Jak přestat kouřit v těhotenství?

Anonymní
20.1.19 11:46

Jak přestat kouřit v těhotenství?

Ahoj holky. Chtěla bych poprosit o radu, pokud jste některá z vás přestala kouřit až v těhotenství. Nejsem člověk, který to dokáže ze dne na den, nemám silnou vůli. Při prvním těhotenství jsem kouření dost omezila, ale přestat úplně jsem nedokázala. Teď bych to dokázat chtěla. Nějaké rady, tipy? Prosím jen mě neodsuzujte, samozřejmě vím, že to není dobré a že přestat až v těhotenství je dost pozdě..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14831
20.1.19 11:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chtěla bych poprosit o radu, pokud jste některá z vás přestala kouřit až v těhotenství. Nejsem člověk, který to dokáže ze dne na den, nemám silnou vůli. Při prvním těhotenství jsem kouření dost omezila, ale přestat úplně jsem nedokázala. Teď bych to dokázat chtěla. Nějaké rady, tipy? Prosím jen mě neodsuzujte, samozřejmě vím, že to není dobré a že přestat až v těhotenství je dost pozdě..

Omezit ale nepřestat…TOS měla udělat dříve než jsi šla do těhotenství..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
20.1.19 11:51

Tohle si nedovedu vůbec představit, posílat dítěti nikotin hezky už do břicha..pro mě by bylo velkou motivací dítě samotný, vždyť je to děs..zaděláváš mu na pěkný problémy, astma, atd, atd, nehledě na nižší porodní váhu..neodsuzuju, jen mě tohle dovede vytočit, že ani dítě samotný není pro mnoho lidí dostatečnou motivací, jak s tím hnusem přestat, prostě to típnout a konec. :nevim: :roll:

Příspěvek upraven 20.01.19 v 11:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
20.1.19 11:51

Tak důležité je, že s tím chcete přestat. Zašla bych normálně k obvodnímu lékaři pro radu, nebo jsou protikuřácké poradny, u nás tuším na hygienické stanici. Je to bráno jako indikace a můžou Vám pomoct, nejen radou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
20.1.19 11:54

Já to měla super. Jednoho dne jsem se vzbudila a už si nezapalila. Proste jsem nechtěla a neměla jsem ani žádný absťák nebo tisíc myšlenek na cigaretu přes den. Do dnes nechápu, či se stalo, ale jsem za to ráda.
Jinak, když jsem se dozvedela o těhotenství, tak jsem to stáhla na asi 5 denně a na začátku třetího měsíce konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
20.1.19 11:56

Houby, přestaň úplně, žádné omezování. To, ze plodu víc uškodi přestat kouřit úplně než jen omezit je blábol. Já si vždy vybavila to malinke něco, čemu už bije srdíčko a hned mě chuť přešla. A taky to, že svoje zdraví ničit můžu, ale proč jemu. Jde to, jen musíš chtít… já prestavala kouřit několikrát a bezúspěšně … až těhotenství to ukončilo samo a bez problemu. Kuřačka jsem byla 10 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.19 11:57

@Halamka takhle stáhnout to také dokážu, kéž by se mi podařilo také uplně přestat. Jste dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.19 11:59

@Viky211 jasně že chci přestat úplně. Doufám že se zadaří.

• Nahlásit
  • Citovat
160
20.1.19 12:04

Ja prestala okamzite jak jsem se o tehotenstvi dozvedela a to bez jedineho problemu. Nedokazala bych zit s tim, ze miminku vedome ublizuju. A uprimne kdyz vidim zenu s pupkem a cigarem tak bych opravdu strilela. :pocitac: strasne mi to vadi a vnimam to jako totalni sobectvi matky. Mam dve deti a prvni tehotenstvi nebylo vubec planovany a byl to pro me obrovsky sok, ale stejne jsem ze dne na den s kourenim skoncila a to jsem vykourila normalne krabicku denne… tohle ja proste nikdy nepochopim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
20.1.19 12:09

Já otěhotněla neplanovaně, kouřit sem přestala hned jak mi na testu vyšly 2 čárky, ta myšlenka že už nebudu posílat miminku žádné škodliviny byla silnější než ta chuť, ale nebyla sem žádný silný kuřák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3750
20.1.19 12:21

Při každém cigaru myslí na to jak se tvoje dítě dusí, jak mu ublizujes. Přesně to se totiž deje. Sníží se kyslík co k němu jde a dítě se s každou cigaretou dusí… Mňam mňam hlavně když chutná ale chápu že myslet na to co se reálné děje se nechce, radši z mysli vytěsnit. Já si tedy myslím že se slabou vůlí bude nejlehčí ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17711
20.1.19 12:22

Zahodit, spalit a uz si nezapalit. Jde to, nemela jsem ani zadne abstaky, byl to jen nezvyk. U prvni jsem to taky jen omezila, kourila jsem malinko,,treba tri denne tipnute v pulce, ale dodnes si to vycitam. Prestala jsem az po porodu. Proste uz jsem si nezapalila. Pak jsem pred synem krava blba zacla asi na 3mesice, ale jak jsem zjistila, ze jsem opet tehotna tak jsem se tekrat zmohla, cigarety hodila do kamen a uz jsem si nezapalila. Nekourim 7 let, krom tech 3mesicu kdy mi tenkrat hrablo :lol: Ale to uz je taky pet let od posledni cigarety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
20.1.19 12:27
@Anonymní píše:

U prvniho tehotenstvi to bylo uplne jednoduchy,zacli mi cigara strasne smrdet jeste driv nez jsem mela potvrzeny tehotenstvi.U druhyho to bylo o hodne tezsi,tam jsem trpela cely tehotenstvi a vydzela jsem to fakt jen diky tomu ze jsem vedela ze to pro mimco neni nic dobryho.A ze jsem myslela na to ze radsi vydrzim par mesicu nekourit nez pak resit nejaky zdravotni komplikace.Takze fakt jen pevna vule a pokazdy kdyz budes mit chut tak myslet na to ze mu skodis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
20.1.19 12:29

První dítě: přestala jsem hned cca v 7 tt bylo mi hrozně ouzko když jsem si představila, že tak omezuju moje dítě ve vývoji.
Druhé dítě : šlo to více ztěžka,ale přestala jsem taky kolem 8 TT
Třetí dítě: přestala jsem až v 10 tt,ale přestala.
Nyní jsem 26 tt a je mi fajn a rozhodně lepší pocit.
Podotýkám, že jsem byla silná kuřačka.Více jak 15 cigaret denně.
Tentokrát vydržím a už si znovu zapálit nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17711
20.1.19 12:30

Motna bude motivace i to co napisu. U prvni dcery jsem byla sobecna srab a vymyslela bych mnohem ostrejsi pojmenovani. Bohuzel.
Tehotenstvi s prvni (kourila jsem, malo ale prece) : mela jsem otoky, krece do nohou, nebohla jsem zavrit ruce v pest, casto mdloby, migreny, zanet ledviny a hospitalizace. Ve 30tydnu uz jsem mela starou placentu,preeklamsii, hrozili mi cisarem o mesic driv a nakonec jsem donosila az do 38+3 kdy mi porod skrz preeklamsii vyvolali. Mala mela jen 2980g a 51cm
2.tehotenstvi zadne neduhy, zadna preeklamsie, zadne otoky, krece, migrena jen jednou. Kluk 3660g a 52cm
3.tehotenstvi taky bez problemu, migrena dvakrat jinak nic, obcas ke konci mdlo,ale to prikladam vedrum co byla. Holcicka 3610g a 53cm. Jo tenkrat jsem byla hnusnej sobec na ukor zdravi sveho ditete. Secvaklo mi az kdyz jsem ji uvidela, to uz jsem si pak nikdy nezapalila :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama