Jak přesvědčit zenu ke komunikaci

17.6.21 09:36

Jak přesvědčit zenu ke komunikaci

Ahoj. S manželkou mám dvě děti. Nežijeme společně přes 2 roky. Našla si jinýho. Jsme před rozvodem. Rozhoduje se, kdo bude mít děti v péči. Děti mám jen na sobotu. Se ženou se nedá domluvit. Když mám děti, posílám jí fotky. Co děláme a ona poděkuje. Vše ok. Když se ptám já. Například, kam chodí syn do školky, tak nic. Žádná zpráva. Jak jí mám přesvědčit, aby se mnou mluvila. Máte někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
571
17.6.21 09:46

Tady asi jedině soudem. Všechno tam uveď a pokud se opravdu staráš a máš zájem, platíš nějakou částku tak ti soud určitě vyjde vstříc a tvoje bývalá bude muset začít mluvit. Nevím jestli si budeš žádat o střídavku nebo prostě jen 1× za 14 dní…myslím že pokud se staráš tak máš právo vědět co kam dítě chodí do školky atd…dejme tomu že budete mít styk upravený tak že budeš malého vyzvedávat ze školky v pátky. Musí to být těžké. Ale podle mě sám nic nevyřešíš. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5703
17.6.21 09:57

Střídavá péče. Pak bude muset komunikovat i kdyby nechtěla. Budete si muset předávat informace ze školy a ze školky, řešit lékaře apod. Čím víc budeš zapojený do péče, tím větší komunikace, si myslím.
Proč máš děti jen na sobotu? To je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7228
17.6.21 10:00
@kubajedendva píše:
Ahoj. S manželkou mám dvě děti. Nežijeme společně přes 2 roky. Našla si jinýho. Jsme před rozvodem. Rozhoduje se, kdo bude mít děti v péči. Děti mám jen na sobotu. Se ženou se nedá domluvit. Když mám děti, posílám jí fotky. Co děláme a ona poděkuje. Vše ok. Když se ptám já. Například, kam chodí syn do školky, tak nic. Žádná zpráva. Jak jí mám přesvědčit, aby se mnou mluvila. Máte někdo zkušenosti?

Tohle bych uvedla u soudu. Je to informace, na kterou máš právo.
A být Tebou, tak bych taky nebyla takhle přehnaně (a promiň - nesmyslně) transparentní a žádné fotky z doby, kdy máš dítě v péči, jí neposílala. Konec konců, může to jednoho dne obrátit proti Tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 10:15
@Le_lenaz píše:
Tady asi jedině soudem. Všechno tam uveď a pokud se opravdu staráš a máš zájem, platíš nějakou částku tak ti soud určitě vyjde vstříc a tvoje bývalá bude muset začít mluvit. Nevím jestli si budeš žádat o střídavku nebo prostě jen 1× za 14 dní…myslím že pokud se staráš tak máš právo vědět co kam dítě chodí do školky atd…dejme tomu že budete mít styk upravený tak že budeš malého vyzvedávat ze školky v pátky. Musí to být těžké. Ale podle mě sám nic nevyřešíš. Držím pěsti.

Díky. Žiji v zahraničí. Zde neexistuje něco jako střídavá péče. Mě je to v podstatě šumák. Nevadí mi, když děti nevyhraji do výhradné péče. Chci aby děti měli klid. Chodím normálně do práce, a po práci krom zimy jsem na černotě. Vyhovovalo by mi těch každých čtrnáct dní plus jeden týden dovolené v létě, jeden týden dovolené v zimě. Alimenty samosebou platím. třetina platu. Soudy běží. Naše verze odpor také. Psychologové. Sezení a bůhví co ještě, taky běží.
Asi to má po matce, či co. Párkrát už je rozvedená, nemyslím tím jen dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 10:24
@bigl píše:
Střídavá péče. Pak bude muset komunikovat i kdyby nechtěla. Budete si muset předávat informace ze školy a ze školky, řešit lékaře apod. Čím víc budeš zapojený do péče, tím větší komunikace, si myslím.
Proč máš děti jen na sobotu? To je málo.
Řekla u soudu, že kvůli mě má dcera pořád červenou pipinu. Tak jsem řekl, že to není pravda ale že je to o tom, že matka dává při přebalování málo pudru, nebo vůbec.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
17.6.21 10:34
@kubajedendva píše:
Díky. Žiji v zahraničí. Zde neexistuje něco jako střídavá péče. Mě je to v podstatě šumák. Nevadí mi, když děti nevyhraji do výhradné péče. Chci aby děti měli klid. Chodím normálně do práce, a po práci krom zimy jsem na černotě. Vyhovovalo by mi těch každých čtrnáct dní plus jeden týden dovolené v létě, jeden týden dovolené v zimě. Alimenty samosebou platím. třetina platu. Soudy běží. Naše verze odpor také. Psychologové. Sezení a bůhví co ještě, taky běží.
Asi to má po matce, či co. Párkrát už je rozvedená, nemyslím tím jen dvakrát.

Dobrej výběr :D :palec:
Co je to za zemi, kde neznaj střídavku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 10:37

@KmTom Rakousko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
17.6.21 10:41

Tak to mě docela překvapuje, čekal jsem Rakousko trochu pokrokovější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 10:46

@Kutil Tom Taky jsem si myslel. A to tu žiju už 9 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 11:20
@Hecate píše:
Tohle bych uvedla u soudu. Je to informace, na kterou máš právo.
A být Tebou, tak bych taky nebyla takhle přehnaně (a promiň - nesmyslně) transparentní a žádné fotky z doby, kdy máš dítě v péči, jí neposílala. Konec konců, může to jednoho dne obrátit proti Tobě.

Proč a co by chtěla použít proti mě? Nikdy jsem jí neublížil a ani dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
17.6.21 11:35
@kubajedendva píše:

Tak se rozved a budete mit stridavku. Muzes mne rict, co jsi za osla, ze posilas zensky fotky, kam jdes s deckem? 8o :zed: zenska te ma na haku a ty delas vola. Dva roky uz jsi mel byt rozvedeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 11:41
@Pavlik Morozov píše:
Tak se rozved a budete mit stridavku. Muzes mne rict, co jsi za osla, ze posilas zensky fotky, kam jdes s deckem? 8o :zed: zenska te ma na haku a ty delas vola. Dva roky uz jsi mel byt rozvedeny.

Jsem vůl, no. Věřil jsem jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7228
17.6.21 15:57
@kubajedendva píše:
Proč a co by chtěla použít proti mě? Nikdy jsem jí neublížil a ani dětem.

Setkala jsem se třeba s tím, že chlap vzal dítě na vodní atrakce v jistém nejmenovaném aqualandu a žena pak argumentovala u soudu tím, že otec s dítětem podniká riskantní věci a ohrožuje ho na životě a zdraví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 16:06
@Hecate píše:
Setkala jsem se třeba s tím, že chlap vzal dítě na vodní atrakce v jistém nejmenovaném aqualandu a žena pak argumentovala u soudu tím, že otec s dítětem podniká riskantní věci a ohrožuje ho na životě a zdraví…

No, to snad ne. Chápu to. Děti si ale mají dětství užít. To je mám držet doma pod zámkem? To je fakt smutný. Sociálka už se mě v pondělí ptala, jestli není manželka labilní. Tak jsem řekl, že nevím. Vím jen, že jako dítě chodila k psychiatrovi. To jsem řekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat