Jak přežít manželovy děti, když vlastní nemáme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DeHa
Povídálka 29 příspěvků 26.12.17 00:49
Jak přežít manželovy děti, když vlastní nemáme?

Manžel má z předchozího manželství 2 děti (10 a 12 let) a já s nimi mám obrovský problém. Nechci se s nimi stýkat, a když už musím, tak bych byla radši, aby to bylo mimo náš domov. Kvůli alimentům bydlíme v mrňavém 1+1 a i ten těžko splácíme, neznáme dovolenou, pokud nepočítám tu s jeho dětmi, na to, abychom někam jeli my sami, i kdyby jen po ČR a na pár dnů, nezbývají peníze, stále se musíme omezovat jen proto, aby byly peníze na vysoké alimenty (přitom matka bere 30000 čistého a neplatí hypo ani nájem), navíc děti jsou věrným odrazem matky, která je totálně bezcitná, zaměřená jen na majetek a peníze, 2× ročně se soudí o zvýšení alimentů, děti očkuje, aby chtěli po tátovi peníze, aby jim spořil, aby jim kupoval drahé dárky, přispíval každého čtvrt roku na nové mobily a počítače apod. (protože dětičky je neustále rozbíjejí), prostě jsou maminčinou prodlouženou rukou… Navíc se i okolí shoduje na tom, že jsou silně rozjívené, nevychované (doma můžou vše a nemusí nic) a dost často úplně nesnesitelné. A já po 4 letech manželství už nějak nemůžu. Nechci si takové děti pouštět domů, vadí mi, že přijedou, sledují co kde a jak máme a doma pak všechno slepičí (protože jim za to maminka zvyšuje kapesné…). A maminka pak dělá zle, podává žádosti o zvýšení alimentů, protože jsme si koupili novou linku (budeme jí splácet x let, ale to nikoho nezajímá), když u nás vidí hroznové víno, tak chce vyšší alimenty, protože si žijeme nad poměry, prostě se sleduje vše co u nás máme a všechno slouží jako záminka k soudu :( A já už prostě ty děti beru jen jako špicly, kvůli kterým máme pořád jen samé potíže a nemám už nejmenší chuť si je pouštět domů a vůbec je vidět. Navíc jak jsme v tom malém bytě, tak nám při své nevychovanosti často lezou až do postele, za což je manžel teda vždycky napomene, ale to jim nevadí, příště to udělají zase. A takových věcí je už až nad hlavu. A aby toho nebylo málo, tak jsem před dvěma lety musela na interrupci (selhala ochrana, nejsem nezodpovědná blbka). A proč? Protože na to abychom si ho nechali nebyli peníze… A já od té doby denně lituju, léčím se na psychiatrii, beru dvoje antidepresiva, musela jsem být i v nemocnici a nemůžu se s tím srovnat. A o to víc mě vytáčejí i manželovy děti, ke všemu ostatnímu se přidává i pocit, že naše dítě mohlo žít, nebýt jich a jejich věčně nenažrané matky. Já vím, že ony samy za to vlastně nemůžou, že jsou jen jejím nástrojem, jak si vybít vztek (sama řekla, že ona má peněz dost, ale nedovolí, aby on se měl dobře…) a jsou vychovávány v prostředí zlosti a mamonu, ale já už nemám na to, abych jejich špiclovací návštěvy zvládala… Má někdo podobnou zkušenost? Jak to přežít? Je to ještě pěkných pár let, než přijde puberta a nebudou chtít k tátovi jezdit :( Děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 26.12.17 00:55

Nemela sis ho brat. Krev neni voda, hodne zen ma problem s detmi z predchoziho vztahu. Na alimenty maji deti proste pravo i s tim si musela pocitat, takze na dovcu nejedes kvuli detem manzela, ale kvuli sobe. Jak ty vis co jejich matka rika, tvrdi a ze doma nic nemusi? Ty jim doma svitis?

tini
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 5 inzerátů 26.12.17 01:01

To je teda hnus. Zkusilas nekdy premyslet nad tim, jake asi je vychovavat sama deti, kdyz manzel, ktery si je s tebou upekl a sdileli jste rodinu, si hraje na novou rodinku nekde jinde. Chapes, ze ty sis vzala chlapa s detma a proto ony maji vzdy prednost pred tebou a tvymi potrebami? On je jejich tata, maji pravo se s nim mazlit v posteli! Maji pravo na vse, co on jim da! Ty jsi dospela vis? Jakyho jsi mela tatu ty? Kecy o nevychovanosti jsou typicke, cizi deti jsou vzdycky tak nevychovane a ty od exky obzvlast.Ony totiz prisly o tatu a rodinu a muze jim byt ukradeny, ci je to vina, ony si musi urvat, co jde. Opravdu veris, ze jde takovym deten jen o penize? A pokud je matka manipuluje, nebylo by lepsi jim ukazat, ze ne vsichni v zivote ziji mamonem? Treba by jim to mohl ukazat jejich skvely tata! A ty jsi musela na interupci? Nekdo te svazal a dovezl tam nasilim? To je zas svatek vanocni toto

DeHa
Povídálka 29 příspěvků 26.12.17 01:06

@Šarlota4 Svého muže mám moc ráda, ale bohužel jsem nevěděla do čeho jdu. Chodíme kvůli tomu i na párovou terapii a když jsme psycholožce ukázali maily a SMS od manželovy ex, tak sama kroutila hlavou, že ta paní není normální :( Jinak o tom, že doma nic nemusí víme od dětí a u nás když musí vynést koš, tak pak jejich matka volá co si to dovolujeme, že jsou na povinnosti ještě malé… No a co říká, to nám tlumočí děti a navíc to moc dobře slyšíme, když si manžel s dětmi skypuje a matka do toho neustále huláká svoje rozumy. Už i sociálka jí domlouvala, že do toho nemá zasahovat a že má s dětmi jednat jinak (manžel u toho pohovoru byl, pozvali si je oba na úřad), ale všechno marně :(

DeHa
Povídálka 29 příspěvků 26.12.17 01:12

@tini No nevím, jestli ty by jsi si pouštěla v podstatě cizí děti do postele… A věř, že na interrupci jsem skutečně musela - manžel v těžkém stavu v nemocnici s výhledem na dlouhodobou pracovní neschopnost a alimenty na krku, počítali jsme to horem dolem, ale prostě to nešlo :( A co se týče ukazování dětem, že existuje i jiný život, než jen mamon, i to jsme na radu psycholožky zkoušeli, bohužel marně. Zkoušeli jsme jim ukazovat tradice, pečení perníčků, společné aktivity, procházky a já nevím co ještě, ale to za dva víkendy v měsíci prostě nezachráníš. A když si je manžel chce vzít častěji, tak to ex prostě zazdí, striktně podle rozsudku a ani o minutu víc.

sagina
Echt Kelišová 7656 příspěvků 26.12.17 02:35

@DeHa ať si manžel požádá o střídavku - alimenty se mu sníží a navíc budete mít větší prostor, jak z nevychovanců udělat vzorná dítka :palec:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 26.12.17 02:38
@DeHa píše:
Manžel má z předchozího manželství 2 děti (10 a 12 let) a já s nimi mám obrovský problém. Nechci se s nimi stýkat, a když už musím, tak bych byla radši, aby to bylo mimo náš domov. Kvůli alimentům bydlíme v mrňavém 1+1 a i ten těžko splácíme, neznáme dovolenou, pokud nepočítám tu s jeho dětmi, na to, abychom někam jeli my sami, i kdyby jen po ČR a na pár dnů, nezbývají peníze, stále se musíme omezovat jen proto, aby byly peníze na vysoké alimenty (přitom matka bere 30000 čistého a neplatí hypo ani nájem), navíc děti jsou věrným odrazem matky, která je totálně bezcitná, zaměřená jen na majetek a peníze, 2× ročně se soudí o zvýšení alimentů, děti očkuje, aby chtěli po tátovi peníze, aby jim spořil, aby jim kupoval drahé dárky, přispíval každého čtvrt roku na nové mobily a počítače apod. (protože dětičky je neustále rozbíjejí), prostě jsou maminčinou prodlouženou rukou… Navíc se i okolí shoduje na tom, že jsou silně rozjívené, nevychované (doma můžou vše a nemusí nic) a dost často úplně nesnesitelné. A já po 4 letech manželství už nějak nemůžu. Nechci si takové děti pouštět domů, vadí mi, že přijedou, sledují co kde a jak máme a doma pak všechno slepičí (protože jim za to maminka zvyšuje kapesné…). A maminka pak dělá zle, podává žádosti o zvýšení alimentů, protože jsme si koupili novou linku (budeme jí splácet x let, ale to nikoho nezajímá), když u nás vidí hroznové víno, tak chce vyšší alimenty, protože si žijeme nad poměry, prostě se sleduje vše co u nás máme a všechno slouží jako záminka k soudu :( A já už prostě ty děti beru jen jako špicly, kvůli kterým máme pořád jen samé potíže a nemám už nejmenší chuť si je pouštět domů a vůbec je vidět. Navíc jak jsme v tom malém bytě, tak nám při své nevychovanosti často lezou až do postele, za což je manžel teda vždycky napomene, ale to jim nevadí, příště to udělají zase. A takových věcí je už až nad hlavu. A aby toho nebylo málo, tak jsem před dvěma lety musela na interrupci (selhala ochrana, nejsem nezodpovědná blbka). A proč? Protože na to abychom si ho nechali nebyli peníze… A já od té doby denně lituju, léčím se na psychiatrii, beru dvoje antidepresiva, musela jsem být i v nemocnici a nemůžu se s tím srovnat. A o to víc mě vytáčejí i manželovy děti, ke všemu ostatnímu se přidává i pocit, že naše dítě mohlo žít, nebýt jich a jejich věčně nenažrané matky. Já vím, že ony samy za to vlastně nemůžou, že jsou jen jejím nástrojem, jak si vybít vztek (sama řekla, že ona má peněz dost, ale nedovolí, aby on se měl dobře…) a jsou vychovávány v prostředí zlosti a mamonu, ale já už nemám na to, abych jejich špiclovací návštěvy zvládala… Má někdo podobnou zkušenost? Jak to přežít? Je to ještě pěkných pár let, než přijde puberta a nebudou chtít k tátovi jezdit :( Děkuju!

Holka zlatá nezávidím. S tím špiclováním to máme obdobně. Teď jsme si pořídili komplet nový obývák. Přišel, zkouknul a na další návštěvě už jsme od něj poslouchali, že máme peněz víc než dost a ať jim z toho laskavě každý měsíc něco dáváme. Zůstala jsem s otevřenou pusou. Když se ex jednou dozvěděla, že jsme v tu dobu disponovali částkou s pěti nulami tak malém vyskočila z kůže a neustále mě bombardovala zprávami kde jsme k těm penězům přišli. Nejspíše počítala s tím, že si z ní asi udělám důvěrnici a všechno jí vyklopím. To se ale spletla tak zuřila. Pokud si z vašeho bytu dělají kůlničku na dříví tak bych se prostě sebrala a šla na tu dobu pryč a ať si s tím brajglem poradí jejich otec a taky ať se komplet postará. A hlavně bych si nechala rozdělit společné jmění manželů a tím ochránila svůj plat a budoucí majetek. Já třeba plně respektuji manželovu povinnost platit na jeho dítě, nikdy bych proti tomu neřekla ani ň, ale co se zajištění týče tak to kopu pouze za naše společné dítě. První své rodiče má. Doma matku a pak samozřejmě otce, který žije se mnou, ale naše dítě má jak otce, který musí dělit tak mě svou matku, která se stará výhradně o něj, aby bylo zajištěno. Takže cokoliv co mě se týká ohledně majetku či příjmu má manžel striktně zakázáno se o tom někde zmiňovat. To co musíš zažívat ty bych s chladnou hlavou nedala.

Russet
Extra třída :D 12204 příspěvků 26.12.17 03:16

@DeHa
Najít si bezdětného. Jiná rada není. Děti budou vždycky jeho součástí…
A ta interupce, to tě lituju. Mně by se chlap po tom teda zhnusil. Že naše dítě nemůžeme mít. Odstěhovala bych se a platil by třetí alimenty. Dobrák.

Swiett
Nováček 8 příspěvků 26.12.17 04:57

Největší problém bude ta interrupce, usmrcení vlastního dítěte. To prostě normální ženská neskousne, ať si to odůvodní jakkoliv (jistě, jsou i nenormální, s nimiž to nic nedělá). Většina žen tu emoci obrátí proti partnerovi, který ji k tomu dotlačil, ty to obracíš proti jeho dětem, i když racionálně víš, že za to nemohou. K psychoterapeutovi už asi chodíš, pokud ne, tak to rozhodně zkus. A zkusila bych i něco, kde se přímo věnují postabortivnímu syndromu - tady na Linku můžeš zavolat zadarmo, anonymně a promluvit si o tom s psycholožkou. https://hnutiprozivot.cz/linka-pomoci/
Na jeho děti si prostě budeš muset zvyknout. Ony mají na tátu právo a mají právo i na alimenty od něj, je to chabá daň za rozpadlou rodinu, v jaké musí vyrůstat (nevím, jaký na tom máš podíl, takže to nesoudím). Nepíšeš, jaký je postoj manžela - pokud jsou nevychované, nastavte jim doma jasná pravidla - rozpis úkolů, systém odměn a trestů. Ale musíš je přestat nesnášet, jinak ti na nich bude vadit všechno. Zkuste jim vymyslet na víkend program, výlet, sport, hru, ony se uklidní a ty se s nimi zžiješ.

EMicina
Závislačka 2967 příspěvků 26.12.17 05:07

Zakladatelku lituji.
Vyzobe si tu, že věděla, že si bere chlapa se závazky.
Musí to být fakt síla situace, že dala pryč své dítko.
Obrana: nevím - neporadím. Snad aby manžel s těmi dětmi byl co nejvíce venku? Aby byl s dětmi u prarodičů? Sama se vzdalovat co nejvíce z vlastního bytu? Na víkend s těmi dětmi místo mísy ovoce talíř jablek?
Do postele kdyby mi ty děti lezly, to by mi vadilo.
Trávit dovolenou s těmi dětmi by mi taky vadilo.
Nedovedu si představit, nezažila jsem. Ani nikdo v rodině.

Malike
Extra třída :D 11877 příspěvků 26.12.17 05:13
@DeHa píše:

Se rozveď.. Ať jsou jaký jsou..jsou to JEHO DĚTI. Ty máš problém ať má šanci si najít někoho kdo bude respektovat jeho potomky

suvik
Nadpozemská drbna 26522 příspěvků 26.12.17 06:59

Jenomze jeho deti z jeho zivota nikdy nevymazes. A tim padem ani exku. Podle toho co pises, nevidim ve vasem vztahu dal moc budoucnost. Bude to porad pro tebe kalich horkosti, zvlast po potratu, to je opravdu strasny.

Obeli
Kecalka 148 příspěvků 26.12.17 07:32

Kolik vám je?? Jak vysoké alimenty jsou?? A ty nepracuješ, že nevycházíte s penězi?? Proč tvůj muž nepožádá o střídavku? Ano, museli byste jít do většího, ale i ona by musela platit alimenty na své dětičky?
Ex asi není normální, to komentovat nebudu, takové lidi, které si léčí svou nízkou sebejistotu takovýmto způsobem nemám ráda… Jinak máš dvě možnosti, pokud ho máš ráda, tak zatni zuby a výdrž, nebo se rozveď, lepší to asi nebude.
A tvému muži bych doporučila, aby se naučil říkat ne, ano, bude to pro něj velmi těžké, když své děti velmi miluje a chce jim dát vše, ale pokud se to nenaučí, tak je to cesta pekel.
Přeji hodně sil :hug: :srdce: :kytka:

truelly
Závislačka 2836 příspěvků 26.12.17 07:34

Proč jsi do toho vztahu šla? To, že má děti a jake jdou jsi jistě poznala už před svatbou. To, co tu píšeš je horor a to s tím dítětem druhý. Jak jsi mohla takhle zradit vlastní sny o rodině? 8o :zed:
Já bych to řešila úprkem. I když teď už hodně pozdě, ale přesto. Za vším tlustou čáru a začít znova jinde a lépe.

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 26.12.17 07:38

Me by taky zajimala vyse alimentu. Dvakrat do roka se zvysuji? Ty nemas prijem? Ze byste kvuli alikum zili na hranici chudoby?
Nezlob se, ale prijde mi to trochu pritazene za vlasy..,

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >