Jak přesvědčit partnera, abychom si pořídili dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medvidek.M
Nováček 6 příspěvků 16.10.14 14:22
Jak presvedcit partnera, aby jsme si poridili dite?

Ahoj, je mi 25, mam skoro ctyrleteho prcka z predesleho vztahu a nynejsimu parnerovi je 41, bezdetny, svobodny. Zacala jsem pocitovat, ze bych rada mela dite i s nim, vztah klape, je to fajn, s mym prckem si rozumi, ale ja bych chtela dalsi mimi. Partner se ohani tim, ze si neni jisty, ze bychom to financne zvladli, i kdyz ja mam opacny pocit. Ano, ma dluhy, splaci mesicne 7 tisic a dalsich 7 let splacet bude ( Plati dluhy za segru, ktera zustala sama s holcickou ). Ale kdyz budu cekat, nez se financni situace zlepsi a on dluhy doplati, pak me bude 32 a jemu 48, to uz mi prijde na dite sakra pozde a navic nechci mit deti s takovym vekovym rozdilem. Co myslite? Jak ho presvedcit? Nejhorsi je, ze ja ani nemam pocit, ze by to dite chtel bez ohledu na finance, jenze ja potrebuju ten vztah nekam posunout, mit vidinu neceho… nemusim zakladat rodinu zitra nebo pristi tyden.. ale mit nejakou vidinu, pul roku, rok…? Ma cenu setrvavat ve vztahu, ktery se pravdepodobne nikam neposune?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 14:25

Posunout vztah musi chtit oba a ne jen jeden. K tomu neni vic co dodat, bohuzel.

Medvidek.M
Nováček 6 příspěvků 16.10.14 14:27
Ale ...

To je mi jasne… jenze on mluvi tak, ze se v nem clovek nevyzna… ja proste prestavam mit pocit, ze by to dite chtel i bez ohledu na finance, nechci ho do niceho tlacit… Rika, ze by chtel, ale ja si tim nejsem jista

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 14:29

@Medvidek.M Podle me nechce a ty se musis rozhodnout, zda jsi ochotna se s tim smirit a ve vztahu pokracovat a nebo ne. :nevim:

Medvidek.M
Nováček 6 příspěvků 16.10.14 14:31

No… tot otazka… zustat s nim chci… ale taky s nim chci dite… Jeste to probereme

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 16.10.14 14:44

Jak dlouho jste spolu? bavila ses s nim o tom, jestli nekdy chce deti? Z meho pohledu je to zvlastni, protoze ja v tom chtela mit jasno temer hned :mrgreen:

zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 16.10.14 14:45

Taky musíš počítat s tím, že teď pracuješ, ale když půjdeš na mateřskou, pravděpodobně o část příjmů přijdete. Trochu mě zaráží, že on musí dluhy doplatit, ty chceš dítě, kam se podělo „my“? Co mu pomoct ze svého? Dát dohromady příjmy a výdaje, třeba zjistíte, že dohromady byste zvládli snížit dobu splácení? Zkus ze svého příjmu každý měsíc odložit tolik, aby ti zbyla jen částka rodičáku, jednak zjistíte, jestli časem vyjdete, a navíc odložíš peníze, které se budou hodit na cokoliv. Třeba když uvidí, že ho v tom nechceš nechat, ale jste parťáci, bude vidět budoucnost jinak.

slunecnice8
Kecalka 276 příspěvků 16.10.14 14:46

Já si myslím, že jsi dost mladá, navíc už jedno dítě máš-tedy tě netlačí myšlenka, co když nikdy dítě mít nebudu…Moc to nechápu, pokud si spokojená ve vztahu - což je hodně důležité, tak bych to neřešila…klidně bych tomu dala pár let. Byl by takový problém mít další dítě ve 30? :-) Ale asi to má každá jinak. Já bych si právě užívala, že mám pár let klid a pak si třeba uděláme ještě jedno spolu. Navíc už by možná byl lepší finanční výhled…MY jsme také prvně řešili peníze, aby jsme měli nějakou rezervu, pak kupovali byt…Ten můj tedy trval na finančním zabezpečení, že jinak by do toho nešel, já měla hranici, že ve 30 to chci zkusit určitě. Až po šesti letech vztahu jsme řešili mimčo. Pro mě je pozdě po 35 roku kvůli zdravotním rizikům…

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 14:47

Člověka nemůžeš nutit a přesvědčovat, když to cítí jinak. Mohlo by se i stát, že budeš se dvěmi dětmi sama… A pokud splácí takovou částku měsíčně, a ještě dlouho bude, vůbec se mu nedivím, že nechce dítě. Naopak mi přijde jako rozumný člověk. ;)

sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 14:54

Pokud nechce, nenut ho, neuspejes s tim.. Jak dlouho jste spolu? Ja nikdy nepochopim jak muze chtit jen jeden a druhyho tlacit jen ze on chce, vzdycky musej chtit oba. Oba budou rodici, oba budou to dite milovat.. Partner asi nema financni jistotu na tech 7 let, boji se, nic zvlastniho.. A zustavat ve vztahu co se neposune dal? Tobe to takhle nevyhovuje? Nejsi s nim z lasky??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 14:57

Hlavně ho do toho nenuť, pokud si nebudeš jistá, že to chce. Znám muže, co otočili a s narozením dítěte se z nich stali nejlepší tátové pod sluncem. Ale třeba celkem nedávno byla kamarádka v podobné situaci. Jí bylo už 33, byla s přítelem 3 roky a on pořád říkal, ano, jednou. Dala mu nůž na krk, buď se sbalím a půjdu pryč, nebo budeme mít dítě. Nechtěl ji ztratit, tak to zkusil, vyšlo to hned na poprvé, je teď v 8 měsíci, ale z toho co vypráví se ten chlap s tím zatím nesrovnal. Vadí mu, že je těhotná, že tloustne, že nemůžou dělat všechno to co dřív a to se to zatím nenarodilo. Může se to po porodu zlepšit ale taky nemusí. :zed:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 16.10.14 15:01

Já myslím, že problém bude už v tom partnerovi - 41, bezdětný, svobodný. Asi chce být bezdětný i nadále a jedno tvoje dítě mu stačí

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 16.10.14 15:12

Nejsem v teto situaci, ale dite previ musi chtit oba ne?
Zadne naschval vyhrozovaninuz na krk.
Nedokazu si predstavit.
Asi bych mela strach ze zustanu sama
Ja budu s pritelem 6let.
On miluje deti chtel ho jiz pred 2,5roky ale respretoval ze se necitim a chci pockat.
Oba sme se rozhodli az letos.
Platime auto, hypoteku.
Myslim ze nejen o penezich to neni.

Medvidek.M
Nováček 6 příspěvků 16.10.14 15:18

Jsem s ním z lásky a rozpočet máme společný, dluh se strhává z jeho výplaty ale já pak táhnu domácnost atd, jednou něco zaplatíme z mojí karty, něco z jeho, peníze jsou společné a neřešíme ze se telfony platí z mého atd. neberu to tak, ze je to jeho dluh, i když mě irituje, ze diky ségre, která tehda neřešila pokutu z MHD a takhle ji to vyrostlo teď my řešíme zda utáhne dítě

sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 15:21
@Medvidek.M píše:
Jsem s ním z lásky a rozpočet máme společný, dluh se strhává z jeho výplaty ale já pak táhnu domácnost atd, jednou něco zaplatíme z mojí karty, něco z jeho, peníze jsou společné a neřešíme ze se telfony platí z mého atd. neberu to tak, ze je to jeho dluh, i když mě irituje, ze diky ségre, která tehda neřešila pokutu z MHD a takhle ji to vyrostlo teď my řešíme zda utáhne dítě

Pokutu z MHD po 7litrech a jeste na 7 let? :?: ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >