Jak přestat přibírat v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 08:11

Jak přestat přibírat v těhotenství

Ahoj holky, já vím že jeste priberu, to je mi uplne jasne, zacinam 17tt teprve, ale od zacatku mam na vaze +8kg. Ze začátku jsem hubla kvůli nevolnostem, ale pak jsem zjistila že když to zajím tak mi tak zle neni. No jenže jsem dost přibrala :/. Je nejake cvičení nebo něco abych s tim mohla něco dělat? Děkuji za odpovědi 😊

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4403
22.1.22 08:20

A cim ty nevolnosti zajidas, nestacilo by chroupat mrkev, okurku apod.? Jinak samozrejme musis dorovnat vydej, pokud jsi doted necvicila, tak neni rozumny s tim ted nejak extra zacinat, ale i tak je potreba se hybat. Ja treba jdu kazdy den aspon 6km, v zacatcich jsem chodila i 10 a vic, ale ja jsem zvykla, tobe tech 6 bude stacit, pokud nejsi sportovec. A do toho cvicim podle youtube, super kanal je Pregnancy and Postpartum TV, je tam mrak videi a muzes si vybrat, co ti vyhovuje nejvic. Ja zezacatku k tem prochazkam zvladala jeste pul hodky HIIT nebo hodku posilovani, ted ke konci uz to tak slavne neni, takze si HIIT davam jen kdyz nestihnu prochazku a v prochazkove dny uz jen jogu nebo pilates. Jinak jsem 36tt a nahore mam cca 10kg, vse v podstate jen v brise, takze se da v tehotenstvi nevyzrat, ale chce to nejaky usili no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28883
22.1.22 08:21

Tak můžeš třeba svižnější procházky, těhotenská cvičení, určitě najdeš různá videa na YouTube nebo se přímo zapsat na nějaké cvičení ve skupině :think: ale ono to přibírání moc neovlivnis, většinou se takhle rychle přibírá spíš voda a to nevycvivis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 08:22

Tak asi nejis zrovna ok? Asi si moc dopravas… Ne nadarmo mají pak některé cukrovku na dietě… Já mám 6 týdnů do porodu a nahoře 7 kg. Do toho 17 tt je normálních tak 3 kg. Zkus hold najet na jinej jidelnicek trochu… Víc zeleniny, ovoce..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 08:24

Zeleninu a ovoce právě jim, co jsem porad jedla zezacatku byli nejake susenky a ryzove chlebíčky.. neda se říct ze bych jedla hamburgery, chipsy a ja nevim co 😀 ted uz jim normalne ale ta vaha i tak silene roste nahoru..

• Citovat
  • Nahlásit
2032
22.1.22 08:37

Nojo, v těhotenství se prostě přibírá, a když se celkově vejdeš tak nějak do těch 15 kg, budeš v pohodě. Pokud se nijak regulérně nepřecpáváš sladkým a mastným, tak bych to tolik neřešila, chodila na procházky, a po porodu bude dost času to shodit.

Jinak jak už tu zaznělo, lze nahradit sladkosti a brambůrky třeba mrkví nebo okurkem, nejíst moc pečiva a podobně, nicméně těhotenství je tak podivenj stav těla, že to nemusí jít. Já třeba hrozně nabrala do 13. týdne - asi 4-5 kilo, protože mi bylo furt strašně špatně, a jediný způsob, jak se vyhnout blijatyce bylo, mít pořád plný žaludek. Jenže zase existovaly asi tři potraviny, ze kterých se mi nenavalovalo, a to byly mandarinky, gumový medvídci a mango :mrgreen:

Zkrátka jez tak, aby ti bylo dobře, sportuj, aby ti bylo dobře, a zbytek nech koňovi. Však nebudeš tlustá navěky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 08:39

@Pruhovaný_mýval děkuji za podporu 🙏 ja jsem vzdycky byla dost hubená a s vahou jsem nikdy nemela problem a ted to nejak vystrelilo nahoru.. a to to na me ani neni moc videt tak nevim kde ty kila jsou 😀 no budu se snazit ted co nejvice hybat a uvidime 😊

• Citovat
  • Nahlásit
333
22.1.22 08:42

Pres vanoce jsem jedla jako utrzens ze retezu, porad sladkosti, bramburky, pila sladky caje nebo kofolu, hodne cukrovi, nezdrava jidla s hups pet kilo na hore. V lednu se drzim, kofolu nepiju, caj nesladim, sladkosti nejim, vyjimecne jsem si dals buchtu nebo strudl k svacine s nahore ani ne kg. Pohybu moc nemam, max kratsi prochazka nebo uklid, vareni… Takze nekde v ty strave bude zakopanej pes. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697
22.1.22 08:43

Přibírala jsem podobným tempem jako Ty v každém těhotenství (teď potřetí tomu není jinak). Taky to mělo souvislost s nevolnostmi (pomáhalo mi nemít prázdný žaludek), ale jen z počátku, protože i když nevolnosti vymizely a už jsem tolik nejedla (ne nijak výrazně víc, než před otěhotněním), ani jsem nedělala „prasárny“ typu jíst v noci…, stejně jsem nabírala a pokaždé jsem měla kolem 20 kg nárůst.

Myslím si, že každé z nás funguje metabolismus v těhotenství jinak a nedá se to až tolik ovlivnit (výjimka je samozřejmě divoké přejídání se). Hodně může dělat i zadržená voda. Z mého pozorování přibírají takhle rychle častěji ženy, které byly před otěhotněním hubené. A dále se mi zdá, že kdo takhle nabral v těhotenství, většinou hubl při kojení (můj případ, do půl roku jsem měla většinu kil dole, aniž bych se musela jakkoli omezovat), zatímco ty, co moc nepřibraly, nabíraly po porodu. Otázka do pranice tedy spíš je, jak půjdou kila dolů pak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6891
22.1.22 08:47
@Anonymní píše:
Tak asi nejis zrovna ok? Asi si moc dopravas… Ne nadarmo mají pak některé cukrovku na dietě… Já mám 6 týdnů do porodu a nahoře 7 kg. Do toho 17 tt je normálních tak 3 kg. Zkus hold najet na jinej jidelnicek trochu… Víc zeleniny, ovoce..

Tak to taky není úplně pravda. Jídelníček mám stejný, jsem 22tt. S prvním jsem touhle dobou měla nahoře 10 kg a rodila jsem s +22. Teď u druhého mám 4,5kg a to jim stejne, teď se i méně hybu a jsem o 4 roky starší. I když jsem si hlídala jídelníček a množství v aplikaci, tak jsem jela lineární křivku od začátku až do konce. Zakladatelka píše, ze je hodně hubena a je možné ze tělo si to proste drží a sysli cokoliv co dostane. Cukrovku a dietu jsem neměla a ani teď to nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697
22.1.22 08:49
@Anonymní píše:

Cukrovka s nabíráním nemusí vůbec souviset. Možná spíš tam, kde i výchozí váha byla vysoká a byl tu náběh na cukrovku, ale samotné přibrání IMHO ne. Mluvím i z vlastní zkušenosti… cukrovku jsem neměla ani jednou, a to nejsem nejmladší.

@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval děkuji za podporu 🙏 ja jsem vzdycky byla dost hubená a s vahou jsem nikdy nemela problem a ted to nejak vystrelilo nahoru.. a to to na me ani neni moc videt tak nevim kde ty kila jsou 😀 no budu se snazit ted co nejvice hybat a uvidime 😊

S tím „hýbáním“ se opatrně. Jak už tu padlo, pokud jsi nebyla na fyzickou zátěž (zejména tu anaerobní, u níž se spalují tuky) nějak extra zvyklá doteď, teď opravdu není vhodná doba to lámat přes koleno. Druhá věc je, že hlavně v druhé polovině těhotenství to nemusí být ani vhodné pro různé individuální potíže (případně to může ty potíže zhoršovat). To už bych si raději dala závazek s tou fyzickou aktivitou začít po šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
22.1.22 08:50

Ja te snad trochu uklidnim - ja jedla v tehu to same co pred, asi vic nektere ovoce a okurku na cemz jsmm ujizdela a naopak treba sladke kafe jsem omezila apod… hybala se, chodila cvicit, jezdila na koni, vylety apod… v obou pripadech jsem pribrala 30kg, proste u nekterych lidi to ovlivnit nejde… nicmene hned po porodu to letelo zas raketove dolu a mam svych 55kg :palec: takze se nestresuj, hlavne nezacinej delat ted v tehu neco na co tve telo neni zvykle (mysleno sport) a jez zdrave, ale hlavne uzivej a tes se na miminko… postavu res az po porodu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697
22.1.22 08:53
@hospodki píše:
Tak to taky není úplně pravda. Jídelníček mám stejný, jsem 22tt. S prvním jsem touhle dobou měla nahoře 10 kg a rodila jsem s +22. Teď u druhého mám 4,5kg a to jim stejne, teď se i méně hybu a jsem o 4 roky starší. I když jsem si hlídala jídelníček a množství v aplikaci, tak jsem jela lineární křivku od začátku až do konce. Zakladatelka píše, ze je hodně hubena a je možné ze tělo si to proste drží a sysli cokoliv co dostane. Cukrovku a dietu jsem neměla a ani teď to nevypadá.

Tělo syslí…
To je podle mě přesně ono. Myslím si, že je to evolučně mnoha tisíci lety dané, protože kdysi dávno ta žena prostě musela nabrat zásoby, protože ve vyšší fázi těhotenství, po porodu a s malým dítětem nemohla zvládat to, co normálně (typu nevylezla na strom, aby si otrhala jablka…, nemohla se vystavovat nebezpečným situacím, z nichž by musela prchat nebo vydávat extra fyzickou aktivitu…), což opět snižovalo šance přijít ke zdrojům…, a tak musela mít něco do zásoby pro sebe i pro to dítě, aby tohle období přečkala. Proto si myslím, že ten metabolismus přirozeně v tomto období funguje jinak. To jen dnes je takový přepísklý trend, jak by měla nejen těhotná, ale hlavně žena po porodu vypadat, a je to nereálné a nepřirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28883
22.1.22 08:56

Jo jinak já to mám spíš naopak, u prvního sem měla rizikové, celé těhotenství ležela na gauči, cpala se jak o život a přibrala celkem 8 kilo, teď u třetího se s jídlem celkem držím, cpu se hlavně ovocem a mléčnými výrobky, cele dny se nezastavim, běžně nabeham i 10 km za den a mám nahoře 18kg a to ještě nerodím :D prostě držím hodně vody a nedá se to ovlivnit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6891
22.1.22 08:58

@Hecate ono totiž na tom instaci ženský nesleduji Manu od vedle, ale spis fitnessky, modelky atp tak je pak ta frustrace z nabirani velká. Nejsem příznivcem +30 na dortikach, ale +30 na normální stravě … holt s tím nic neudelas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat