Jak přežít svlíkací období 2,5letýho syna

16559
13.3.16 21:55

jak přežít"svlíkací období"2,5 letýho syna

:mavam: Maminky, kdy se u vašich dětí objevilo svlíkací období a jak jste to řešily nebo přečkaly? :nevim:
Syn se mi před dvěma dny začal svlíkat z ponožek, tepláků a trenýrek a běhá doma po bytě nahej :zed: Včera na zahradě na písku, když jsem mu šla oloupat jablíčko, si dokonce sundal boty, následovaly ponožky a i bunda s čepicí :roll: :zed: a to mě teda dostalo.Jak jste to řešily? Domluvily jste dětem, nebo jste je nechaly běhat nahatý? Mám pocit že kdyby si syn uměl sundat i vršek(triko a nátělník)lítá doma nahatej úplně :oops: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71458
13.3.16 21:57

@mahdalka Přidala jsem topení, aby nenastydly :mrgreen: a pravidelně sbírám po zahradě odložené boty… teď tedy ne, teď se vrací v nich, ale pro změnu se dají ždímat, tak si říkám, jestli by nebylo lepší, kdyby dorazily jen v těch ponožkách :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
13.3.16 22:07

Syn má taky 2 roky a 8měsíců a občas se taky vysleče, teď už tedy míň. Normálně jsem ho nechala.:-) a zatopila:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
13.3.16 22:09

@mahdalka zrovna řeším :-D venku se mi naštěstí nevyslvlíká, takže to neřeším :-) když se vysvlíkne doma, tak ji nechám chvilku tak, a pak ji na něco nalákám a obleču… chápu, že venku to je zrovna v tomto počasí problém, ale doma bych z toho nedělala kovbojku, max jak píše @j.a.n.i1, přidej topení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20253
13.3.16 22:13

Ja docela zavidim, ten můj skoro tříletý mameluk nějaké svlikani či oblékání těžce ignoruje. :zed: Pokrok posledního měsíce je, ze si sunda sam ponozky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23798
13.3.16 22:22

Dcera byla věčně nahatá, teď už aspoň nosí kalhotky, občas jí vnutím triko. Je jí 7 8o Venku se nesvlíká, na návštěvách taky ne.
Já tu sedím omotaná kolem topení a jí je pořád horko.
V létě běhá venku zásadně bosky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559

To on si kolikrát zaleze pod deku a hraje si s pindíkem a dneska venku už ječel, že chce čůrat sám, tak si podržel pindíka, ale trochu si počůral boxerky a kalhoty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22566

Dvouletá dcera se mi svlíká taky…co s tím? Tak chvíli ji nechám vyvětrat faldy a pak zavelím, at se obleče. V létě budu milosrdnější.
Jinak nedávno jsem si ji vzala do kabinky v obchodě s oblečením. Prvně byl problém ji tam udržet, po chvíli se uklidnila, ale svlíkla se tam. Když může maminka, proč ne ona, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
13.3.16 22:25

My jsme zatím jen u ponožek a bot. Víc si sundat neumí, ale zato to umí parádně schovávat :D Dost ponožek jsem zatím nenašla :think: :) S oblíkáním to máme opačně, nedostanu na ní nic, co nechce. Třeba dnes se rozhodla, že si neobleče pyžamo a musela jsem ji oblíct na spaní legíny a triko. Když je zmrlá, tak doma přitopím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
13.3.16 23:16

U nas mame temer opacny problem. Mala si svlika jen ponozky a vyndava plinku z gatek. Ale zato furt chodi a nuti me, abych ji oblikla bundu, salu, klobouk, triko, teplacky na teplacky a spodary. Vetsinou v poradi, jake jsem uvedla. :lol: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
2043
13.3.16 23:17

U nás to stejné, začalo to kolem 2 let. Teď má 3 a kousek a svléká se pořád, i když ne tak často. Njehorší bylo ji donutit chodit oblečenou po létě, jelikož v podstatě 4 měsíce strávila nahá ( a šťastná) :D. Ale je fakt, že se venku (krom toho léta) nikdy nesvlíkala, doma jí je horko pořád (asi po manželovi), už jsem se přestala rozčilovat… :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
13.3.16 23:35

Mě se svlíká i ve 4 letech blboun jeden :roll: vždycky že si vleze pod deku a za chvíli tu běhá jak Adam v ráji. Ta menší to odkoukala a svlíká se taky. prostě jsem přitopila a nechám je být. Mladší si pak většinou oblečení donese, že je jí zima. A ptám se jestli se nechtějí náhodou obléknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
14.3.16 06:35

Tohle zrovna řeším s 17timěsíční, naštěstí se jí ještě nedaří svléknout celé, ale snaží se :roll: :lol: nevím jak to budu řešit, až se to naučí, ale asi začnu více topit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
14.3.16 09:00
@paola white píše:
Mě se svlíká i ve 4 letech blboun jeden :roll: vždycky že si vleze pod deku a za chvíli tu běhá jak Adam v ráji. Ta menší to odkoukala a svlíká se taky. prostě jsem přitopila a nechám je být. Mladší si pak většinou oblečení donese, že je jí zima. A ptám se jestli se nechtějí náhodou obléknout

Ježiš to je jak u nás.. Jsou jí taky čtyři pryč. A ty hlášky, mami, přeci mě znáš, nemůžu mít ponožky pod dekou, na pár vteřin se přikreje, pak zase jde něco dělat, pak tvrdí, že si na tričko kecla, že si přičůrla a tak. Tričko si většinou vyměňuje, ale holej zadek a nohy má pořád. I tak spí. A to větrám a já se teda přikrývám. Ona ne, aspoň bude otužilá :P Jinak neřeším, protože to dělá jen doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24117
14.3.16 09:42

Svlika se, všude po bytě mame různé kusy oblečení, kalhotky ponožky.. Venku teda ne, to jen čepici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama