Jak převést na UM v 9 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taurielka
Kecalka 105 příspěvků 21.02.18 12:53
Jak převést na UM v 9. měsících

Potřebovala bych poradit jak převést syna na UM. Jde mi spíš o to, jak postupovat. Má 9. měsíců a kousek a v současnosti kojím 4× denně (ráno, odpo, večer a 1× v noci). Budu mu dávat sunar, je na něj zvyklý z kaše. Zkoušela mu ho dávat i mimo, ale zatim mi vypije jen cca 20 ml. Jak mám teď postupovat. Předpokládám, že nějak postupně, jedno kojení po druhým i kvůli prevenci zánětu prsu. Nejdřív nahradit tedy odpolední? Čím? Tím sunarem? Nebo nějakým jiným jídlem? Bojím se aby měl dostatek mléka. Na kojeni.net jsem našla že do roka by frekvence kojení měla být 3-4 denně + kaše. Kaše mi sní 200 ml + ty kojeni ale když jedno vyřadím tak bude mít málo ne? Zvlášť, když mi toho um zatím moc nevypije.
Prosím o rady k tématu, nerada bych, aby se diskuze zvrhla v hádku kojení vs nekojení, popř že jsem jsem krkavci matka… :)

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 21.02.18 13:18

ŘEším teď něco podobné, dcera má 7 měsíců a pomalu také odstavuji protože potřebuji začít brát léky. Já jsem jen tak občas zkusila dát mléko z flašky, ze začátku také jen ucucla. Pak jsem jí začala dávat UM v noci, to mi vypila 150ml, v tom polospánku jí to nevadilo. Teď už kojím jen nad ránem, prsa v pohodě.

Verunka_17
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.02.18 13:20

@Taurielka Já bych mu odpoledne dala jogurt. Tím jedno kojení omezíš a až si navykne, tak bych zkusila zrušit ranní kojení za um.

rena621
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 21.02.18 13:44
@Taurielka píše:
Potřebovala bych poradit jak převést syna na UM. Jde mi spíš o to, jak postupovat. Má 9. měsíců a kousek a v současnosti kojím 4× denně (ráno, odpo, večer a 1× v noci). Budu mu dávat sunar, je na něj zvyklý z kaše. Zkoušela mu ho dávat i mimo, ale zatim mi vypije jen cca 20 ml. Jak mám teď postupovat. Předpokládám, že nějak postupně, jedno kojení po druhým i kvůli prevenci zánětu prsu. Nejdřív nahradit tedy odpolední? Čím? Tím sunarem? Nebo nějakým jiným jídlem? Bojím se aby měl dostatek mléka. Na kojeni.net jsem našla že do roka by frekvence kojení měla být 3-4 denně + kaše. Kaše mi sní 200 ml + ty kojeni ale když jedno vyřadím tak bude mít málo ne? Zvlášť, když mi toho um zatím moc nevypije.
Prosím o rady k tématu, nerada bych, aby se diskuze zvrhla v hádku kojení vs nekojení, popř že jsem jsem krkavci matka… :)

Ja chtela odstavit v 10mes. nedopadlo to. Odmitala lahve a vsechny druhy UM. Nakonec jsem kojeni ukoncila 15mes. Mleko ji do ted nechutna davam ji jogurty a kvalitne syry prej to staci.

catchthem
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 21.02.18 13:52

Taky jsem ukončila kolem 15 měsíců, že dne na den, prso jsem při naliti odstrikala. Ale syn to um pil, jenomže potom z něj zvracel a pak odmítal jakékoliv, takže jsem to ukončila po asi měsíci a prostě nahrazuji něčím jiným. Ale on byl výrazně starší. Doporučuji, pokud jde kojit a není k tomu nějaký závažný důvod, neukoncovat. Je to i menší otrava, než pořád nahrivat vodu, desinfikovat a umývat lahvičky.

Taurielka
Kecalka 105 příspěvků 21.02.18 13:53

@Verunka17 tak jsem to taky původně zamýšlela. Před měsícem doktorka říkala, že už nic nahrazovat nemám, tak já ale pak tedy nevím jak bych odstavila. Vždyť je spousta mamin co odstavuji v podobném věku i mladší

Taurielka
Kecalka 105 příspěvků 21.02.18 14:01

@catchthem už chci pomalu skončit, chystáme se snažit o druhé mimčo a ráda bych se trochu zregenerovala. Navíc už má 4 zuby, kouše, kope, začíná mi lézt do výstřihu a k tomu už prakticky chodí. Tak nějak cítím, že je čas. A to mytí lahviček 2-3× denně zase nezabije :)

Verunka_17
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.02.18 18:30

@Taurielka Jestli to říkala před měsícem, tak to mohlo být proto, ať nemá moc rychle jídlo na zvykání. Teď bych už s tým jogurtem začala. Já mám ještě kojenou, ale ta se sama chce odstavit. Na všechny 4 jídla jsme přešli během 2 měsíců a to jen tím, že nepila mléko, dokud jsem ji nedala něco jiného. Já jsem kojila starší do 4 měsíce těhotenství a řeknu ti, že jsem byla hotová. Bylo to hodně náročné.

Taurielka
Kecalka 105 příspěvků 22.02.18 06:44

@Verunka17 on už jogurt od toho 8.měsíce začal dostávat, ale nebyla jsem si jistá, jestli to nahradí to jedno kojení

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Savka bude poprvé otcem. Nešlo to přirozenou cestou, přiznává zpěvák

Zpěvák Tomáš Savka (34) se po dlouhé době ukázal ve společnosti a rovnou se... číst dále >

Prachařová schovává dceru, ale syna vystavuje a dělá si na něm reklamu

Nikdo nesmí vidět moje dítě! To je poslední dobou trend, kterým trpí některé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama