Jak přežít bolestivou menstruaci s ročním prckem?

346
13.1.21 02:17

Jak přežít bolestivou menstruaci s ročním prckem?

Ahojky holky,

Tak je to tu zase :zed: Přišla na mě menstruace, tentokrát už po 21 dnech a je to šílené. Mívám jí hodně bolestivou, fakt hodně, většinou jsem tak na dva dny vyřazená z provozu úplně a zvládnu jen ležet a spát, prášky mi skoro nepomáhají. Mám 15ti měsíční, dost akční holčičku, do téhle doby si jí vždycky někdo vzal, když to na mě přišlo (moje mamka, tchyně, nebo manžel aspoň do kočárku), což bylo skvělé a vím, že každý takovéhle štěstí nemá, nicméně zítra máme tedy premiéru a já absolutně netuším, jak to zvládnu :( co děláte s pockala vy, v téhle situaci, nebo když jste třeba nemocné? Přemýšlím, že prostě povolím a pustím jí pohádky a někdy po obědě se přemůžu a vezmu ji alespoň na chvilku ven.

Naštěstí spí ještě 2× denně, jinak nevím, jak bych přežila.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
13.1.21 02:33

První dva dny beru algifen kapky podle potřeby. Začala jsem až po ukončení kojení.
Naštěstí náš syn vždy vycítil že mi není dobře a byl dva dny ten nejhodnější chlapeček na světě. Přinejhorším jsou pohádky skvělý nápad.
Slyšela jsem od kamarádek dobré recenze na CBD kapky.
Držím palce ať to zvládneš bez újmy na zdraví :P :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 02:35

@marlenka216 Já teda pila čaj kontryhel a vždy si dávala na podbříšek horký obklad. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
16433
13.1.21 03:31

Kdyz je mi zle kaslu na to, pustim pohadky. Jednou za cas se nikdo nezblazni. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
13.1.21 06:11
@marlenka216 píše:
Ahojky holky,

Tak je to tu zase :zed: Přišla na mě menstruace, tentokrát už po 21 dnech a je to šílené. Mívám jí hodně bolestivou, fakt hodně, většinou jsem tak na dva dny vyřazená z provozu úplně a zvládnu jen ležet a spát, prášky mi skoro nepomáhají. Mám 15ti měsíční, dost akční holčičku, do téhle doby si jí vždycky někdo vzal, když to na mě přišlo (moje mamka, tchyně, nebo manžel aspoň do kočárku), což bylo skvělé a vím, že každý takovéhle štěstí nemá, nicméně zítra máme tedy premiéru a já absolutně netuším, jak to zvládnu :( co děláte s pockala vy, v téhle situaci, nebo když jste třeba nemocné? Přemýšlím, že prostě povolím a pustím jí pohádky a někdy po obědě se přemůžu a vezmu ji alespoň na chvilku ven.

Naštěstí spí ještě 2× denně, jinak nevím, jak bych přežila.. 8o

Taky jsem na to trpela a jedine co mi fakt pomohlo byl Algifen tablety..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
13.1.21 06:43

Když byly děti malé a nebylo mi dobře, dala jsem si na zem mezi hračky polštář a deku a lehla jsem si tam, pak čtení knížek na posteli…i ta televize chvilku neuškodí, když to jinak nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
13.1.21 08:14

Jak nepomahaji prasky? Co jsi zkousela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14734
13.1.21 08:16

Tak bolestivou MS, že mě vyřadí z provozu na několik dní, bych rozhodně už dávno řešila s gynekologem. Nepřijde mi to normální. Nicméně pokud jsem byla z nějakého důvodu KO a měla dítě/děti na krku, tak jsem roztáhla gauč, hodila leháro, zapla pohádky nebo půjčila tablet a odpočívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
13.1.21 08:46

Me na velmi bolestivou Ms pomohly kontryhelove kapky, ne caj. Brala jsem nejvyssi davky. Jinak kdyz je mi zle, tak je mi zle. Vezmu holky do postele a cucime na pohadky. Co jinyho asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 08:58

Naprostá většina žen menstruuje a chodí do práce :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
4060
13.1.21 09:02
@Berry77 píše:
Naprostá většina žen menstruuje a chodí do práce :mavam:

Kdo nezazil nepochopi, to nejde takhle soudit. Ja k velkyma bolestem jeste krvacela, tak ze jsem byla schopna se prevlikat i 5 krat denne. Vymenovat vlozku jsem musela po pul hodine, tohle trvalo 2 dny. Pak uz dobry, jsko do prace bych nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 09:07

@scentini čekala jsem takovou odezvu :lol:
Neříkám, že menstruace neumí nekdy člověka vyřadit z provozu, ale pak je potřeba to řešit s lékařem :nevim:
Nebo být každý měsíc týden na PN?

• Citovat
  • Nahlásit
14734
13.1.21 09:08
@scentini píše:
Kdo nezazil nepochopi, to nejde takhle soudit. Ja k velkyma bolestem jeste krvacela, tak ze jsem byla schopna se prevlikat i 5 krat denne. Vymenovat vlozku jsem musela po pul hodine, tohle trvalo 2 dny. Pak uz dobry, jsko do prace bych nemohla.

Dá se to řešit. Když nepomohou běžně dostupné metody, já bych neváhala a řešila to hormonálně :nevim: Představa, že mě každý měsíc na 2-5 dní vyřadí MS z provozu, je děsivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
13.1.21 09:14

@Berry77 @unuděná Me muj gyn.rekl ze jedine antikoncepce. Tu ja nechci, takze jsem hledala, co by mi pomohlo. A nasla, tak to nebylo hned a zlepseni bylo po 3 mesicich. Kdyby zkusila vse, co by slo asi bych taky na te antikoncepci skoncila, nastesti nebylo treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
13.1.21 09:24

Ahoj, mě moc pomohly ženské čaje. Měla jsem různé bylinné směsi, jedna byla od Sonnentru a pak jedna namichana přímo v obchodě s bylinkama. Kontryhel + nějaké další byliny ( brusinky, rebricek, medunka, přesně nevím), ale ten kontryhel je základ. Je ale třeba je pít průběžně, ne jen při akutních potížích. A chránit si bedra/podbřisek, neprochladnout.

Jinak při akutních potížích algyfenove kapky, zabírá hned a lip než klasicky ibac. A teplo, teplo teplo.

Taky mi gyn cpala HA, ale snad (klepu) se to už nějak srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat