Reklama

Jak přežít hloupé nápady dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aida
Stálice 56 příspěvků 03.03.11 18:20
Jak přežít hloupé nápady dětí?

Jak to děláte, aby jste se nezbláznili z hloupých nápadů vašich dětí?
Mám dvě, 4 roky a 2,5 roku, obě holky, zdálo by se, že je to pohoda. Ale už jsem z nich napůl šílená :roll:.
Mladší dnes rozkouslaa hrozny a pak je rozmazala po obrovském zrcadle, které máme na chodbě. Vzala si hračku a mlátila s ní do skleněné výplně dveří :zed:. Ustavičně se „vozí“ na kuchyňských dvířkách. Jedny už kompletně vyrvala z pantů.
Starší všechno cpe do pusy. Už má 4 roky, ale je horší než mimino :cert:. Dnes si umývala ruce, strčila dlaň těsně před kohoutek, takže voda pod tlakem vystříkla, obhodila ji, mě a půl koupelny.
Při obědě si přehazují jídlo z talíře do talíře, přelévají si čaj vzájemně do hrnečků, pijí ze lžičky. Před chvíli si spolu sedly do obýváku a začaly ječet. Spustily monotónní áááá na neuvěřitelně dlouho dobu 8-o :zed: . Jen tak pro radost a která to umí hlasitěji a dýl :roll:. Pak starší poradila mladší, aby jí zařvala do ucha jak nejvíc umí :zed: :zed:.
Samozřejmě je nenechávám aby si dělaly co chtějí, plácnu je po ruce, okřiknu, zakážu nebo odepřu něco. Ale příště to udělají zas :zed: :zed: :cry: .
Kdy se konečně poučí?
Já už fakt nevím, dělají to vaše děti také?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 03.03.11 18:23

Aido, dělají… Tedy trochu jinak, ale třeba dnes měl starší za úkol uklidit v pokojíčku, a za celý den se mu povedlo jen spojit 4 pěnová puzzle, zato mi asi 20× přišel oznámit že se musí jít místo uklizení vyčurat, převlíknout, najíst… :roll:

Liduš88
Závislačka 2609 příspěvků 03.03.11 18:27

Náš kluk strašně rád koukal na Pata a Mata a museli jsme to přestat pouštět protože pak dělat přesně co oni,všechno rozebíral,maloval po zdi atd :roll: Jinak taky něco věčně vymýšlí,řve jak pavián,a u jídla no ani nemluvě.Dostane na zadek,můžu ho okřikovat jak chci,ale druhý den jde a udělá to znova :-( Snad je to někdy přejde :-D

ivik21
Generální žvanilka 20068 příspěvků 03.03.11 18:42

no já mám jedno pubertální 13let a jedno taky už téměř pubertální 5,5 let a to máš vidět ty nápady … mladý po starším holčičím vzoru jen opakuje, hlavně její grimasy a řeči … jednu dobu nosil po doma sponečky a chtěl mermomocí culíky :-?

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.03.11 19:13

Já si vždycky vzpomenu, jak jsem nechápala, že jdou na mamku z něčeho mrákoty, když my se tak dobře bavíme. Tak se snažím si to tak nebrat :lol: Což ne vždycky jde, ale snažím se na to dívat z pohledu toho dítěte - pokud se nejedná o vyloženě ničení majetku :lol:

Borufka
Kelišová 5512 příspěvků 03.03.11 19:47

Zatnout zuby a snažit se brát to s humorem. Prostřední mi nedávno ostříhal holku, dětskýma nůžkama, naštěstí jí vzal jen ofinu zato pořádně :twisted: Nejdřív jsem myslela že ho seřežu ale když mi klidně oznámil že chtěla protože jí to lezlo do očí tak jsem se šla za roh vysmát :lol:
aido hodně záleží na mé náladě, když jsem ok tak to přejdu většinou v klidu, takže rada hoď se do pohody a snaž se tomu někdy usmát, třeba zrovna to řvaní kdo víc mi přijde celkem vtipné :mrgreen: :wink: A je fakt že oni nám to většinou nedělají schválně, prostě zkouší a učí se :wink:

Mispulin
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 03.03.11 19:53

U nás to nedávno začalo, mladší 22 měsíců se stala parťákem pro lumpárny a je to často i o strach, furt někde lezou, padaj apod. takže soucítím :hug:
Ale až se oteplí, bude líp, vyženu je na vzduch, podle mě se po té dlouhé zimě musí nudit, chce to je zabavit a unavit, aby neměli chuť vymýšlet kraviny, nebo aspoň ne tolik :roll:
Obšas mám chuť je poslat udělat pár koleček kolem domu, aby zchladli oni i já :roll:

evinka001
Kecalka 288 příspěvků 03.03.11 19:56
ivik21 píše:
no já mám jedno pubertální 13let a jedno taky už téměř pubertální 5,5 let a to máš vidět ty nápady … mladý po starším holčičím vzoru jen opakuje, hlavně její grimasy a řeči … jednu dobu nosil po doma sponečky a chtěl mermomocí culíky :-?

tak to je jako u nás :-) nejstarší kluk 17 má občas horší nápady než ti mladší jeho oblíbená činnost jsou souboje s bráchou 12 let. končí to samozřejmě řevem a komentářem - já za to nemůžu, on mi naběhls sám na pěst - protože mladší nemá šanci vyhrát. syn 12 a holka 7 jsou schopni každou místnost proměnit v hokejové hřiště. nejmladší 2 roky se chce samozřejmě vyrovnat všem starším, což je doprovázeno šíleným jekotem když jí to nejde. společné pěvecké soutěže, kdy se všichni čtyři předhánějí kdo bude řvát víc a žalování jednoho na druhého, už nevnímám a malířské pokusy nejmladší, samozřejmě na zdi, koberec, učebnice, školní sešity, knihy, už taky likviduji v relativním klidu. teď zrovna vymysleli soutěž kdo umí lépe prskat - soutěží ti mladší, nejstarší dělá rozhodčího a ohromě se baví… :nevim: :nevim:

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 03.03.11 20:07

už se těším, až mě něco takového potká :) jen sem si vzpomněla, jak jsme doma se sourozencama jednou „sněžili“ moučkovým cukrem… všechno bylo ulepený ještě týden :) ale doteď je to vděčná historka :D

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 03.03.11 20:10
evinka001 píše:
ivik21 píše:
no já mám jedno pubertální 13let a jedno taky už téměř pubertální 5,5 let a to máš vidět ty nápady … mladý po starším holčičím vzoru jen opakuje, hlavně její grimasy a řeči … jednu dobu nosil po doma sponečky a chtěl mermomocí culíky :-?
tak to je jako u nás :-) nejstarší kluk 17 má občas horší nápady než ti mladší jeho oblíbená činnost jsou souboje s bráchou 12 let. končí to samozřejmě řevem a komentářem - já za to nemůžu, on mi naběhls sám na pěst - protože mladší nemá šanci vyhrát. syn 12 a holka 7 jsou schopni každou místnost proměnit v hokejové hřiště. nejmladší 2 roky se chce samozřejmě vyrovnat všem starším, což je doprovázeno šíleným jekotem když jí to nejde. společné pěvecké soutěže, kdy se všichni čtyři předhánějí kdo bude řvát víc a žalování jednoho na druhého, už nevnímám a malířské pokusy nejmladší, samozřejmě na zdi, koberec, učebnice, školní sešity, knihy, už taky likviduji v relativním klidu. teď zrovna vymysleli soutěž kdo umí lépe prskat - soutěží ti mladší, nejstarší dělá rozhodčího a ohromě se baví… :nevim: :nevim:
:potlesk: :palec: :lol: :lol: :lol: Díky, tohle mě povzbudilo tedy:D

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 03.03.11 20:11

Ráda se dočítám, že bude ještě hůř 8-o Někdy to jde, jindy je to fakt už v 7 ráno na mašli. (po budíčku v půl 5)

A co to bude teprve za maso,až se mladší naučí mluvit, a bránit se.
No snad to ve zdraví přežijeme.

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 03.03.11 20:21

Zrovna dneska jsem si říkala, kdy to syna (4,5 let) už konečně přestane bavit… Dělá snad jen to, co mi leze na nervy. Dceři (9 měsíců) přikryl hlavu dekou a volal na ní: „Jsi kukla, kuklička!“ To že malá řvala jak protržená ho vůbec netankovalo…
Nebo mi ostříhal palmu, protože prý měla dlouhý listy a on kvůli tomu neviděl na televizi :zed:
A tátovi vylil do vany celý velký bílý jogurt, protože mu teta vypravovala, že půjde na mléčnou koupal, tak si myslel, že to bude stejný a tatínek bude mít kůži jak miminko :roll:
Taky mi prostříhal díry do dětský osušky, protože chtěl ségře ukázat, jak vypadá strašidlo a bez děr by přeci neviděl, ne??? :pankac:

Beru to s nadhledem. Já jsem taky zamkla ségru do špajzky a šla jsem ven - no co, ségra říkala, že má na něco chuť a mamka jí nesměla vidět :wink:

I když taky se někdy hooooooooooooodně držím, abych nevylítla :wink:

tislerka82
Extra třída :D 10934 příspěvků 03.03.11 20:22

Aido jsem na tom s dítkama přibližně stejně jako ty ;) a to jak věkově tak i blbůstkama :D … je to asi fakt normální a dle mě zkouší co vydržíme :D … taky mám někdy chuť někam utéct … dneska třeba z NEPOCHOPITELNÝCH důvodů malá odmítla čůrat na nočník a raději se 6× počůrala 8-o 8-o … po 5 jsem už musela jít dolů do kotelny a vyřvat se :D :D … Jo a perličkou je, že když je velká za něco potrestána tak je tak „vyčůraná“ že jde a poradí malé něco co se nesmí aby v tom nebyla sama :roll:

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 03.03.11 20:26

To mně dneska spravilo náladu. Holky, díky. :palec: U nás je to podobný. Chci jaro a být venku na hřišti.

tislerka82
Extra třída :D 10934 příspěvků 03.03.11 20:31
Lucyus12 píše:
Zrovna dneska jsem si říkala, kdy to syna (4,5 let) už konečně přestane bavit… Dělá snad jen to, co mi leze na nervy. Dceři (9 měsíců) přikryl hlavu dekou a volal na ní: „Jsi kukla, kuklička!“ To že malá řvala jak protržená ho vůbec netankovalo…
Nebo mi ostříhal palmu, protože prý měla dlouhý listy a on kvůli tomu neviděl na televizi :zed:
A tátovi vylil do vany celý velký bílý jogurt, protože mu teta vypravovala, že půjde na mléčnou koupal, tak si myslel, že to bude stejný a tatínek bude mít kůži jak miminko :roll:
Taky mi prostříhal díry do dětský osušky, protože chtěl ségře ukázat, jak vypadá strašidlo a bez děr by přeci neviděl, ne??? :pankac:

Beru to s nadhledem. Já jsem taky zamkla ségru do špajzky a šla jsem ven - no co, ségra říkala, že má na něco chuť a mamka jí nesměla vidět :wink:

I když taky se někdy hooooooooooooodně držím, abych nevylítla :wink:
:palec: :palec: tak to mě pobavilo :D
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >