Jak přestat kojit dvouletou dceru?

196
18.4.16 17:01

Jak přestat kojit dvouletou dceru?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dceři byly v únoru dva roky a stále se kojí. Běžně tak 6× denně. Ráno po probuzení, pak před obědem, před odpoledním spánkem, po odpoledním spánku, většinou před večeří a pak před spaním. V noci se budí 1× - 2×, někdy i 3×, ale kojí se jen poprvé, pak už jen dudlá. Jsem z toho unavená, už mě taky nebaví se omezovat v jídle a pití. Taky proto dcera prd sní, jí jako vrabec, zřejmě jí mlíko dost zasytí. No, prostě se chci zeptat, jestli se vám někomu podařilo takhle velké dítě odstavit nějak nenásilně. Já vím o metodách, jak v noci chodí k dítěti někdo jiný, jen ne matka (a její prsa). Odjet na pár dní pryč a nechat vše na tatínkovi…Ale to je pro mě příliš drastický, to vím, že bych nezvládla (a manžel už vůbec ne :mrgreen: ). Nemáte některá nějaký návod, jak přestat kojit „bez nervů“? :? Díky za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25447
18.4.16 17:04

@estejedna Já jsem nedávno odstavila v té chvíli 17. měsíčního. Nejprve jsem ubrala kojení po obědě, prostě jsem mlíčko nedala. Pak jsem ubrala kojení ráno a nakonec kojení před spaním. On už si vlastně jenom 2× potáhl a konec, občas kousnul, to jsem se jakože zlobila, že to dělat nebude a prso uklidila. No v noci jsem to teda řešit nemusela, prakticky ze dne na den se přestal budit. No a jednoho dne jsem mu mlíko nedala, když se začal sápat, řekla jsem, že není a konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
missah
18.4.16 17:06

Já myslím, že jsem tu jednou četla, že maminka musela k doktorovi, protože jí prsa bolela. Paní si je zalepila náplastí, že je má nemocná. Dítě to prý vzalo a za pár dní si už nevzpomělo:)

Příspěvek upraven 18.04.16 v 17:09

• Citovat
  • Nahlásit
7343
18.4.16 17:08

@estejedna Já byla matka tyran…dceru jsem ve dvou letech spakovala na víkend s babi a dědou…a světe div se, přežila i bez kojení…taky nebylo z čeho :mrgreen: a když se vrátila, mlíčko nebylo… :nevim: řvala asi týden, hlavně večer…zatla jsem zuby a hodně mazlila, měla flašku s mlíkem, ale prso už NE. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
18.4.16 17:11

@estejedna u nas k tomu prostě dohrál.. Prestal se kojit ve 22.5m, a to tak, ze od kojeni nonstop pri strevni chripce po odstav proběhly asi 3 týdny.. Do te doby se kojil jeste častěji, nez tvoje holka.. Pres den prubezne, od pulnoci co dve hodiny..Chodili jsme hodne ven a rikala jsem, ze mleko neni, on to vzal, ze neni a dal si vodu nebo rýžové ( ma ABKM).. Obcas si pak vzpomněl, ale probehlo to hladce..nicmene si myslím, ze nejvíce zabralo to, ze k tomu dospel sám.. Zkoušela jsem odstavit o 3 m dříve, nekdy v 6tt a to neklaplo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13676
18.4.16 17:13

Myslim, ze napad s tim ze bolej neni spatny. Nase se chtela pro zmenu porad nosit a chovat. Zacala jsem mit problémy se zadama. Dcerce jsem ukazala naplasti co jsem mela po obstrikach a injekci na bolest a ze mam bebinko a opravdu se to mnohem zlepsilo. Doma samozrejme pochovam ale venku reknu ze mam bolava zada a ze musi ťapat a jdeme dal…

Tak myslim ze by to mohlo pomoct i v tomto pripade..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9852
18.4.16 17:21

Taky teď ukončuji kojení, ale 18 měsíčního. Denní už se mi povedlo ukončit dávno. Snažila jsem se mu dávat něco jinýho, aby na prso tolik nemyslel. UM sice nechce, ale má rád kaše a pije aspoň vodu. občas se sápal, ale brzy pochopil že nic nebude. V noci je to horší. na razantní odstavení s řevem, jsem neměla síly. teď zkouším omezovat dobu kojení, prostě mu to prso za půl minuty seberu a přitulím se k němu. Trochu protestuje, ale zatím nám to funguje. Snad se podaří to omezit ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
18.4.16 17:42

@estejedna prestala jsem syna kojit par dni před jeho druhými narozkami. podle me bys hlavne mela rychle snížit počet denních kojeni, tohle je masakr. ja kojila davno uz jen před odpol a vecernim spankem, nekdy v noci. kluk to mel spis pocitove, urcite ne kvůli mleku. takhle velke dite uz proste ma jist normalni stravu, pomalu to odbourávej. jinak jsem použila podobnou fintu, nosila jsem prsni vlozky, vždy mu je ukazala, rekla, ze mam prsa nemocna a ze mlicko není. byl uz velky, chapal a ještě me litoval. takze to probehlo v klidu. ale i ted, po pul roce, když si k nemu před spaním lehnu, podvedome mi hladi dekolt a smatral by i na prsa kdybych dovolila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6742
18.4.16 18:29

@estejedna Kdysi jsem dceru(asi 28měsíců) odstavila pomocí homeopatik, mlíko přestalo chutnat, ale bylo to v době kdy přestávala být zavyslák, takže jsem tomu procesu jen dopomohla a urychlila. Teď kojím 20měsíční pijavici, zatím na odstav nejsme připravená ani jedna :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
18.4.16 18:50

Holky díky za rady :) No u nás je to vždycky horší, když jí rostou zuby. Což teď jí rostou pětky, takže zase „frčíme“ :lol: Ona to má taky spíš psychický, používá ty prsa dost na zklidnění. Když je nervní, nebo má „záchvatovej den“ - což teď taky dost často, tak chce dudlat ještě častěji. S tím jídlem mě to taky štve, že málo jí, ale hubená není a roste pěkně. Ale ty nervy, když jí něco naservíruju a ona se jen zatváří, 2× dloubne a řekne to svoje „NECHCEŠ“ :cert: Ale to je na jinou diskusi…
S tím zalepením bradavek už jsem tu taky někde četla… jenže ona je ta naše holka potvůrka bystrá vyčůraná, to by mi nezbaštila. Už to vidím, jak by mě politovala a minutu na to by chtěla prso a když bych jí ho nedala, tak by nastal řev. Víc mazlení a tulení mi neprojde, dcera je od miminka dost netykavka a čím je starší, tím víc je nemazlící :,(. Když chci pusu nebo natulit, tak mě odstrkuje. Je jako kočka, natulí se, jen když se chce právě jí (a to není moc často)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
18.4.16 18:53

@SIMONA1234 to jsi nebyla matka tyran, to jsi byla hustá :mrgreen: A já ti závidím, že jsi to dokázala. Já jsem labilní, já bych to nedala a hlavně týden řevu faaakt nevydržela :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
18.4.16 19:18
@estejedna píše:
@SIMONA1234 to jsi nebyla matka tyran, to jsi byla hustá :mrgreen: A já ti závidím, že jsi to dokázala. Já jsem labilní, já bych to nedala a hlavně týden řevu faaakt nevydržela :potlesk:

No nemysli si…já u toho řvala s ní… :roll: :,( :mrgreen: Ale zařekla jsem se a hlavně jsem věděla, že už jí to NIC nedá…že je to jen citová závislost. Takže mazlit, mazlit, mazlit…zpětně no problém, ale tehdy…očistec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
18.4.16 19:23

Já už teda nekojila přes den, ale v noci se budila přibližně po 2 hodinách. Počkala jsem na období, kdy ji zrovna netrápily zoubky. Když se vzbudila a brečela, že chce nakojit, vyndala jsem jí z postýlky a pochovala. Potom uložila a malá usnula. Pak ještě několikrát za noc se to opakovalo. To samé bylo druhý den. Třetí den už jsem ji z postýlky ani nevyndávala, jen ji hladila v postýlce, když se uklidnila, lehla jsem si. Nám to trvalo 3 dny. Ale já přestala kojit v 18měs., takže počítej, že to bude trvat asi o něco dýl, čím starší, tím na to bude víc fixovaná. A mimochodem, gratuluju, že jsi to vydržela tak dlouho- jsi báječná :potlesk: já už ty noci nemohla vydržet, ikdyž jsem si původně plánovala, že budu kojit tak 2 roky. Třeba u druhého se mi to povede. No asi by bylo jednodušší, kdyby to přece jen zkusil partner, aby necítila mlíčko. Normálně k ní přišel, utišil, uložil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
18.4.16 19:55

@123Soňa Jeee, děkuju za gratulaci, to mi ještě nikdo negratuloval za kojení :mrgreen: Je fakt, že jsem to málem vzdala už v prvním měsíci života dcery. Kojení nám nešlo, já měla asi plochý bradavky či co, dcera se neuměla přisát, já ji přiložit, k tomu ty rady z porodnice (od každé sestřičky jiný návod na úspěšné kojení). Takže v hlavě maglajz, k tomu smrtelná únava a navíc mě to asi měsíc a půl bolelo tak, že mi vystřelovaly nohy do vzduchu při každém přisátí. No kdyby mi tenkrát někdo řekl, že budu nakonec kojit tak dlouho, tak se mu vysměju :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
18.4.16 20:00

@123Soňa A s tím nočním pochováním místo prsa jsem to zkoušela už na 18 měsících, ale už tenkrát to neklaplo. Teď sice občas pochovat chce, což je pokrok, ale po asi 2 minutách si řekne o prso. A kdybych nedala, tak mám velkej problém :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat