Jak přemluvit rodiče na králíka?

1
4.2.21 10:11

Jak přemluvit rodiče na králíka?

Kde o to že máme doma psa a uz od mala jsem si přála mít spolu králíčka a psa.. Pejskovi je teď 9 let a už mi nezbývá moc času si tento sen splnit :,( mamka by mi králíčka dovolila.. Ale až tu pejsek nebude. Prý že se nebudu dostatečně věnovat kralikovi a pejskovi zároveň.. A ani nemám možnost jí dokázat že vše co si o králícich myslí není pravda.. A ani nemám jak ji dokázat že to zvládnu
:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26196
4.2.21 10:17

Myslím, že pes by králíka jako svačinu uvítal. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3421
4.2.21 10:21

@Miaamikaa ehmm a kolikt i je? I kdyby 60 tak jeste nejaky cas tady na svete nejspis mas… :nevim: Fakt si myslis, ze si nikdy neporidis zvire az se od vasich odstehujes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3421
4.2.21 10:22

@pikola v lidlu byl nedavno v akci a nebyl by z toho takovy bordel a navic vic masa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
4.2.21 10:23

Králíka do baráku nikdy. Ségra ho dostala na Vánoce a b to smrad, že na jaře putoval na zahradu do kralikarny :zed:
Jinak já vždycky chtěla strašně psa a naši mne ho nechtěli koupit. Prostě jsem si ho pořídila az jsem bydlela s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
4.2.21 10:30

Vím jaký je dětský chtíč, ale věř mi že králíčci nejsou zas tak úžasní :lol:
Je třeba jim opravdu minimálně obden čistit klec, střihat drápky, když ho pustiš ven tak potřebu si děla kde chce, ještě k tomu všemu jak se drbe lítají z něho chlupy a kolem klece jsem musela vysávat 3× denně, protože pořad hrabal, ani jsem se nevyspala.
A ano králíčci moc nevoní a upřímně ona ani sranda s nema moc není, s kralikem se nepomazlíš, nic ho nenaučíš, jenom po něm ukliziš a krmis ho. Taky jsem ho jako malá měla a bavil mě 2 měsíce, potom skončil venku v kralikarně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14594
4.2.21 10:38

Taky jsem to obrecela, kdyz jsme ho odvazeli kolegovi do kralikarny. Ale doma jsem ten puch nedala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31719
4.2.21 10:41
@Miaamikaa píše:
Kde o to že máme doma psa a uz od mala jsem si přála mít spolu králíčka a psa.. Pejskovi je teď 9 let a už mi nezbývá moc času si tento sen splnit :,( mamka by mi králíčka dovolila.. Ale až tu pejsek nebude. Prý že se nebudu dostatečně věnovat kralikovi a pejskovi zároveň.. A ani nemám možnost jí dokázat že vše co si o králícich myslí není pravda.. A ani nemám jak ji dokázat že to zvládnu :(

Pořid si ho, až budeš bydlet sama, maminku s tím neotravuj…

Co jsem slyšela, tak králíci většinou vyrostli dvakrát víc než měli, doma smrad jak v králíkárně :mrgreen:, bordel, seno, králík neposlouchal nikoho a neměl rád nikoho, většinou pak putoval k někomu do klasické venkovní králíkárny…

Domů bych vzala jen králíka plyšového na baterky… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
4.2.21 10:50

Ani tohle by mamku nepřesvědčilo? Ten králíček úplně voní i z obrázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4797
4.2.21 10:53
@Markéta188 píše:
Je třeba jim opravdu minimálně obden čistit klec, střihat drápky, když ho pustiš ven tak potřebu si děla kde chce, ještě k tomu všemu jak se drbe lítají z něho chlupy a kolem klece jsem musela vysávat 3× denně, protože pořad hrabal, ani jsem se nevyspala.
A ano králíčci moc nevoní a upřímně ona ani sranda s nema moc není, s kralikem se nepomazlíš, nic ho nenaučíš, jenom po něm ukliziš a krmis ho. Taky jsem ho jako malá měla a bavil mě 2 měsíce, potom skončil venku v kralikarně.

Klasika, pořídím si králíčka jako plyšáka, on se chudák mazlit nechce, tak ho šoupnu do králíkárny, když přivážeš psa k boudě nebo necháš kočku venku tak jsi za zrůdu a chtějí tě málem linčovat, protože kočka a pes patří nejlépe do postele..dost zvrácená logika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
4.2.21 11:05
@lilith1 píše:
Klasika, pořídím si králíčka jako plyšáka, on se chudák mazlit nechce, tak ho šoupnu do králíkárny, když přivážeš psa k boudě nebo necháš kočku venku tak jsi za zrůdu a chtějí tě málem linčovat, protože kočka a pes patří nejlépe do postele..dost zvrácená logika…

Tak to opravdu neeee, mám 6 psu z útulku.
Jsem milovník všech zvířat a nedej bože když vidím zvíře jakkoliv týrat ať už je to pes nebo králík. Králíka jsem měla jako malá a mimochodem jsme ho dali do kralikarny k morčátkům a věř mi že mu bylo mnohem mnohem lip než sám zavřeny v kleci. Tyhle zvířata nejsou kontaktní jako psi, nemůžeš to srovnávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15940
4.2.21 11:09

My máme zakrslíka. Měli jsme dva. Je pravda, že když je to samec, tak si značkuje. Dva se rvali jak koně. Chce to samičku, nebo kastrovaného. Králík jako býložravec nemá až takovou potřebu po sobě „uklízet“, takže bobky vypadnou kdekoliv. Ale zas jde o kuličku, co se dá zamést. A naučí se chodit na záchůdek dělat hromádku a vyčůrat se - máme kočičí (mimo klec) kde si uleví i zahrabe. A potřebuje prostornou klec s „norou“, kam si chodí odpočinout a truchovat.
Ano, svoje zuby je ochoten vyzkoušet na čemkoliv a taky je ochoten prozkoumat cokoliv - kde jakou škvíru. Zatímco hasiči sundavají sousedovic kočku ze stromu, vy odstavujete linku…
Na zahradě jsme se báli ho pustit na volno, tak běhal přivázaný na obojku. Pak jsme si troufli ho pustit - lítal všude, teď má tam svoje místo, kam se chodí rozvalit, ale na zavolání za chvíli přijde a vrací se i sám do klece.
Takže není pravda, že je to naprosto tupé zvíře, má jen svojí logiku a má také jednu zvláštnost - čím je starší, tím je chápavější. Má to samozřejmě i svoje limity a bohužel se to časem protne se stárnutím. Říkali nám, že vydrží tak 3 - 5 let, vyjímečně víc. Našemu těžkotonážnímu (1,4 kg) veteránovi táhne na 11. 8o :lol:
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
4.2.21 11:14
@M_Vladim píše:
My máme zakrslíka. Je pravda, že když je to samec, tak si značkuje. Chce to samičku, nebo kastrovaného. Králík jako býložravec nemá až takovou potřebu po sobě „uklízet“, takže bobky vypadnou kdekoliv. Ale zas jde o kuličku, co se dá zamést. A naučí se chodit na záchůdek - máme kočičí (mimo klec) kde si uleví i zahrabe. A potřebuje prostornou klec s „norou“, kam si chodí odpočinout a truchovat.
Ano, svoje zuby je ochoten vyzkoušet na čemkoliv a taky je ochoten prozkoumat cokoliv - kde jakou škvíru. Zatímco hasiči sundavají sousedovic kočku ze stromu, vy odstavujete linku…
Na zahradě jsme se báli ho pustit na volno, tak běhal přivázaný na obojku. Pak jsme si troufli ho pustit - lítal všude, teď má tam svoje místo, kam se chodí rozvalit, ale na zavolání za chvíli přijde a vrací se i sám do klece.
Takže není pravda, že je to naprosto tupé zvíře, má jen svojí logiku a má také jednu zvláštnost - čím je starší, tím je chápavější. Má to samozřejmě i svoje limity a bohužel se to časem protne se stárnutím. Říkali nám, že vydrží tak 3 - 5 let, vyjímečně víc. Našemu těžkotonážnímu (1,4 kg) veteránovi táhne na 11. 8o :lol: :mavam:

Tak to klobouk dolů. Ale asi to zvíře musíte opravdu milovat a věnovat se mu. Vím že chovatele králíků dokáží s něma neuvěřitelné věci, ale musíte být tomuhle zvířeti asi vážně oddaní. Přece jen Králíčka chcou většinou mladší děti a pak to opravdu dopadá tak, že se králíček dá pryč nebo v lepší variantě, pokud bydlíš v domě tak do té kralikarny.
Je to spíše o člověku než o králíkovi :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
4.2.21 11:15

No víme, jak je to u dětí. Pořídím si králíka, za chvilku mě omrzí a bude se starat mamka s taťkou. Proto jsme měli jako malí zvířata doma zakázané. Jinak mívali jsme křečky a fretku a musím říct, že hlavně freťák smrděl i na fotce :D ale byl to miláček 🙂 Teď máme psa a kočky venku :nevim: Počkej si až nebudete mít pejska a pak uvažuje o něčem dalsim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
4.2.21 11:23
@Markéta188 píše:

Jsou i mazlivy kralicci… nas dela potrebu jen v kleci na wc, u wc teda denne menim granule a nic nesmrdi, je to tuliva holka, ktera za nami beha jak pejsek… Naopak je az nekdy protivna s rim, jak porad leze pod ruku a chce hladit :D
Jediny co je blby, ze miluje kabely. Musela jsem vse zabezpecit, aby se k nim nedostala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat