Jak přestat reagovat přecitlivěle?

Anonymní
17.6.20 11:25

Jak přestat reagovat přecitlivěle

Předem moc dekuji za zachování anonymity, strašně se stydím a omlouvám se za případné překlepy.
Mám takový problém. A to je moje reakce, když se s někým(partner, nebo v pubertě rodiče), pohadám. Nejsem moc takovÝ TEN typ, který se umí prosadit, v psychologické terminologii bych se označila jako submisivni a melancholik. A nejhorší je, že když se dostanu do nějaké situace jako je nějaký spor a může jít o prkotinu, normálně se jako malé dítě rozbrecim a už nemůžu dale argumentovat nebo v klidu spor vyřešit. Jsem pak na sebe strašně naštvaná. Ze jsem jak malé nevyzrálé dítě. A to jsou fakt treba spory fakt prkotiny a to pak nemluvím, kdyz se sem tam objeví neco zasadnejsiho…kde je treba žádoucí to vyřešit v klidu, zase slzy a konec. Omlouvam se, ze neuvádím konkrétní příklady, ale snad mi rozumíte ( rozdily mezi zaslání malÝmi a velkými, zásadními). Jak se pokaždé nerozbrecet? Dekuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.6.20 11:33

Taky jsem dřív brečela třeba v práci, když byl tlak a trápila jsem se tím. Ale pak jsem si řekla, že se nebudu trápit něčím, co nedokážu změnit, jsem prostě taková, je to můj ventil stresu, někdo nadává, jiný to dusí v sobě, někdo brečí…

• Nahlásit
  • Citovat
440
17.6.20 17:26

Nevím, kolik ti je, ale tohle jsem měla jako náctiletá, pomohlo mi z toho prostě „vyrůst“. Je to otázka sebevědomí, řekla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama