Jak přežít bojkot kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 12:08

Jak přežít bojkot kojení

Jak jste přežily bojkot kojení? U nás 3měsíční kojenec z ničeho nic naprosto odmítá kojení. Konkrétně řve jak o život-až mu slzy tečou, propíná se, škrábe, drápe a kope :D Člověk by to do tak malého tvora neřekl. Někdy pomůže nechat ho „vyřvat“, kdy s ním ležím na boku, bradavku na dosah a jakmile přestane podrážděně reagovat na hlazení (i toto v záchvatu bojkotu nesnese) a přestane řvát, tak tedy po prsu chňapne a přisaje se. To trvá tak 10-15 min. Přes noc relativně dobré, pokud je nakojen ve spánku, přes den peklo. Dokáže hladovět i 6 hodin v kuse (před tím pil po 2 až 3 hodinách). V životě mě nenapadlo, že něco podobného existuje. Proč to dělá? Mléka mám dost, teče dobře. Naopak se často naštve, jakmile se mléko spustí. Nejde mi to prostě narozum-má hlad, ale odmítá se najíst. Žádné léky neberu, žádná změna z mé strany - abych měla třeba nechutné mléko. No, dočetla jsem, že to časem přejde, tak snad brzy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2663
1.1.22 12:11

Nedostala jsi náhodou menses? Někdy prý při menstruaci mívá mateřské mléko jinou chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2331
1.1.22 12:36

U nas ti trvalo tak dva týdny. Prostě jsem ji tam to prso nějak narvala. Zkpuses různé polohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3536
1.1.22 12:46

Prestan davat dudlik, pokud davas. Zavolej si laktacni poradkyni z mamily, umi poradit bylinky na navyseni laktace. Hodne nos miminko telo na telo. Chce to vydrzet, ac je to psychicky narocne. Drzim palce, mela jsem to u obou deti a jen u jednoho vydrzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.22 13:55

Chce to zkoušet. Mě začal bojkot taky ve třech měsících a trval skoro 9 týdnů, teď má 6 měsíců a občas to pořád není ono, ale zvládly jsme to. Pozvala jsem si LP, zkontrolovala techniku a dala pár tipů. Nakonec je to ale o trpělivosti. Mě pomáhalo nabídnout dudlík, jakmile se uklidnila, tak jsem nabídla prso, pořád takhle dokola. Taky chodit, chovat, trosku přispat a pak dát prso. Hodně houpavý pohyb (pokrcit se v kolenou a houpave nahoru) miminka hodně uklidňuje, někdy jsem nakojila jen za chůze. Co fungovalo jeden den, nefungovalo druhý. Občas jsem plakala s ní, to se prostě nedalo. Ale nakonec to přešlo. U mě byl i problém se spouštěcím reflexem, čím víc jsem se na to soustředila, tím hůř to nešlo, čím víc dite tahalo naprázdno, tím víc vriskalo a já byla ve větším a větším stresu. Začarovaný kruh. Bylo to v hlavě, teď na to už nemyslím a mlíko teče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.22 13:57

Jo a začala jsem brát Benedikt lékařský a Pískavice řecké seno na větší tvorbu mléka. Ono se to nezdálo, ale jak dcera postupně pila min a míň, tak jsem měla i min mléka. Docela to pomohlo.
Edit: jo ty máš mléka dost, tak co zkusit před kojením odstriknout, jestli ho není moc, to jim taky vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 14:20

Menstruaci nemám a snad zatím nedostanu. Snažím se místo vynechaného kojení aspoň něco odstříkat. Dudlík ani lahev nepoužíváme, jednou jsem zkusila odstříkané nakrmit lžičkou, ale všecho letělo ven, asi z důvodu šíleného řevu. Při pokusu nacpat prso do pusy se vztek vystupňuje na maximum. Je to fakt na palici. Já vím, musím prostě vydržet. Dík za podporu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:21

Tak dnes jsem opět na dně. Už drží 6 hodin bez jídla, poslední 3 hodiny nepřetržitý řev při pokusech nakojit. Nezvládám, nevěnuji se a řvu na starší dítě, neb nás „ruší“ při pokusech nakojit. Nechce ani lžičkou, hnusí se mu asi to mléko. Buď přejdu na sunar nebo já nevím…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat