Jak přežít dlouhé stání na nohou na jednom místě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 23:22
Jak přežít dlouhé stání na nohou na jednom místě?

Ahoj, potřebuji poradit. Čeká mě brigáda, takové to nabízení vzorečků v obchodě. No je předemnou 6 hodin na nohou prakticky na jednom místě. Minule jsem byla pouze 4 hodiny a málem mě z toho kleplo. Šíleně mě bolely nohy a záda v kříží. Když jsem sedla do auta po pěti minutách jsem dostávala šílený křeče do pravý nohy a myslela, že opravdu nedojedu, musel jsem snad stokrát stavět a doslova to rozchodit. Neumím si to představit, mám sedavé zaměstnání. Vím že jsem rozkydlá jak rosol, ale to za tři dny opravdu nespravím. Do nějakých speciálních bot za tisíce kvůli pár hodinám investovat nechci. Beru si takové klasické botasky. Prosím o rady zkušené. Prosím také bez posmívání, že nevydržím JEN 6 hodin stát, ale opravdu ne každý je tak fyzicky zdatný. Díky za respektování. Anonym z důvodu informací o brigádě.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9271 příspěvků 18.06.19 23:27

Nestát, ale chodit a občas si protáhnout záda. Pokud to máš fakt jen jeden den, tak prostě zatni zuby a vydrž, protože jediný, co na to opravdu pomůže, je trénink. Vezmi si magnezium a vápník, ty zabrání křečím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 23:30
@Janli píše:
Nestát, ale chodit a občas si protáhnout záda. Pokud to máš fakt jen jeden den, tak prostě zatni zuby a vydrž, protože jediný, co na to opravdu pomůže, je trénink. Vezmi si magnezium a vápník, ty zabrání křečím.

no s tím chozenímje to na prd, stojím za takovém tím stánkem, takže opravdu jde udělat tak 5 krokůani to né. Minule jsem neustále přešlapovala, různě setam kroutila, opírala o stánek, myslela že prostě chcípnu. Paradoxne jsem tam pila magnesii 1,5 litru :D, vápník si vzít můžu no mám ten rozpustný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 23:30

Jinak bych ráda chodila jednou týdně, takže je mi jasný, že to si tělo nezvykne.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 18.06.19 23:34

Zvolila bych pohodlnejší boty, nebo pokud je to možné tak je prostřídat v rámci směny. Doporučují se boty v nízkým podpadkem, ne úplně ploché. Když to máš na 6 hodin, tak to máš i niakou krátkou přestávku, ne? Případně si i trochu cez směnu pocvičit, stačí se par krát zhoupnout na špičky a pak na paty, potočit členkami a tak… Na záda je dobré vzít niaky krém bud od bolesti nebo alespoň alpu a namazat je v té pauze nebo po skončení brigády. Na škole jsem chodila na brigádu do tiskárny a tam jsme 8,5 hodin stáli při stole a vkládali do časáků vzorky, no to byl taky záhul na nohy a záda :roll:

Aspera
Generální žvanilka 22099 příspěvků 19.06.19 05:46

Jak moc je ten pultík pevný. Můžeš se o něj zkusit opřít? Taky musím někdy v práci takto vydržet stát a pokud je nejhůř obírám se o stůl nebo o okno. Pomáhá to.

Lulina999
Kecalka 426 příspěvků 19.06.19 05:57

Já v práci stála/chodila 15 hodin v kuse 3 - 4× týdně. Časem si prostě zvykneš, trvalo mi to tak měsíc až dva.

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 19.06.19 06:32

Není možné si tam vzít takovou vysokou stoličku? Pokud se stání nemůže střídat se sezením, tak je to nejhorší práce, to ti potvrdí každý, to radši házet uhlí. Zvaž, jestli ti ta brigáda za to stojí

DanielaMakova
Stálice 93 příspěvků 19.06.19 06:40

Upřímně? Není to o tom, že jsi rozkydla nebo ne. Sportují, jsem stihla. Stání 8 hodin mě zabíjí, dostávám křeče do nohou. Přišlo to pomalu a nečekaně… Nakonec je z toho zákrok na podzim, vyříznutí žíly.

A samozřejmě doporučená tridat stání a sezení během pracovní doby

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 12:32

Sháním práci, tak si vybírám, abych nemusela stát na jednom místě, mám také problémy s žíly a křeče v nohou. V práci to nemohli pochopit většinou, dělali většinou dusno s židlí i u kasy, jsem vysoká, tak mě boleli záda a pomalu jsem omdlívala, když jsem musela za kasou stát 8 až 11h v kuse, no šílený.

brisco
Závislačka 3589 příspěvků 19.06.19 12:36

Delší stání nedávám, má špatný koleno. Nemůžeš tam mít takovou tu barovou židličku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:17

Holky obávám se, že židlička by neprošla. Asi by to působilo divně, že já si tam vysádávám a ze židlě někomu nabízím nějaké vzorečky nebo ochutnávky. No děsím se toho. Přezout boty v průběhu by možná i šlo, ale nevím za jaký. Moc bot nemám, a třeba v žabkách tam být nemůžu to je nereprezentativní. No vůbec se mi tam nechce, ale tak každá koruna dobrá. Pauzy určitě mít budu, ale ono těch pár minut mi moc nepomůže. Určitě sebou beru ibalgin bez toho to nedám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:19
@Anonymní píše:
Sháním práci, tak si vybírám, abych nemusela stát na jednom místě, mám také problémy s žíly a křeče v nohou. V práci to nemohli pochopit většinou, dělali většinou dusno s židlí i u kasy, jsem vysoká, tak mě boleli záda a pomalu jsem omdlívala, když jsem musela za kasou stát 8 až 11h v kuse, no šílený.

o tom už jsem slyšela, že dělají cavyky, nechápu. Bych chtěla vidět ty managerky, ať si to zkusí samy. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:20
@Lulina999 píše:
Já v práci stála/chodila 15 hodin v kuse 3 - 4× týdně. Časem si prostě zvykneš, trvalo mi to tak měsíc až dva.

tak to tě obdivuju, já bych si nezvykla. To se znám moc dobře, na toto si prostě nezvyknu.

Lulina999
Kecalka 426 příspěvků 19.06.19 19:23
@Anonymní píše:
tak to tě obdivuju, já bych si nezvykla. To se znám moc dobře, na toto si prostě nezvyknu.

Hele taky jsem si myslela, že si nezvyknu, ta bolest nohou prvních pár směn byla neskutečná, ale fakt se to postupně lepšilo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama