Jak přesvědčit mámu na antikoncepci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 16:03
Jak přesvědčit mámu na antikoncepci?

Na úvod řeknu že moje máma je odpůrce antikoncepce a že ji můžu mít až když budu mít kluka… já kluka nemám. Ale chtěla bych ji z několika důvodů

• při menstruaci mě bolí břicho, musím si brát někdy i paralen
  • mám nepravidelnou menstruaci a nikdy nevím kdy ji dostanu. Někdy jí mám po 20 dnech a někdy po 30 dnech.
  • mám ji dlouhou 7 dní a dost silnou
  • a pak mám chlapeckou postavu a skoro žádná prsa a na tohle prý antikoncepce zabírá
  • mám špatnou pleť
  • mám 17

Teď půjdu ke gynekologovi a chci se mu o tom zmínit. Mám ale strach že i kdyby mi ji předepsal z těchto důvodů tak máma to stejně zamítne. A ještě bych se chtěla zeptat jestli máte někdo podobné problémy a antikoncepce vám na to zabírá

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

sucuba
Kecalka 217 příspěvků 04.10.18 16:07

Tak jdi na gynekologii bez mamky. Nebo řekni že kluka máš :roll:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63582 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 16:08

Upřímně, ač jsem zastáncem HA, tak v tvém případě mi to přijde jako blbost

• někdy i paralen, to není žádná bolestivá MS, jo, kdybys psala, že musíš první 2 dny zůstat doma a bereš něco silného, tak by to důvod i mohl být
  • HA se nemá nasazovat dokud se cyklus trochu neustálí, protože její nasazení přeruší právě to přirozené nastartování cyklu a může to dělat sakra problémy po vysazení
  • na chlapeckou postavu to fakt nezabírá a dnešní nízkohormonální už ani na ta prsa
  • jo, na pleť to zafunguje, ale jako důvod mi to přijde celkem málo

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 04.10.18 16:09

Ono v 17 ještě musíš mít doprovod rodičů? Popravdě nevím, jak to teď je. Pokud ne, šla bych tam sama, nechala si ji napsat a s matkou toto osobní rozhodnutí vůbec neřešila.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 04.10.18 16:11

Taky budu držet dceru od HA co nejdéle to půjde, z důvodu řady vedlejších účinků. A prsa ti po pilulích nenarostou :mrgreen:

K92
Kecalka 214 příspěvků 04.10.18 16:14

Souhlasím s tvojí mamkou a to jsem jen o pár let starší než ty. Brát antikoncepci z důvodu které uvádíš je podle mě blbost. Kdybys měla kluka, tak je to samozřejmě jiná. Teď k těm bodům… Je normalni ze pri MS boli bricho a evidentne nemas ještě ustálený cyklus. Tyhle dvě věci zkus nejdřív pořešit bylinkami. Mně teda po antikoncepci prsa nevyrostla, jsem zvědavá co napíšou ostatní. Co vím, tak na pleť se předepisují silnější druhý prášku a je to většinou pěkný sajrajt. Kamarádka má teď kvůli tomu, že brala několik let hodně silné prášky problém s plodností, tak bacha. Teď si nadává.

lisma
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 04.10.18 16:15

Ona tá HA nie sú lentilky. Pozisťuj si aj nežiadúce účinky a potom sa rozhoduj. Trombóza, bolesti hlavy, strata libida atď. Mamka je rozumná, keď nechce sypať hormóny do tak mladej slečny.

Valkýra88
Stálice 95 příspěvků 04.10.18 16:16

Nebo rekni ze jsi uz dost velka na to aby jsi si sama rozhodla o tom zda budes uzivat antikoncepci nebo ne. Ale zkus si o tom s mamkou uprimne promluvit,jelikoz predpokladam ze stejne budes na antikoncepci potebovat penize od rodicu.Dalsi vec je ta, ze nevim zda ti antikoncepce pomuze se zminovanyma problemama, periodu ti srovna (teda mela by) pokud ti sedne ( v opacnem pripade ti ji muze i uplne rozhazet).

mroe
Extra třída :D 14547 příspěvků 04.10.18 16:18
@Anonymní píše:
Na úvod řeknu že moje máma je odpůrce antikoncepce a že ji můžu mít až když budu mít kluka… já kluka nemám. Ale chtěla bych ji z několika důvodů
  • mám nepravidelnou menstruaci a nikdy nevím kdy ji dostanu. Někdy jí mám po 20 dnech a někdy po 30 dnech.
  • a pak mám chlapeckou postavu a skoro žádná prsa a na tohle prý antikoncepce zabírá
  • mám špatnou pleť
  • mám 17

Teď půjdu ke gynekologovi a chci se mu o tom zmínit. Mám ale strach že i kdyby mi ji předepsal z těchto důvodů tak máma to stejně zamítne. A ještě bych se chtěla zeptat jestli máte někdo podobné problémy a antikoncepce vám na to zabírá

Pokud mas rozumneho gynekologa, z takovych duvodu ti antikoncepci nenapise, neni to reseni tvych problemu.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25222 příspěvků 04.10.18 16:19

Konecne rozumna mama.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3371 příspěvků 04.10.18 16:20
@Valkýra88 píše:
Nebo rekni ze jsi uz dost velka na to aby jsi si sama rozhodla o tom zda budes uzivat antikoncepci nebo ne. Ale zkus si o tom s mamkou uprimne promluvit,jelikoz predpokladam ze stejne budes na antikoncepci potebovat penize od rodicu.Dalsi vec je ta, ze nevim zda ti antikoncepce pomuze se zminovanyma problemama, periodu ti srovna (teda mela by) pokud ti sedne ( v opacnem pripade ti ji muze i uplne rozhazet).

Periodu nerovná, protože to jen zahraje, krvácení při HA není menstruace…

Mimochodem rozptyl 10 dní mi v 17 nijak hrozný a k řešení nepřijde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 16:22
@rozand píše:
Periodu nerovná, protože to jen zahraje, krvácení při HA není menstruace…Mi­mochodem rozptyl 10 dní mi v 17 nijak hrozný a k řešení nepřijde.

Někdy i víc. To byl jen příklad. Klidně i 15 a už jsem měla i 11.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 04.10.18 16:26

@Lalelale jsem z toho trochu pochopila, že by na ni neměla peníze.

Tak šup na brigádu, jestli po HA tolik toužíš, ale taky si myslím, že ti to vyřeší leda pravidelnost. Ale na neustálený cyklus ji taky nedoporučuji nasazovat… Mně se teda vůbec příčí braní HA kvůli „srovnání cyklu“, srovná to velký kulový… Ano, dostáváš to pravidelně, ale není to MS, není to tvůj cyklus. Spíš bych zkusila nějaký bylinkový čaje na srovnání. Ale mě ber s rezervou, já jsem zase proti HA.
Btw, na pleť ti to taky nemusí fungovat. Já když brala HA, tak jsem měla pleť nic moc, nic hrozného, ale měla. Myslím, že to s ní vidíš moc růžově.
A za další aby ti ty problémy vyřešila, může se taky stát, že jich budeš muset vystřídat několik. Paralen proti bolesti, to taky nepovažuji za takovou katastrofu. A s postavou mi teda taky udělala velký kulový, taky jsem doufala ve větší prsa a houby s octem. :mrgreen:

Valkýra88
Stálice 95 příspěvků 04.10.18 16:26
@rozand píše:
Periodu nerovná, protože to jen zahraje, krvácení při HA není menstruace…Mi­mochodem rozptyl 10 dní mi v 17 nijak hrozný a k řešení nepřijde.

Ja tedy nevim o tom ze pri uzivani HA neni menstruace, to slysim teda prvne. Ale jinak dle meho je slecna uz dost velka na to aby se sama rozhodla zda ji uzivat chce a nebo ne. Ja ji teda nikdy neuzivala,protoze mi nesedla a mela jsem pak uplne rozhazene hormony ale znam spoustu zen co ji uzavaji a nemaji zadne problemy. Az za mnou prijede ma dcera,tak ji to rozmlouvat urcite nebudu, reknu ji jen co se muze dit s uzivanim ale porad lepsi nez aby mi pak prisla domu treba v 16 tehotna. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 16:27
@Anonymní píše:
  • mám špatnou pleť
  • mám 17

Teď půjdu ke gynekologovi a chci se mu o tom zmínit. Mám ale strach že i kdyby mi ji předepsal z těchto důvodů tak máma to stejně zamítne. A ještě bych se chtěla zeptat jestli máte někdo podobné problémy a antikoncepce vám na to zabírá

Já měla menstruační bolesti takové, že možná i porod byl lepší. Každý měsíc jsem přemýšlela, jestli je to ještě menstruace, nebo už náhlá příhoda bříšní (brufeny po hrstech, zatmívání před očima, podlamující se nohy…). Nepamatuji si, že by na to HA měla jakýkoliv vliv. Jinak souhlas s tím, že na nepravidelný cyklus je to dost na nic, problémy se objeví později v úplně nevhodnou chvíli (před plánovaným početím). Mně na tyto problémy pomohl porod a/nebo pupalkový olej. Ten pupalkový olej bych v 17 klidně zkusila, porod raději ne.

Účinky HA na mne byly následující:

• totální ztáta libida (postupně)
  • další psychické problémy
  • PCO po vysazení

To chceš? Možná Ti pak bude jedno, že nemáš kluka, zadek a prsa, když nebudeš mít chuť na sex ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >