si něco co tě baví. Naplňuje. Nejen celý dny být ve sračká. ch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.2.21 16:20

Ahoj psycholog a obvodak.ti napise neurol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26249
10.2.21 16:35
@Rampator píše:
:mrgreen: :mrgreen: áaaaaa další odborník :lol: o Neurol tu fakt nejde.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 16:36
@holka_z_hor píše:
Loli, můžeš to mít prostě ze života. Je potřeba něco změnit. Pomalu. Postupně. Tlak okolí, rodiny, neustále hospitalizace, dyť to je stres jak kráva. Chodíš třeba do nějaký organizace kde pomáhají se socializací? Komunikací, trávením volnýho času? Já teď začla do jedný takový jezdit a jsou tam moc fajn. Chce to se trochu snažit odprostit se od toho. U mě je to třeba spojený s nedůvěrou v sebe sama. Sebevědomím, dětstvím a tím, co do mě cpali rodiče. Tak na tomhle musím pracovat. Najdi si něco co tě baví. Naplňuje. Nejen celý dny být ve sračká. ch.

Ahoj, chodila jsem do jedné neziskovky pro duševně nemocné na různé kurzy a volnočasovky, byli jsme i na pobytech. Nejraději bych chodila do CDZ, ale u nás není. Spolupracuji se sociální pracovnicí. Já nesedím pořád doma, mám docela dost kamarádů, tak před Covidem jsme se hodně scházeli, ale teď je to limitované a jsem více doma, no. Ale ta úzkost je prostě pořád. Zrovna teď se celá klepu. Jinak díky za tipy. Moc mě toho právě nebaví, bavilo mě to fitko, ale to je zaprvé zavřené a zadruhé mám 3 roky ty neurologické problémy a nedávala bych to. Na procházky se snažím chodit, to jde. Ale ta hnusná úzkost pořád útočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 16:38
@Rampator píše:

Neurolu jsem brala až 4 mg denně, vůbec to nezabíralo. Není to řešení, protože je návykový, navíc já jsem rezistentní i na benzodiazepiny. Můžu 10 mg Rivotrilu a ani to se mnou nehne. BZD neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10009
10.2.21 16:40

@Rampator tak ale Neurol nic neřeší

@Lollitka mně pomohlo je prostě přijmout jako součást života, trvalo mi to asi devět let. Úzkosti mám čas od času stále, ale už to není tak intenzivní. Člověk už prostě ví, co má očekávat. Mně léky moc nezabíraly, tak jsem si prostě řekla, že když mi nezabírají a že jsem jich vyzkoušela, tak asi nemá smysl je brát. Respektive, lékařka pořád nevěděla co se mnou, přidávala léky jeden za druhým, měla jsem brát tři plus příležitostně Neurol, ale paradoxně mi bylo ještě hůře. Tak jsem řekla dost a jsem teď na čtvrtce jednoho a (ťuk, ťuk) je mi tak o 80% lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 16:44
@marinka5 píše:
@Rampator tak ale Neurol nic neřeší@Lollitka mně pomohlo je prostě přijmout jako součást života, trvalo mi to asi devět let. Úzkosti mám čas od času stále, ale už to není tak intenzivní. Člověk už prostě ví, co má očekávat. Mně léky moc nezabíraly, tak jsem si prostě řekla, že když mi nezabírají a že jsem jich vyzkoušela, tak asi nemá smysl je brát. Respektive, lékařka pořád nevěděla co se mnou, přidávala léky jeden za druhým, měla jsem brát tři plus příležitostně Neurol, ale paradoxně mi bylo ještě hůře. Tak jsem řekla dost a jsem teď na čtvrtce jednoho a (ťuk, ťuk) je mi tak o 80% lépe.

Díky moc za zkušenost, já právě taky beru hodně léků, ale nejen kvůli těm úzkostem. Já se taky snažím úzkost přijmout, dřív jsem měla panické ataky a ty jsem racionálně zpracovala, že se pak už neodvážily přijít, ale tahle vleklá, permanentní úzkost je nepříjemná. Jinak jsem ráda, že je ti lépe, ať ti to vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26249
10.2.21 16:50
@Lollitka píše:
Ahoj, chodila jsem do jedné neziskovky pro duševně nemocné na různé kurzy a volnočasovky, byli jsme i na pobytech. Nejraději bych chodila do CDZ, ale u nás není. Spolupracuji se sociální pracovnicí. Já nesedím pořád doma, mám docela dost kamarádů, tak před Covidem jsme se hodně scházeli, ale teď je to limitované a jsem více doma, no. Ale ta úzkost je prostě pořád. Zrovna teď se celá klepu. Jinak díky za tipy. Moc mě toho právě nebaví, bavilo mě to fitko, ale to je zaprvé zavřené a zadruhé mám 3 roky ty neurologické problémy a nedávala bych to. Na procházky se snažím chodit, to jde. Ale ta hnusná úzkost pořád útočí.

Ona je na hov.no že každýmu zabírá něco jinýho. Jako z těch metod proti úzkosti, co se doporučujou. Nevim moc Loli co poradit. Snad jen, dělat si dobře. Jako odpočívat, když potřebuješ a chceš, jít ven jen když chceš, ne na sílu. Naslouchat si. Mně moc pomáhá flow, jin, hatha jóga. Jsou klidné, relaxační. Protahovací. Hudba. Hezký filmy. Knížky. Netlačit na sebe. Že mi musí bejt za každou cenu dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10009
10.2.21 16:50

@Lollitka děkuji…ty hnusné vleklé dennodenní úzkosti znám, kam se hrabe ataka. Měla jsem dny, kdy jsem nevystrčila hlavu z domu, k tomu malé dítě doma…

Držím pěsti, bude líp. Teď je příšerná doba, počasí tomu také nenahrává, ale děláš pro to hodně a věřím že se to obrátí k lepšímu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 17:02
@holka_z_hor píše:
Ona je na hov.no že každýmu zabírá něco jinýho. Jako z těch metod proti úzkosti, co se doporučujou. Nevim moc Loli co poradit. Snad jen, dělat si dobře. Jako odpočívat, když potřebuješ a chceš, jít ven jen když chceš, ne na sílu. Naslouchat si. Mně moc pomáhá flow, jin, hatha jóga. Jsou klidné, relaxační. Protahovací. Hudba. Hezký filmy. Knížky. Netlačit na sebe. Že mi musí bejt za každou cenu dobře.

No právě, ono je toho milion, ale ne všechno zabírá, já mám za sebou KBT, vč. relaxací, léky, hypnózu, jiné terapie, pohyb, byla jsem i u léčitelky… Na jógu jsem chodila na power, to je dobrý nápad, ale teď nevím, jestli bych ji dala. Hudba je fajn. Na knížky a filmy se vůbec nesoustředím. Já právě ráda chodila s kamarády na kafe do kavárny si popovídat a pak se jít projít. Jinak moc koníčků nemám. Musím hledat. A ty jsi na tom teď jak, psychicky? Díky za podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
10.2.21 17:03

Co zkusit oslovit různé studie. Ne jen ty, co nabízí v nemocnici, tam se dostane jedna z několika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 17:04
@marinka5 píše:
@Lollitka děkuji…ty hnusné vleklé dennodenní úzkosti znám, kam se hrabe ataka. Měla jsem dny, kdy jsem nevystrčila hlavu z domu, k tomu malé dítě doma…Držím pěsti, bude líp. Teď je příšerná doba, počasí tomu také nenahrává, ale děláš pro to hodně a věřím že se to obrátí k lepšímu :hug:

Díky moc, přesně, taky mi přijde horší ta vleklá, celodenní úzkost, než ataka, která odezní. Já jsem teď taky hodně doma, ale tak to i díky Covidu, ale moc mi to nepřidává. Počasí hrůza, já nesnáším sníh ve městě a zimu vůbec. A jak máš staré dítě? To tě obdivuji, že se k tomu zvládáš ještě o dítě starat, já se sotva postarám o sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3596
10.2.21 17:06
@Evkad píše:
Co zkusit oslovit různé studie. Ne jen ty, co nabízí v nemocnici, tam se dostane jedna z několika.

No to mě taky napadlo, četla jsem, že ve studiích zkouší na úzkosti rTMS a ketamin, chci to probrat s Dr. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10009
10.2.21 17:08

@Lollitka teď už mám dvě, sedmiletou slečnu a tříletýho chlapečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu