Jak přestat kojit ze dne na den?

Anonymní
19.3.21 11:46

Jak přestat kojit ze dne na den?

Čau holky, prosím jenom ty které s tím mají zkušenost, nepotřebuju slyšet jaká jsem špatná matka, že nechci kojit atd..
Mám skoro 2 měsíční holčičku a už to nezvládám.. :( Hodně jsem to obrečela, ale už nemůžu.. Malá chce přes den kojit každou hodinu a v noci každé 2 :zed:..
Prosím o rady jak jste přestaly kojit a jaké UM je podle vás nejlepší?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
390
19.3.21 11:51

Náš něco podobného dobehlo před třema dnama… Dostala jsem první ms, hrozně mi klesla laktace a malá prso prostě odmítala…Ale máme odkojeno 6 mesicu…nahradila jsem lahvičkou… S tím že krmím mateřským odsatym mlékem…Bála jsem se jak přijme tu lahev, ale úplně v pohodě vyzahne svoji dávku na ex během 3 minutek… Taky jsem to obrecela, a být tebou to ještě promyslim protože jestliže vám kojení jde a mléka máš dost, tak je to škoda!!! A doporučuje se kojit, alespoň 6 nesicu. U nás už to bylo dlouho dobe na večer se nechtěla nechat nakojit vubec,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
19.3.21 11:52

Já stejně myslim, ze kdybys to ještě chvilku vydrzela, tak ze se to utrepe, nemusíš se bát. Mne malej taky takhle pil, teď je to přes den dobry a v noci jak kdy. Myslim, ze to děla hodně kojenych děti. A z čeho jsi tak špatná? Ze přes den kvůli tomu nic nestihnes? Však ony ty další věci počkají, jestli můžeš, zalez si s miminkem a koj a neřeš. Ona taky jednou bude mit dost :lol: Za mě, svět ale na kojení nestojí, i když já kojim rada, ač je to někdy náročné. Každá maminka ať si dela po svém, tak jestli opravdu kojit nechceš, nějaký to um kup a zkus ji dat :nevim: hlavně abys ty byla v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
19.3.21 11:54

A s UM zkušenosti zatím nemáme, ale asi budeš muset vyzkoušet které ji bude chutnat popř při přechodu na um bych se poradila s pediatrem… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 11:58

No první jsem si myslela, že je to růstový spurt, ale už to trvá asi 3 týdny.. :zed:.. Chtěla jsem toho půl roku vydržet, ale už mi to kojení prostě trochu leze na mozek.. :mrgreen:.. Do toho i hodně hubnu a moje váha je už teď na hranici podvahy tak se bojím jak daleko to ještě klesne..

• Citovat
  • Nahlásit
2109
19.3.21 11:59

No tak uz nechces kojit no, svet se nezbori, mliko zatim mas kdyby neco..kup proste flasku, idealne se stejnym pitkem, jako ma dudlik (jestli ma treba ten placaty od nuku, nebo normalni…) a zkus nejake um..za me je nejlepsi kendamill…no a uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8972
19.3.21 12:16

A chce takhle často opravdu pít, nebo tě používá místo dudlíku, na uklidnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
19.3.21 12:23

Doporucuje se Kendamil a dost lidi si chvali i https://www.dm.cz/…2445347.html
Osobne bych zkusila dam zatim UM na noc a v noci (proste aby se prcek najedl a pak nepouzival flasku jako dudlik) a zkusit kojit pres den a uvids, bud se ti dite odstavi samo a nebo takhle zvladnete aspon jeste nejakou dobu a ty se v noci aspon trosku vyspis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
19.3.21 12:31

Mne to ze dne na den slo dobre, nevadilo mu umely, teplota, ani lahev. Ale vyzkousela jsem vic lahvi (savicek), protoze z nekterych se topil i s nejuzsi dirkou. Nakonec sedla MAM. A mliko co sedlo, jsme trefili az asi u ctvrty znacky (Sunar Premium), jinak ho Nutrilon, Hipp i nejaly to s DM strasne staveli. Ale pokud jde o malyho, ochotnej byl vypit cokoli jakkoli :) No a ja uz pak jen parkrat odsala malinko od bolesti a chladila a za par dni byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
19.3.21 12:32

Ja nejsem kojo fanaticka, ale ty to vzdavas úplně zbytečně a bez boje. Jakože ti dítě 3 týdny vyžaduje časté kojení, tak kojit radši přestaneš? Ono je to normální, vis, meni to panenka, je to zive dítě. A může být i mnohem hůř. Co když to bude s UM podobny? To prso můžeš dát vždy, UM ne. Nemusi mu sednout, budeš dlouho hledat to prave, resit změny ve stolici, přechod na flašku, je kolem toho mnohem víc práce než jednou za dvě hodiny vytáhnout prso. Dobre si to rozmysli. Pokud se pro to přece jen rozhodneš, tak si zajiti léky na ukončení laktace a miminu dej flašku. Dřív nebo později z ni pit začne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
19.3.21 12:38

Přestala jsem kojit ze dne na den kvůli mým poporodnim depkam. Druhého syna, když měl tři týdny. Šla jsem teda na gyndu pro prášky na zastavení laktace, protože mlika bylo dost, ale u mě funguje prolaktin jako totální depkator a čím víc kojim, tím je mi hůř. Dala jsem Kendamil, stavěl, pak Bebu, stavěla ještě víc, nakonec měl Kendamil AC (anticolic), naprosto ok, ve třech měsících jsem se vrátila ke klasickému Kendamilu a vše ok. Lahve používám od Aventu radu Natural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
19.3.21 12:45

Nevzdávej to a vydrž, malou asi něco trápí a chce být více s tebou. Proto vyžaduje časté kojení, časem se to určitě zlepší.

Příspěvek upraven 19.03.21 v 12:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
19.3.21 12:45
@Verurizeckova píše:
Přestala jsem kojit ze dne na den kvůli mým poporodnim depkam. Druhého syna, když měl tři týdny. Šla jsem teda na gyndu pro prášky na zastavení laktace, protože mlika bylo dost, ale u mě funguje prolaktin jako totální depkator a čím víc kojim, tím je mi hůř. Dala jsem Kendamil, stavěl, pak Bebu, stavěla ještě víc, nakonec měl Kendamil AC (anticolic), naprosto ok, ve třech měsících jsem se vrátila ke klasickému Kendamilu a vše ok. Lahve používám od Aventu radu Natural.

Presne, po dobu kojeni ze me byla totalni psychicka troska, navic i malej sal komplikovane aby vubec neco vypil, takze kazdy kojeni dlouhy dlouhy utrpení. Kdyz jsem se konecne odhodlala to vzdat, psychika se o hodne zlepsila a on mel daleko spokojenejsi mamu, coz je dulezitejsi. Je to super, kdyz to nekomu jde hrave a jeste pri tom citi nejvetsi stesti ve vesmiru, ale bohuzel u nekoho to funguje jinak. Jsem rada, ze to taky nekdo na rovinu prizna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 12:47

No tak to je u spousty novorozencu normalni, ze chteji kojit kazde dve hodiny.. Postupně se ty intervaly prodlužují. Uplne zbytecny odstav, ale delej jak myslis, tvoje dite. Jenom počítej s tim, ze doted ti staci vytahnout kazdou chvili prso a pak budeš se stejnou intenzitou jeste vařit/chladit mliko, vyvarovat flasky a dohromady s tim stravis mnohem vic casu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12496
19.3.21 12:51

Takhle rychle a takhle brzy asi jedine s leky na zastaveni laktace. Ale pokud jsou detatku 2m, neprijde mi na tom nic zvlastniho. Moje prvorozena byla na prsu napojena tak 8 hodin casu za den a zbytek vriskala :nevim:, ale okolo toho druheho mesice se to zacalo trochu rovnat. Byla hodne kontaktni, spala jen na ruce… Kluk byl ucucavac, ten taky hlavne vecer mohl prso kazdych 30 minut… Ale cca po tom sestinedeli jsem jim uz trochu regulovala, kdy jim dam a kdy ne (aby pres den meli nejmene 2 hodiny rozestupy - take pak byla prsa vice naplnena, takze se deti vice napily a nemely hned zase hlad), snazila jsem se je zabavit jinak nez cecikem - nosenim, povidanim, zvuky… Nepomohla by troska vody z lahvicky misto prsa? Treti dite jsem mela v tomto ohledu dokonale, kojila se 6krat za 24 hodin a jeste pribirala nejlepe ze vsech. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat