Jak přesně spočítat ovulaci

Anonymní
5.10.20 10:04

Jak přesně spočítat ovulaci

Ahoj potřebovala bych poradit potřebuju spočítat kdy přesně mám ovulaci a ovulační kalkulačky na netu jsou nepřesné je jich tam hodně a každá mi ukazuje trochu něco jiného

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18674
5.10.20 10:07

To nespocitas. Bud si musis merit bazalni teplotu, nebo delat ovulacni testy, ale oboji musis delat po cely cyklus, kazdy den ve stejnou dobu, aby to melo nejakou vypovidatelnou hodnotu. Nebo si nechat ovulaci potvrdit od dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
5.10.20 10:08

Ovulace se spocitat neda, protoze delka folikularni faze se ti muze menit a delku lutealni faze mame sice vetsinou furt stejnou, ale kazda zena trochu jinou. Takze treba ja s LF 10 dni i pri cyklu v delce 28 dni budu mit ovulaci o 4 dny pozdeji, nez “ucebnicova” zena s ovulaci 14. den. A pritom oboji se vejde do normy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 10:10

Tak to je složité moc tomu nerozumím

• Citovat
  • Nahlásit
51028
5.10.20 10:16

No jasně, že jsou nepřesné - kdyby to šlo snadno spočítat, tak to vyjde všem stejně, ne?
U pravidelného cyklu počítej, že je ovulace X dní před prvním dnem následujícího cyklu. X je sice stabilní, ale u každé ženy jiné. Někdo má 11, někdo 16, někdo cokoliv mezi. Na to, jak to máš ty, nepotřebuješ kalkulačku, ale a) křišťálovou kouli, b) odsledovat to (ovulační testy, symptotermální metoda…).

Dobrá zráva je, že kvůli otěhotnění přesný termín znát nepotřebuješ, stačí mít (minimálně první půlku cyklu) sex co 2-3 dny a trefíte se.
Blbá zpráva je, že z hlediska neotěhotnění se znalost data ovulace spolehnout a je třeba použít jinou antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
5.10.20 10:24
@Anonymní píše:
Tak to je složité moc tomu nerozumím

Vypocitat nejde.

1. den menstruace=zacatek folikularni faze (ruzne dlouha)

Pak probehne ovulace a zacina lutealni faze (stejna pro tebe, ale ruzna mezi zenami)

Na “predpoved” muzes sledovat cipek a hlen (varianta zadarmo, ale chce cvik), ovulacni testy (to se ti muze prodrazit a nemusi ti vyjit, nekdo ma pozitivni jen par hodin). Zpetne ovulaci vyctes z grafu bazalni teploty, protoze teplota se zveda az po ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 10:29

@ugluk blbá otázka a první pukla ciklu to je kdy? Promiň ale vím jen něco nikdy mě to nezajímalo až teď nemám zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
18674
5.10.20 10:47
@Anonymní píše:
@ugluk blbá otázka a první pukla ciklu to je kdy? Promiň ale vím jen něco nikdy mě to nezajímalo až teď nemám zkušenosti

Vem si delku sveho cyklu, nevime jak ho mas dlouhy. Kdyz ho mas treba 28 dni, tak první pulka je 14 dni od zacatku ms. Ale pokud se snažíš otěhotnět, tak bych se snažila i po te pulce, nekdo ma tu ovulaci pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 11:00

Aha tak to vím moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 11:03

Tak když jsem měla ms 17.9 tak by to mělo být za 14 dní takže od 30.9?

• Citovat
  • Nahlásit
51028
5.10.20 11:22

Při pravidelném dejme tomu 28denním cyklu tak do 20. dne. Při nepravidelném furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 12:06

Takže by to znamenalo 5-6.10? Nebo ja uz nevim

• Citovat
  • Nahlásit
51028
5.10.20 12:26

No já to za tebe počítat nebudu ;)
Prostě vem kalendář, označ si příští očekávanou MS a od toho dne odečti 10 a 16 dní a někdy mezi těmito daty pravděpodobně (!) ovuluješ. Pokud to potřebuješ vědět na den přesně, zajdi k doktorovi. Nebo na web evestirna.cz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 12:52

Děkuji za info

• Citovat
  • Nahlásit
7106
5.10.20 13:45

Máš pravidelný menstruační cyklus? Jak píše @ugluk, tak nejspíš 10-16 dní před ms proběhne ovulace. Každá tu délku od ovulace k menstruaci můžeme mít jinak dlouhou. Skvělá a zadarmo metoda je sledování děložního čípku a hlenu, ale asi 2 cykly mi trvalo, než jsem zjistila, jak v které fázi cyklu vypadá. Nepoznáš ovulaci přesně na den, ale zhruba víš, že v těchto některých dnech k ní pravděpodobně dochází. To už můžeš doplnit ovulačními testy. Prý je spolehlivé to měření bazální teploty, ale zase ne každá má možnost a chuť se měřit každý den hned po probuzení a ve stejnou dobu! Pokud nemáš pravidelné cykly, zjištění ovulace ti dost může zvýšit šanci na početí a pomůže ti zjistit, jestli očekávat menstruaci 25. den cyklu, nebo třeba až 35. Na kalkulačky se vyprdni, protože každé tělo je individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama