Jak přeučit psa konat na podložku?

602
19.3.20 08:32

Jak přeučit psa konat na podložku?

Jsem z Litovle. Zatím chodím svého šestiletého papillona venčit čtyřikrát denně s rouškou (já). Pokud nastane katastrofický scénář absolutního zákazu vycházení, jak ho co nejlépe přeučit k vyprazdňování na podložku v koupelně? Ještě nikdy se doma nevyprázdnil. Děkuji za rady zkušených pejskařek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7881
19.3.20 08:42

Ať bude nebo nebude totální zákaz vycházení, tak se psem prostě budu chodit dál. Doma se mi taky nevyvenčí. Radši by prasknul.
Nebudu ho trápit s nějakou podložkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
19.3.20 08:49

Děkuji za názor. Já jsem raději předem připravena na horší varianty. Snad to nebude potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49826
19.3.20 08:55

@Šmoulice asi tak, navíc u třech si to ani nedokážu představit :jazyk:. Dospělý pes se těžko naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14058
19.3.20 08:56

Taky bych to neměnila, navíc mu uděláš v hlavě binec.

Ale pokud to opravdu trénovat chceš, tak dej nejdřív podložku ven, na místo, kam chodí nejčastěji. Když se jí bude vyhybat, tak ty máš s malým výhodu, že ho čapneš a v ten moment jak začíná čůrat, ho na ni přeneseš. Pamlsky, velká pochvala. Ve chvíli, kdy už ji venku vyhledá sám, aniž bys mu napovídala, tak můžeš přejít k dalšímu bodu a posouvat ji postupně k vchodovým dveřím. A pak nechat doma a chválit stále na té podložce.

Jenže zrovna tohle je asi nejtěžší učit, protože máš příležitost jen když se mu chce, navíc je to dost citlivé na načasování. Když ho přeneseš pozdě, tak si ani nevšimne, že čůrá na podložku, i s načasováním chválení to bude dost ošemetné.

Radši se na to vykašli, jinak budete oba frustrovaní. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
19.3.20 09:04

Děkuji moc za rady. Taky si to nedovedu představit. Ale raději bych si do zásoby udělala nějaký model, kdyby bylo nejhůře. Jste hodné, dík. Na FB jsem dostala docela čočku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14058
19.3.20 09:08
@HaDuha píše:
Děkuji moc za rady. Taky si to nedovedu představit. Ale raději bych si do zásoby udělala nějaký model, kdyby bylo nejhůře. Jste hodné, dík. Na FB jsem dostala docela čočku…

Chápu, taky mám ráda plány A až Z. :hug: Ale tohle půjde vždy, za dveře jo, neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
19.3.20 10:08
@HaDuha píše:
Jsem z Litovle. Zatím chodím svého šestiletého papillona venčit čtyřikrát denně s rouškou (já). Pokud nastane katastrofický scénář absolutního zákazu vycházení, jak ho co nejlépe přeučit k vyprazdňování na podložku v koupelně? Ještě nikdy se doma nevyprázdnil. Děkuji za rady zkušených pejskařek.

Já si myslím, že pokud jsi ho to nenaučila jako štěně, už se to nenaučí. Já mám také pejska, ale už jako štěně jsem ho to naučila, abych nemusela brzy ráno vstávat a venčit ještě v noci, teď se to šikne. Problém je, že mu začíná demence, tak už to není stoprocentní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
21.3.20 15:40

Mám papillona a borderu a rozhodně je nebudu učit doma čůrat na podložku. Ven se normálně bude moct se psy chodit, ale jen na nezbytně nutnou dobu. To samé ti co mají hospodářství. Též nemůžou zvířata nechat na pospas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13258
21.3.20 16:02

Tak to by asi byl jediný příkaz, který i kdyby nastal, tak prostě nedodržím a s tím psem ven jdu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7881
21.3.20 18:02
@Monchichik píše:
Tak to by asi byl jediný příkaz, který i kdyby nastal, tak prostě nedodržím a s tím psem ven jdu…

Já taky… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.3.20 21:00

Psa má každá druhá domácnost, nic takového určitě nenastane, buďte v klidu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama