Jak přibližně vyjde výživné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 15:38
Jak přibližně výjde výživné?

Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, co a jak mám asi dělat. Je mi 17 let, za měsíc 18. Chodím na soukromou školu. Před 3/4 rokem mě otec vyhodil z domu k mojí matce, s tím jsem souhlasila, jelikož mě vyloženě se svou přítelkyní šikanovali. Každopádně škola na rok stojí 18 tisíc jen školné. Otec platí na měsíc 6.000, není to dané soudně, takže “kdykoliv může přestat”. Má opravdu dost velké majetky, v hodnotě minimálně 15 cti miliónů. Ale příjmy má prý pouze 10 tisíc, v tom případě, pokud se u OSVČ počítá podle daních, nevyšlo by mi to ani na těch 6 tisíc + nějakých 1800 na školné. Ale zase to bude “stabilní”. Nežiju s matkou, jelikož je sociální případ s 2 malými dětmi, je samoživitelka. Žiju s přítelem, ale ten mi takové věci platit nemůže, a já ani nechci. Jo, zapomněla jsem dodat, že otec semnou přestal úplně komunikovat. :think: Moc děkuji za Vaše názory a že jste to přečetli a do konce. :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 13.11.18 15:42

A od matky nemáš nic? Otec posílá peníze? Podle toho co popisuješ, asi by jsi měla být ráda i za těch 6. Z toho zaplatíš školu a jídlo v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 15:44

@pikola ne, od matky nemám nic, ta je ráda, že to utáhne sama. 8o

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 4 inzeráty 13.11.18 15:47

A co takhle jit na brigadu?? :roll: a nebo prestat chodit na soukromou stredni skolu?? A mely by Te zivit oba rodice,takze mas narok na vyzivne ze strany otce i matky :nevim: s tim otcem - kdyz se v tom soud bude chtit rypat,tak se bude zajimat,jak muze mit pri takovych nizkych prijmech takove majetky,ale vetsinou na to soudy kaslou :?

Kaileee
Kecalka 450 příspěvků 13.11.18 15:51

já v tvém věku měla brigádu a vše jsem si platila sama abych ulevila mamce, ale když už teda tak máš nárok na peníze i od mamky, co tobě je do toho že má další děti a nezvládá to, tak si je neměla dělat

Markéta80
Hvězda diskuse 40490 příspěvků 13.11.18 15:52
@Anonymní píše:
@pikola ne, od matky nemám nic, ta je ráda, že to utáhne sama. 8o

jenže se mají podílet oba rodiče, ne jen jeden ;) U matky žít nemůžeš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 15:58

Jsem ve 3. Ročníku a byla by bohužel celkem Škoda to ukončit. Brigády se snažím mít, ale ze školy většinou přijíždím v 6-7 hodin večer. A upřímně, když má otec tolik peněz, tak nepotřebuji, aby to nacpal nějaké zlatokopce.

Uživatel je onlineSerpentini
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 13.11.18 16:01

Proč tě otec vyhodil z domu?

Alušáček
Závislačka 3248 příspěvků 13.11.18 16:12

To jsou teda pěkní rodiče :roll: Z těch 6000 Kč školu zaplatíš, zbyde ti i na jídlo a holt musis pracovat, dá se to.. Moje dcera měla stálou brigádu od 16let,zvladala gympl, závodně tancovat a přivydělat si nějakou tu korunu i když nemusela.. Každopádně mas nárok na přídavky na dítě i výživné od matky, to je její problém, že má další děti a nezvládá, taky jsi její dítě a má k tobě povinnosti.

Bábrdl
Generální žvanilka 21747 příspěvků 13.11.18 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, co a jak mám asi dělat. Je mi 17 let, za měsíc 18. Chodím na soukromou školu. Před 3/4 rokem mě otec vyhodil z domu k mojí matce, s tím jsem souhlasila, jelikož mě vyloženě se svou přítelkyní šikanovali. Každopádně škola na rok stojí 18 tisíc jen školné. Otec platí na měsíc 6.000, není to dané soudně, takže “kdykoliv může přestat”. Má opravdu dost velké majetky, v hodnotě minimálně 15 cti miliónů. Ale příjmy má prý pouze 10 tisíc, v tom případě, pokud se u OSVČ počítá podle daních, nevyšlo by mi to ani na těch 6 tisíc + nějakých 1800 na školné. Ale zase to bude “stabilní”. Nežiju s matkou, jelikož je sociální případ s 2 malými dětmi, je samoživitelka. Žiju s přítelem, ale ten mi takové věci platit nemůže, a já ani nechci. Jo, zapomněla jsem dodat, že otec semnou přestal úplně komunikovat. :think: Moc děkuji za Vaše názory a že jste to přečetli a do konce. :palec:

Tak majetek v hodnotě 15 milionů má i naše sousedka s důchodem cca 10 tisíc, co si přivydělává úpravou oděvů. na to stačí mí trochu větší barák v Praze. :nevim:

Záleží spíš na těch příjmech. :think:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 4 inzeráty 13.11.18 16:34

Tak Tebe bych fakt za dite nechtela :roll: ja mela od svych 14 brigady a zivila se sama,z vyzivneho od otce jsem nikdy nic nevidela a to dokonce ani ve chvili,kdy jsem uz s matkou nebydlela a otec ho jeste porad posilal :nevim: usporadej si lepe cas,obetuj vikendy brigadam a bud rada,ze Ti tata neco plati .. a ta Tvoje veta,ze nepotrebujes,aby cpal ty penize nejake zlatokopce,tak ta je vyborna :palec: on Ti plati 6 tisic mesicne + skolu,tak bych rekla,ze zbytek svych penez muze „investovat“ jak uzna za vhodne on :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 17:05

@Twixinka školu z Togo musím platit sama ;-) na měsíc škola i s jízdným, atp. výjde tak na 4 tisice, tak mi zbydou 2tisice. Rada bych udělala maturitu a se školou kterou dělám, se musím sobotu, nebo neděli celou proučit. Snažím se, ale upřímně, vy jen rýpete. Ve Vašich 14 cti let mohlo být také vše nastavené úplně jinak. :mrgreen:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 4 inzeráty 13.11.18 17:24

O soukromych strednich skolach si myslim svoje,takze neverim tomu,ze se musis porad ucit :mrgreen: hledej si dalsi vymluvy proc nemuzes mit brigadu,az dojde na soud ohledne vyzivneho,tak se Ti budou hodit :palec: a mas pravdu,bylo to jinak nastavene,ale dneska to mas jeste snazsi,nez jsem to mela ja,brigada je na kazdem rohu :mrgreen:

Uživatel je onlineSerpentini
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 13.11.18 18:09

Nějak jsi neodpověděla proč tě otec vyhodil z domu. Bezdůvodně to určitě nebylo.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 13.11.18 19:33

takže chceš víc peněz, ale otec ti je nechce dát?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >