Jak přežít manželství

Napsat příspěvek
57439
6.3.17 21:34
@opulus píše:
Asi tím chtěla říct, že než zájmy ex jej budou zajímat zájmy současné partnerky. Vidím to stejně.
A matky si často své zájmy vykládají jako zájem dítěte.

chtěla jsem tim říct, že pokud chce něco nextka a nemá to žádný nebo neutrální dopad na dítě, tak je mi to fuk a budiž jí to splněno. řeším s otcem dítěte jen to, co se dítěte týká, má na něj dopad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57439
6.3.17 21:48
@Theli píše:
Neutrální pro dítě ve smyslu, že ho návrh nextky nijak neohrožuje.

zo si asi nerozumime. co nejaky priklad. kdy mas pocir, ze je to pro dite neutralni, nextka neco chce, exka by do toho mohla keca, byt to na dire nema dopad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5191
6.3.17 22:55

Chlap ze sekáče je na nic. :zed: Bejvalka a cizí dětí, brrr teda. Nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
7.3.17 06:18

@opulus a pak se takový „tatínek“ diví, že dítě za pár měsíců říká „tati“ někomu jinému. A někteří obzvlášť provedení týpci z toho ještě viní jeho matku, která dostatečně nepečuje o vztah s otcem :-) U nás je tatínek brán spíš jako strejda, ke kterému syn nemá žádný zvláštní vztah. Když syn vyjmenovává, kdo je jeho rodina, tak biologického otce neuvede. Nebo uvede, ale hned řekne, že bydlí „pryč“. Že by bojoval s poklesem pozornosti, to fakt nehrozí - dítě má dost rozumu a je mu jasné, že na něj otec kašle :-) A to se tatínek hodně přizpůsobuje, jeho nová z toho šílí, protože si vysnila dokonalou rodinu, ale jaksi to nestačí. Na jeho místě v synově životě dávno stojí někdo jiný. Ve finále se tak on nezavděčí nikomu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
7.3.17 08:16

@adam75 U vás je vztah syn-otec silně narušený. Nevím, jak to u vás bylo, ale možná je to syndrom zavrženého rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
7.3.17 08:30
@opulus píše:
@adam75 U vás je vztah syn-otec silně narušený. Nevím, jak to u vás bylo, ale možná je to syndrom zavrženého rodiče.

U nás to bylo tak, že tatínek s námi nikdy nežil, takže syn neměl možnost ho poznat jako rodiče :-) on de facto rodič není. Pouze někdo, kdo ho navštěvuje. Já jsem takhle vnímala třeba mého strejdu. Fajn chlap, sranda s ním byla, hodně mě toho naučil, jezdila jsem tam na víkendy a na prázdniny, byl tam bratranec a sestřenice, jsem ráda, že ho mám - ale nebyl to otec.

Nemyslím si, že je to syndrom zavrženého rodiče, protože slovo „rodič“ zde není na místě. Celkem funguje, to ano, na úkor své nové rodiny platí a syna si vezme podobně, jako si mě k sobě bral můj strejda, ale prostě rodič funguje jinak :-) jakmile jeden z rodičů netráví čas ve společné domácnosti, tak hodně ze svého rodičovství ztrácí. Otec na dálku je nesmysl, otec musí být doma.

S jeho novou partnerkou to nesouvisí, nestaral se o syna ani předtím, než ji potkal a nestará se pořádně ani o své druhé dítě, takže v tom to není :-) Je to v tom, že on sám je z nefunkční rodiny, takže o skutečné otcovské roli nemá ani ponětí. Naštěstí jsme to ale, v zájmu syna, od jeho útlého věku „zalepili“ dědou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
7.3.17 09:18
@Lama Lama píše:
zo si asi nerozumime. co nejaky priklad. kdy mas pocir, ze je to pro dite neutralni, nextka neco chce, exka by do toho mohla keca, byt to na dire nema dopad.

Např. v tom, kdy bude dítě u nás. Nemají to přesně stanovené, takže je to vždy, jak se to komu hodí. Někdy je to jedno nám, tak se přizpůsobíme potřebám exky, někdy se nám to nehodí, protože jezdíme pravidelně k našim… Prostě nesouhlasím s tím, že by to u nás fungovalo stylem, že exka si něco domluví s partnerem a já to pak musím respektovat. Naopak se nejdřív domluví se mnou, jak se nám to hodí a pak to vykomunikuje s ex. Na dítě to negativní dopad nemá, protože jemu je to jedno, ale zároveň se ho to taky dotýká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57439
7.3.17 09:25
@Theli píše:
Např. v tom, kdy bude dítě u nás. Nemají to přesně stanovené, takže je to vždy, jak se to komu hodí. Někdy je to jedno nám, tak se přizpůsobíme potřebám exky, někdy se nám to nehodí, protože jezdíme pravidelně k našim… Prostě nesouhlasím s tím, že by to u nás fungovalo stylem, že exka si něco domluví s partnerem a já to pak musím respektovat. Naopak se nejdřív domluví se mnou, jak se nám to hodí a pak to vykomunikuje s ex. Na dítě to negativní dopad nemá, protože jemu je to jedno, ale zároveň se ho to taky dotýká.

che, no, tak péče není o tom, jak se to rodičům hodí, je to rodičovská zodpovědnost. A kdyby chtěl otec být s dětma jen když se to jeho partnerce hodí… :nevim:
A stejně to platí naopak, ani já nemám děti jen jak se mi to hodí.
Pokud to není pevně stanovené, tak se samo musí domluvit, ale ústupky platí pro obě strany. Než se se to Buchtě nehodí, tak maj děti smůlu. Prostě má jednou smůlu Buchta, jednou já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
7.3.17 09:36
@Lama Lama píše:
che, no, tak péče není o tom, jak se to rodičům hodí, je to rodičovská zodpovědnost. A kdyby chtěl otec být s dětma jen když se to jeho partnerce hodí… :nevim:
A stejně to platí naopak, ani já nemám děti jen jak se mi to hodí.
Pokud to není pevně stanovené, tak se samo musí domluvit, ale ústupky platí pro obě strany. Než se se to Buchtě nehodí, tak maj děti smůlu. Prostě má jednou smůlu Buchta, jednou já.

No však vždyť to píšu, že ústupky dělají obě strany. Ale z předchozích komentářů vyplynulo, že ta nextka je naprosto pasivním účastníkem, což není pravda (aspoň u nás ne). Prostě tvrdím, že jsou oblasti, kdy se to té nové partnerky také dotýká a v jejich rámci má možnost nějak zasahovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57439
7.3.17 09:40
@Theli píše:
No však vždyť to píšu, že ústupky dělají obě strany. Ale z předchozích komentářů vyplynulo, že ta nextka je naprosto pasivním účastníkem, což není pravda (aspoň u nás ne). Prostě tvrdím, že jsou oblasti, kdy se to té nové partnerky také dotýká a v jejich rámci má možnost nějak zasahovat.

ale jo, tak dyt píšu, pokud se to nedotýká dítěte, tak je to fifty fifty, dva dospělí lidi a jejich zájmy. Ale pokud jde o zájem dítěte, tak prostě matka-otec- nextka-nexták jsou na rpvním místě rodiče, bez debat. A je mi úplně šumák, co na to nextka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
7.3.17 09:46
@Lama Lama píše:
ale jo, tak dyt píšu, pokud se to nedotýká dítěte, tak je to fifty fifty, dva dospělí lidi a jejich zájmy. Ale pokud jde o zájem dítěte, tak prostě matka-otec- nextka-nexták jsou na rpvním místě rodiče, bez debat. A je mi úplně šumák, co na to nextka.

Tak to je ale jasný, to nikdo nezpochybňuje přeci. Já zasahuji jen do věcí, které se dotýkají i mě, ostatní mě nezajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
7.3.17 09:52
@adam75 píše:
U nás to bylo tak, že tatínek s námi nikdy nežil, takže syn neměl možnost ho poznat jako rodiče :-) on de facto rodič není. Pouze někdo, kdo ho navštěvuje. Já jsem takhle vnímala třeba mého strejdu. Fajn chlap, sranda s ním byla, hodně mě toho naučil, jezdila jsem tam na víkendy a na prázdniny, byl tam bratranec a sestřenice, jsem ráda, že ho mám - ale nebyl to otec.

Nemyslím si, že je to syndrom zavrženého rodiče, protože slovo „rodič“ zde není na místě. Celkem funguje, to ano, na úkor své nové rodiny platí a syna si vezme podobně, jako si mě k sobě bral můj strejda, ale prostě rodič funguje jinak :-) jakmile jeden z rodičů netráví čas ve společné domácnosti, tak hodně ze svého rodičovství ztrácí. Otec na dálku je nesmysl, otec musí být doma.

S jeho novou partnerkou to nesouvisí, nestaral se o syna ani předtím, než ji potkal a nestará se pořádně ani o své druhé dítě, takže v tom to není :-) Je to v tom, že on sám je z nefunkční rodiny, takže o skutečné otcovské roli nemá ani ponětí. Naštěstí jsme to ale, v zájmu syna, od jeho útlého věku „zalepili“ dědou :-)

Pokud o dítě nejeví zájem, tak moc nechápu v čem se vám jeho nová rodina musí přizpůsobovat. Třeba to jeho novou partnerku mrzí, že takto ztrácí kontakt se svým dítětem. Možná v něm chtěla to otcovství probudit, navést ho na to jak to má být, pomoci mu v jeho vztahu otec-syn. Možná si i ona chtěla vybudovat s jeho synem kladný vztah. Ty jsi se k tomu asi postavila tak, že tomu nevyjdeš vstříc a případně to sabotovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
7.3.17 10:24
@Lama Lama píše:

To je jenom zdání. Otec i matka obvykle žijí ve společné domácnosti se svými novými partnery, takže jsou nějak ovlivněni (v horším případě manipulováni) názory partnerů.
To, že spolu komunikují a rozhodují ohledně dětí rodiče mi přijde zcela přirozené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57439
7.3.17 10:35
@opulus píše:
To je jenom zdání. Otec i matka obvykle žijí ve společné domácnosti se svými novými partnery, takže jsou nějak ovlivněni (v horším případě manipulováni) názory partnerů.
To, že spolu komunikují a rozhodují ohledně dětí rodiče mi přijde zcela přirozené.

ale já netvrdím, že nextka je volná otci dětí. Ano, on to s ní komunikuje, řeší. Já píšu, že já jejmi názory na děti týkajících se mých dětí nejsem nijak vázána. Já na ní v prosazování zájmu dětí ohledy neberu.
Jestliže nextka bude tvrdit, že moje děti maj nosit čepici, jakmile je pod nulou, tak je mi to uplně fuk. Pokud já se budu domnívat, že jí nosit nemusí, nosit jí nebudou. Stejně tak pokud ona bude chtít, aby chodili na skauta, protože je sama skautka.
Naopak, pokud budou děti partnera u nás a přijdou s instrukcí, že budou mít čepice, tak je mít prostě budou, ikdyž sama to mám jinak. A je jen na jejich matce a otci, jak si to dohodnou a já do toho zasahovat nebudu. Nebudu kecat do toho, na jaké kroužky budou chodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
7.3.17 10:52
@Lama Lama píše:
ale já netvrdím, že nextka je volná otci dětí. Ano, on to s ní komunikuje, řeší. Já píšu, že já jejmi názory na děti týkajících se mých dětí nejsem nijak vázána. Já na ní v prosazování zájmu dětí ohledy neberu.
Jestliže nextka bude tvrdit, že moje děti maj nosit čepici, jakmile je pod nulou, tak je mi to uplně fuk. Pokud já se budu domnívat, že jí nosit nemusí, nosit jí nebudou. Stejně tak pokud ona bude chtít, aby chodili na skauta, protože je sama skautka.
Naopak, pokud budou děti partnera u nás a přijdou s instrukcí, že budou mít čepice, tak je mít prostě budou, ikdyž sama to mám jinak. A je jen na jejich matce a otci, jak si to dohodnou a já do toho zasahovat nebudu. Nebudu kecat do toho, na jaké kroužky budou chodit…

Tohle má dvě roviny.
Buď s tím přijdou děti, že jim macecha říkala… nebo s tím přijde otec dětí.
Pokud s tím přijde otec, tak to logicky bude prosazovat tak, že on chce, aby nosily čepici.
Pokud s tím přijdou děti, tak je otázka jak dětem nedělat zmatek v hlavě, protože táta jim říká, že ji mají poslouchat a ty jako máma jim budeš říkat, že ji (resp. jeho) nemají poslouchat. Což je z hlediska dětí špatně. Pak se to jede stylem „u nás se řídíme našimi pravidly“.

Ohledně příkladu kroužků, pokud tam budou chodit v době, kdy je má v péči on, tak proč by tam nemohly chodit, i když si to přeje ona? Pokud bych viděl, že to děti baví, tak proč tomu bránit? Možná tak jen kvůli svému egu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama