Jak přežít zimu až do jara se školkovým dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 23:13
Jak přežít zimu až do jara se školkovým dítětem?

Ahoj holky, asi ani nečekám rady, spíš si jdu postěžovat a „poklábosit“. Pravda, zima sice začala letos pozdě, ale přesto se od října točíme v bludném kolotoči, kdy dítě chodí týden do školky, kolikrát ani ne a 14 dní doma. V září nastoupil poprvé. Leden už byl lepší a odchodil i 14 dní v kuse. Jen děkuji sama sobě, že jsem nevzala hned první nabídku práce, která se naskytla v září a kurýrovala jsem dítě doma a nemusela řešit věci okolo. V pátek jsem nastoupila do práce na půl úvazek. Náplň práce je fajn, baví mě. A jen co jsem nastoupila, dítě den předtím lehlo. Mě tedy také nebylo dvakrát dobře, ale nejspíš mám určitě dobrou imunitu, jelikož za 24 hodin poctivého pocení v posteli vše odeznělo. A teď to různě pytlíkujeme, kam hned ze startu s dítětem. Máme pouze dva hlídací prarodiče. A už dneska šlo vidět, že je to prostě obtěžuje. Mají své koníčky a životy. Vlastně pomáhají kvůli tomu, aby si manžel nevzal paragraf. Já jsem jim vděčná, ale má představa, než to vše skončí je děsivá. Jelikož moc dobře všichni víme, že jakmile zas půjde do školky, mám ho nejpozději ve čtvrtek doma. :( Mám i upravenou pracovní dobu, kterou jsem si mohla navrhnout sama, což je skvělé, ale k čemu mi to je :(. S manželem jsme dohodnuti, že si přinejhorším vezme paragraf. Jenže co pak? Když nakráčím do práce po tak krátké době, že musím zůstat doma, bojím se, že se mnou brzy počítat nebudou. Ta pozice je celkem žádaná. Ceny za chůvu jsou pro nás také nic moc, když propočítám dny a hodiny, které tu stráví. Vůbec si neumím představit, kdybych byla samoživitelka, jak bych to vše zvládla bez pomoci. Vyhlížím jaro, jenže právě se bojím, že ani jaro nás nějak moc nezachrání. Jelikož i když mi dítě nikdy tak nemarodilo, tak paradoxně jaro pro nás bylo rizikové. Každé jaro si něco vybral horšího, místo zimního období :( Začínám být zoufalá. Přeci jen, manžel si také nemůže brát paragraf každých 14 dní. Sotva jsem nastoupila do práce, už mám ze všeho nervy. Spíš bych chtěla znát zkušenosti, zda další rok ve školce byl lepší a jaký měsíc podle vaší zkušenosti byl už v klidu, kromě léta. Spíš asi potřebuji uklidnit. Jinak imunitu posiluji jak přirozenou cestou, tak různými doplňky. :(

Reakce:
yse
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 06.02.19 00:19

Asi nepotesim-prvni rok ve skolce katastrofa-tyden skolka, 14 dni doma a tak to slo az do kvetna. Druhy rok o fous lepsi,ale take zadna slava-uz jsem nechavala preventivne doma pri prvnim kychnuti,aby se to nestihlo rozjet. Treti rok tuktuk jedna lehka ryma. Podavam Colostrum a kdyz pozoruju nejaky “zacatek” tak Echynaceu (ale nesmi se uzivat dlouhodobe). Myslim, ze s nastupem mladsiho ditete do MS nas ceka neco podobneho. Me navic ty detske bacily odrovnaji vic nez samotne deti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 00:27
@yse píše:
Asi nepotesim-prvni rok ve skolce katastrofa-tyden skolka, 14 dni doma a tak to slo az do kvetna. Druhy rok o fous lepsi,ale take zadna slava-uz jsem nechavala preventivne doma pri prvnim kychnuti,aby se to nestihlo rozjet. Treti rok tuktuk jedna lehka ryma. Podavam Colostrum a kdyz pozoruju nejaky “zacatek” tak Echynaceu (ale nesmi se uzivat dlouhodobe). Myslim, ze s nastupem mladsiho ditete do MS nas ceka neco podobneho. Me navic ty detske bacily odrovnaji vic nez samotne deti.

Tak to opravdu není dobrá zpráva :( Počítala jsem s tím, že hned v březnu stejně zlepšení nebude. Ale pořád spoléhám na překlenutí léta na podzim :( To nevím, jak to zvládneme. My tedy počítali, že budu doma co nejdéle to půjde. Ale dostala jsem zajímavou nabídku. Finančně tedy to není žádné top, ale dělám co mě baví a cítím, že mi to prospívá. Jakou jsem měla radost, že vykryju pracovní dobu se školkou a k čemu to teď bude, když lítám s dítětem k babičce, po práci zas pro něj a domů a znova… :( Colostrum dávám taky. Dávám od října a nic. Do toho rybí tuk, céčko. A vše na nic. Je to hrozný. Nechci to vzdávat, jelikož se bojím, že až bude hezky a nemocnost opadne, tak budu litovat

yse
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 06.02.19 00:46

Kamaradky maji taky nemocne deti. Ze sesti deti co mame v okoli ted ctyri marodi. Ty co jsou doma neresi a ty co pracuji lepi pres babicky, sousedky a kamaradky nebo proste dite chodi do skolky s nudli. Treba u tveho syna bude stacit na promoreni bacily jen rok. Zkus nejak vydrzet, skoncit muzes kdykoliv.

misuled
Kecalka 437 příspěvků 06.02.19 00:58

Deti nastoupily do skolky loni na jare na 2 dopoledne v tydnu, to mi prislo, ze jsou nemocni furt, naplno ted od zari a byli nemocni v prvnim pololeti asi 2× (nic vazneho) a ted jsem nechala doma hned pri prvnim naznaku rymy a do 3 dnu byli fit. Nedavam zadne vitaminy, akorat obcas stavu z rakytniku a dcera sni denne nekolik jablek. Myslim, ze spis zalezi na tom, kolik rodicu necha do skolky deti chodit nemocne a u nas je to zrejme minimum. To prvni jaro bylo blby, ted uz myslim v pohode. Tak drzim pesti.

ronnieee
Povídálka 24 příspěvků 06.02.19 05:53

Hele neboj, každé dítě nepromarodí celou školku. Starší nastupovala minulý rok v září a od října do března to bylo, jak říkáš, a chytal to i mladší. Letos jsou ve školce oba a doma byli od září celkem 2 dny. V lednu jsem se vrátila do práce a na konci ledna se ředitelka strašně divila, že mi děti ještě nelehly, že počítala, že tam víc nebudu než budu… Takže bych se zas tolik nebála :) Třeba to nebude úplný horor

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 06.02.19 06:19

No nevim, u nas byla nemocna v kuse 2 roky, i na jare a v lete. Hlidani zadne. Doma jsme se stridali s manzelem. Ale rymu a lehci kasel jsem pak neresila, to by byla doma porad. Po 2 letech najednou ze dne na den zdrava. Ted po 9 mesicich nachlazeni s jednodenni horeckou - driv horeckovala u kazde rymy. Takze nekdy to prejde ;) kdyz zacinas s praci na konci ledna, tak je to blby no

mi.anetka
Kecalka 386 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 06:31

Mě to přijde teda divný, starší dítě ve školce bylo nemocný všehovšudy za 3 roky jednou, dvakrát (jednou chytil ruce, nohy, ústa a podruhý prostě chřipka). Ve školce dávali první rok po obědě vitamíny a letos je teda změna, že už ne, tak jsme koupili a dáváme my doma. Poraďte se s někým a nasaďte vitamíny na podporu a uvidíte.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 06.02.19 07:04

@mi.anetka Jo, mela jsem to s oběma dětma stejne, nulová nemocnost po nástupu do školky, když nepočítám neštovice a spalovou angínu. Ale je fakt, ze jsem je od mimin tahala vsude a ani ne v roce uz se mnou jely na 3 tydny na tabor, takze se do skolkoveho nastupu setkaly se spoustou bacilu. A na imunitu jim myslim nejvic pomohlo otuzovani, ne ze bych to tvorila nejak cilene, ale zadne velke teplo doma nemame a kdyz se nechtely oblikat, tak jsem je nenutila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 07:55
@blumen píše:
No nevim, u nas byla nemocna v kuse 2 roky, i na jare a v lete. Hlidani zadne. Doma jsme se stridali s manzelem. Ale rymu a lehci kasel jsem pak neresila, to by byla doma porad. Po 2 letech najednou ze dne na den zdrava. Ted po 9 mesicich nachlazeni s jednodenni horeckou - driv horeckovala u kazde rymy. Takze nekdy to prejde ;) kdyz zacinas s praci na konci ledna, tak je to blby no

Tvl i v létě 8o Co jí bylo? Náš je jakmile se začne oteplovat v pohodě, dokud tedy byl doma. Lítá celé dny venku, v létě leze do studeného bazénu… Tak to mě děsíš

cverunka
Závislačka 2765 příspěvků 06.02.19 08:01

U nás katastrofa 2 roky, třetí byl lepší, ale taky nic moc. Místní babička neochotná, druhá 130 km daleko.Uplne vím, jak ti je.Jak jsem měla volat do práce, že zas nedorazil, bylo mi jak před statnicemi :mrgreen: Latali jsme to sousedkami, střídali se na OCR, občas vezli dítě k babičce 130 km na celý týden.A s jarem se to moc nezlepšilo, jaro bylo muslim snad nejhorší, konec tomu vždy udělala až dovolená u moře. :zed:

astoret
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 06.02.19 08:05

otužovat, už odmala. blbý je, že většina školek přes zimu dřepí ve třídách místo, aby vzali děti ven, v těch přetopených místnostech se tam tomu daří no..

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 06.02.19 08:18
@Anonymní píše:
Tvl i v létě 8o Co jí bylo? Náš je jakmile se začne oteplovat v pohodě, dokud tedy byl doma. Lítá celé dny venku, v létě leze do studeného bazénu… Tak to mě děsíš

Porad to stejne, nachlazeni s vysokou horeckou znicehonic. Ale teda do skolky zacala chodit uz v roce a pul (Nemecko). Ale od 3 r 4m zdrava. Dle me se promorila. Ve skolce u ni ve tride uz ted taky deti nechybi, driv chybely taky porad. Dle detske doktorky to je normalni.
Edit: a do skolky se tu chodi i v lete nonstop, tak proto…

sloninka
Ukecaná baba ;) 2113 příspěvků 06.02.19 17:55

Já tě nepotěším. Moje dítko celou školkovou docházku víc doma než ve školce. A to chodila celou školku domů po O. nemocná bez ohledu na roční období, v létě nastupovaly angíny. Nemoci skokem přestaly s nástupem do 1. tř.. Nemocná během 1. st. na ZŠ zcela výjimečně. Naštěstí byla moje maminka v důchodu a ochotná hlídat. Ale pokud byly teploty, tak jsem s ní na ošetřovačce byla já nebo manžel.
Ono je to teď všeobecně těžké. Učím na ZŠ, 1. stupeň. Třídy menší, dětí přes 20. Jsou teď hodně nastydlé - rýma, kašel. Když otevřu ventilačku, tak děti co sedí u oken hned hlásí, že je jim zima. Takže větrám ráno, když tam děti ještě nejsou a během dne většinou o přestávce otevřenými dveřmi na chodbu. Takže bacily mají radost.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >