Jak přestat toužit po třetím dítěti?

Anonymní
3.11.19 15:45

Jak prestat touzit po tretim diteti?

Holky, poraďte mi, jak prestat touzit po tretim diteti? Vzdycky jsem chtela deti tri, manzel reagoval klasickym “uvidime”.

Kdyz nastal cas to opravdu rozseknout, jeho odpovedi bylo kategoricke NE. Duvodem neni materialno, mame velky dum, uspory, cestujeme, manzel nas velmi dobre uzivi a to i s ohledem na budouci vyssi vydaje spojene s detmi. Je ale pohodlny, uz nechce zpatky plenkove obdobi, nevyspalou manzelku a vsechno to nepohodli, ktere sebou starost o male dite prinasi. Zaroven ale pripousti, ze kdyby nemel syna, do tretiho by sel.

Ja to respektuju, ale nemuzu se s tim smirit. Mladsimu diteti je pet let, vidim, ze uz me deti tolik nepotrebuji, uz davno jsme mohli mit miminko vypiplane. Na jare mi navic bude 40 a sama vidim, ze uz mi v tomhle smeru ujel vlak. Ja to mam ale vysvetlit sve hlave? V mem okoli si spousta kamaradek porizuje treti deti k temto kulatinam a ja misto toho hledam cestu, jak prijmout, ze nekdo jiny rozhodl, ze uz se o tretatko nemam ani pokusit. Jenze nic nejak nefunguje.. ani sport, ani vic cestovani, ani nova narocnejsi prace, vic casu s detmi.. Proste nic.

Racionalne vzato vim, ze uz jsem na to proste stara, ze mam dve uzasne deti, coz je to nejvetsi stesti. Ale asi mi chybi ta diskuze k tomu. Manzeluv postoj diskuzi nepripousti, a to ani za tim ucelem, aby mi vic objasnil svuj postoj. Nevi, co je na tom dalsiho k reseni, uz ho to obtezuje.. Vim, ze nemam sanci jeho postoj zmenit, vnimam i limity ohledne veku, ale neumim se zbavit pocitu, ze jeste nejsme kompletni.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.11.19 15:51

Mám teda děti menší i jsem o pár let mladší a doknce máme pro společnost to nejpřijatelnější „řešení“ = páreček. Přesto už teď vím, že chci třetí dítě. Pak vím, že budeme kompletní. Manžel tedy tvrdí, že jsem prdlá a že rozhodně ne, ale to tvrdil i před druhým dítětem :lol:
I když já chci třetí až tak za 5-7 let, ale co vím, co bude. Třeba pak taky zpohodlním a nebudu chtít.
A můj otec se svou novou manželkou si pořídil dítě když mu bylo 45 a jí 43 a teda na obou je vidět jak jsou unavení, strhaní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7673
3.11.19 15:54

Necetla jsem vše, promiň. Je mi špatně. Proč jsi STARÁ? Jsem těhotná v 39 letech. Zkus to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11402
3.11.19 15:58

Je to smutný tyhle příběhy. Radu nemám, ale lituji tě. Mateřské touhy dovedou být opravdu silné. Ale zároveň moc rozumím tvému manželovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13456
3.11.19 16:00

Hele vem si všechny ty plusy co máš, když máš jenom 2 už větší děti. Můžete jezdit kdekoliv, miminkem bys byla zas pár let omezena, můžete jezdit normálním autem, do většiny už je problém narvat 3 sedačky. Rodinné vstupy víceméně kamkoliv čítají 2 dospělé a 2 děti :D spočítej si kolik by ti bylo, až by nejmladší dítko končilo školu, to už bys byla v důchodu a zvládla bys třeba ještě v 60 živit dítě?? Nehledě že po té 40 už taky nebude tolik síly jako ve 20, 30… Já tě na jednu stranu chápu, taky chci 3 děti, ale nadruhou ve 40 už je chci mít velké a trochu si užívat života, cestovat, pracovat a ne měnit plenky :lol:

Příspěvek upraven 03.11.19 v 16:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11402
3.11.19 16:00
@g.sandova píše:
Necetla jsem vše, promiň. Je mi špatně. Proč jsi STARÁ? Jsem těhotná v 39 letech. Zkus to

Já myslím, že to není tak jednoduchý. Ono mít dítě by mělo být rozhodnutí obou rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7673
3.11.19 16:06

Jo, manžel nechce, už to čtu. No, tam se asi nedá nic dělat. Mluvit by o tom ale mohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 16:08
@Anonymní píše:
Holky, poraďte mi, jak prestat touzit po tretim diteti? Vzdycky jsem chtela deti tri, manzel reagoval klasickym “uvidime”.

Kdyz nastal cas to opravdu rozseknout, jeho odpovedi bylo kategoricke NE. Duvodem neni materialno, mame velky dum, uspory, cestujeme, manzel nas velmi dobre uzivi a to i s ohledem na budouci vyssi vydaje spojene s detmi. Je ale pohodlny, uz nechce zpatky plenkove obdobi, nevyspalou manzelku a vsechno to nepohodli, ktere sebou starost o male dite prinasi. Zaroven ale pripousti, ze kdyby nemel syna, do tretiho by sel.

Ja to respektuju, ale nemuzu se s tim smirit. Mladsimu diteti je pet let, vidim, ze uz me deti tolik nepotrebuji, uz davno jsme mohli mit miminko vypiplane. Na jare mi navic bude 40 a sama vidim, ze uz mi v tomhle smeru ujel vlak. Ja to mam ale vysvetlit sve hlave? V mem okoli si spousta kamaradek porizuje treti deti k temto kulatinam a ja misto toho hledam cestu, jak prijmout, ze nekdo jiny rozhodl, ze uz se o tretatko nemam ani pokusit. Jenze nic nejak nefunguje.. ani sport, ani vic cestovani, ani nova narocnejsi prace, vic casu s detmi.. Proste nic.

Racionalne vzato vim, ze uz jsem na to proste stara, ze mam dve uzasne deti, coz je to nejvetsi stesti. Ale asi mi chybi ta diskuze k tomu. Manzeluv postoj diskuzi nepripousti, a to ani za tim ucelem, aby mi vic objasnil svuj postoj. Nevi, co je na tom dalsiho k reseni, uz ho to obtezuje.. Vim, ze nemam sanci jeho postoj zmenit, vnimam i limity ohledne veku, ale neumim se zbavit pocitu, ze jeste nejsme kompletni.

ahoj, vnímám to podobně, my ani nemáme toho syna. Já jsem si to vždycky zdůvodňovala finanční stránkou. Jako nemáme se zle, ale s třetím dítětem je to nové auto, museli bychom akutněji řešit bydlení atd. Když jsem se o tom s manželem bavila, ten mi to místo te praktické stránky, kterou prostě chápu, odůvodnil pohodlím a to mě rozhodilo :zed: Zatím se vytasil obligátním „uvidíme časem“ :roll:. Mě je sice zatím „jenom“ 34, ale stejně bych o několik let mladšího jedináčka nechtěla. Sama jsem ze tří dětí, tak mi to přijde takový normální počet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.11.19 16:08

Jak se s tím smířit, nevím. Za každou cenu bych promluvila s manželem a řekla mu všechny své pocity. Ženská touha je šílená…úplně. nedá se to vydržet, ten vnitřní hlas.
Já to třetí právě čekám. Jsem v úplném začátku, tak prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
919
3.11.19 16:13

A já si myslím, že na to má právo nechtít třetí dítě. Jako první či druhé dítě to beru jako mužovu “povinnost”, ale pak když už víc nechce, nenaděláš nic. Proč tlačit na pilu? Já mám pocit, že jde o tvojí tvrdohlavost či zásek. Žij život naplno a nic ti scházet nebude. Já věřím tedy i na osud. Pokud by jste opravdu měli další dítě mít, tak si k Vám cestu najde-ať chcete nebo ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 16:13

Ja porodila druhe 39 a mam uplne stejne pocity, male je 15m. Taky narazim na ne, ale nemuzu se toho pocitu zbavit. Parecek mame, takze ani to nas netlaci. Ale muj manzel se se mnou o tom bavi, zrovna vcera jsem mu to povidala jak ty hormony blbnou. Snad to casem prejde, ted zacinam davat pryc veci pro miminka a trha mi to srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.11.19 16:17

Vydrže, jak se přehoupne ta čtyřicítka, 42,43 tak to přejde. Byla jsem na tom stejně, po té čtyřicítce ta touha ustupovala. Teď je mi 44 a už mě mimčo nechytá.

• Nahlásit
  • Citovat
26918
3.11.19 16:17

No já menim pliny v petactyriceti a strhana z toho teda rozhodne nejsem, mám hodný dítě který spí 3 hod přes den a 10-12 v noci, stíhám i spoustu jiných aktivit, ale holt mne to moc nebaví a strašně se těším až mala trochu povyroste a bude parťák. Zatím je to při společných aktivitách se starším dítětem trochu brzda. ;) Touze po 3. dítěti popravdě nerozumim, ale někdo to tak ma, nicméně musíš respektovat manžela. Neřeknu kdybyste měli jen jedno, ale tři deti proste už kazdy nechce. Bud rada za dvě už odrostlejsi, ze se s nimi da podnikat už spoustu věci společne a užívej života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11402
3.11.19 16:26
@g.sandova píše:
Jo, manžel nechce, už to čtu. No, tam se asi nedá nic dělat. Mluvit by o tom ale mohl.

No právě… Nejhorší je, že když jeden chce a druhý ne, tak prostě neexistuje kompromis.
Půl dítěte mít nemůžou…
Ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 16:43

Chápu tě, měla jsem to stejně. Moc jsem chtěla mimino a manžel ani náhodou. Ještě před rokem jsem nemyslela na nic jiného. Pak jsem to přestala řešit a manžel otočil. Dětem je 8 a 5. Aktuálně by manžel chtěl, ale já opravdu nevím. Na jednu stranu bych chtěla moc, ale na druhou stranu jsem ráda, že už jsou kluci velcí a to čím dál víc.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama