Jak přibrat na váze, když to nejde?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ParfémyRefan
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 14:17
Jak přibrat na váze, když to nejde?

Prosím o radu!! Před porodem jsem měla při mých 170cm váhu cca 53kg a vše bylo v pořádku. Nicméně jsem otěhotněla a rázem mi váha klesla až ke 47mi kilům. Podle doktorky se to občas stává a tak jsem váhu nijak neřešila, protože jsem postupem začala přibírat normálně, ke konci jsem nabrala 19kg a myslela, že po porodu vše bude jako dřív.
Asi po 10ti dnech od příchodu domů, mi váha zůstala na 49kg a po 3 měsících klesla na 46kg, což si více méně držím do teď.
Delší dobu řeším to, že bych chtěla něco nabrat, ale ať dělám cokoliv, nic nepomáhá… Nejím nijak pravidelně, jsem schopná sníst půl dortu večer ve 12 hodin, miluju sladké, zkoušela jsem cvičit, pít nutridrinky, ale všechno bylo marné. :think:
Pomalu začínám být zoufalá a začínám se sama sobě hnusit, nesnáším jen to, že se na sebe musím podívat do zrcadla. Lezou mi snad všechny kosti.. Páteř, klíční kosti, lícní kosti, žebra, pánev, prostě všechno…
Nejvíc mě štve, když mi každý opakuje jen přiber prosím tě, přiber, ale jak?? :roll: :zed: Zkouším všechno a nic nefunguje. Zdravotně jsem v pořádku, žádné změny jsem na sobě nezpozorovala, tak nevím čím to může být. Máte některá zkušenost třeba s nějakými bylinkami, proteiny, nebo čímkoliv, co by mi mohlo pomoct?? Budu vděčná za každou radu. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47756 příspěvků 27.02.17 14:23

Mám to taky tak 174 cm a momentálně 54 kg. Před prvním dítětem jsem měla 45kg po něm 50kg, po dalších dětech váha pořád 50 kg. Nedávno jsem vlezla na váhu a ups 54 k. Ty 4 kg jsem nabrala za 2 roky. Takže snad věkem něco naberu :nevim: Taky mi koukají kosti, ale nenadělám nic, pořád si říkám, že je to lepší jak řešit nadváhu ;-)

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 27.02.17 14:26

Hele to je nějaká provokace před létem, co? :mrgreen: Ne, dělám si srandu. A zkoušela ses nechat testovat na správnou funkci štítné žlázy?

chaela
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 2 inzeráty 27.02.17 14:28

Ahoj, já jsem na tom podobně. Na 169 cm mám teď 49 kg, takže trochu lepší než u tebe, ale i tak. U mě to dělá kojení. U prvního kluka jsem přibrala až po odstavení, teď to předpokládám bude podobný, akorát hubnu trochu rychleji, tak snad to nespadne ještě níž. Jinak nedoporučuji pokoušet se přibrat nepravidelnou a nezdravou stravou, mně po tom bylo akorát špatně a výsledek nikde. Já mám v plánu počkat na konec kojení, to ještě potrvá o a potom uvidím, asi začnu cvičit, ať naberu třeba aspoň svaly :)

Havran007
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 27.02.17 14:30

Cvičením, já jiným způsobem nikdy přibrat nemohl. Na škole jsem mívál 70kg, po první etapě s cvičením sjem šel na 80, při další na 88, které se mě držely 10 let. Teď po novém roce jsem začal zase cvičit a z těch 88 kg šel za chvílí na 93 kg, teď po víkendu 96 kg :) stravu apod. jsem neměnil.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 27.02.17 14:34

@ParfémyRefan Radila bych zajít si na krevní testy, zda jsou v pořádku.
Z krve se dá zjistit ledacos.. Taky mě napadla štítná žláza, kamarádka vážila na škole 51kg při 175 cm a nemohla přibrat, prý za vinu byla stítnice.

ParfémyRefan
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 14:35

@Ivaneska To je asi pravda, ale zase být jako kostička pro psa není taky moc žůžo. :D
@berusa.m To jsem zatím nezkoušela, u nás v rodině nikdo neměl problém, tak jsem se tím ani nepřemýšlela.
@chaela Mě se právě mlíko ztratilo, když měla malá 2 měsíce, pak to začalo jít tak nějak z kopce s tou váhou. Není to tak, že bych se snažila jíst schválně nezdravě, já tak jim v podstatě normálně. Ne že se cpu jen sladkým a tučným to ne, ale třeba nejíst po 7 hodině večer, nebo 2 hodiny před spaním mi nic neříká.. :nevim: :lol: Cvičit jsem taky cvičila, ale jen jsem zhubla na 44kg, tak jsem toho raději nechala.. Teď jsem ráda, že se mi drží aspoň těch 46kg.

ParfémyRefan
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 14:36

@LLenule111 Asi to budu muset zkusit. Děkuji za radu :)

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 27.02.17 14:48

Z bílkovin nepřiberete, vysoký příjem bíkovin pomáhá efektivněji budovat svalovou hmotu, pokud cvičíte silově…

Když už tak spíš během dne popíjete nutridrinky.

jinak zaprvé začněte jíst pravidelně a hlídejte si, aby váš denní příděl byl alespoň 2000 kcal (normální dávka pro zdravého dospělého člověka). Chvíli si to važte a počítejte - třeba podle kalorických tabulek - lépe podle cron-o-metru, protože ten počítá i mikroživiny a rovnou vidíte, jak moc vyvážená vaše strava je a nebo není.

Vydržte to tak dva týdny, abyste měla skutečná data o tom co a jak jíte. To že máte pocit, že tak nějak normálně ještě neznamená, že to tak skutečně je. Zejména když máte vyšší zátěž při kojení a nedostatku spánku.

https://cronometer.com/

Jestli to něčím chcete podpořit, tak vyšší dávky b-komplexu a lékařské vyšetření, včetně případného vyloučení celiakie.

nani77
Kecalka 411 příspěvků 27.02.17 15:34

Už je to drahno let, co jsem si přála přibrat :-) Tehdy výborně zabraly sladké ovesné kaše (ne instantní, ale opravdu vařené z vloček) několikrát denně. S medem, s ovocem, s kakaem,… vždy řádně přelité rozpuštěným máslem. Mňaaam ;-)

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 27.02.17 16:42

Jsem na tom úplně stejně, jelikož naše celá rodinka cvičí, a tuk mi nabrat nejde a nejde, tak chodím pravidelně cvičit a snažím se nabrat hmotnost svalama 8) :D sice to trvá, ale vypadá to rozhodně lépe než nabrat tuky a za tu dřinu to stojí, navíc když piješ proteiny, tak lehce přibereš i ten tuk 8o

orchidea2016
Kecalka 304 příspěvků 27.02.17 17:10

Mně, i kamarádce pomáhá vit. B12 v tabletách. Mám po něm chuť na normální jídlo, ne jen na čokolády. 8)

Ivaneska
Hvězda diskuse 47756 příspěvků 27.02.17 18:39

@ParfémyRefan já tolik neřeším, pri třech dětech, práci a pod. na to nemam čas ;-)

Sonarka
Echt Kelišová 9691 příspěvků 27.02.17 18:59

Po prvním porodu jsem měla to samé, po příchodu z porodnice 57 kg, to ještě bylo ok, ale po 2 měsících už jen 52 kg, jedla jsem normálně, klidně i v noci, sladké, slané, tučné a nic, váha se ani nehla, po cvičení jsem ještě víc hubla. Přibírat jsem začala, až po návratu do práce, asi změnou režimu, nedostatkem spánku..nevím, ale na 52 kg, už jsem od té doby neklesla. Teď řeším opačný problém :) :roll:

ParfémyRefan
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:02

@nani77 Ty kaše zkusím, sladký to je moje. :D
@AnetVV Já se právě nikam moc nedostanu, tátu máme od rána do večera v práci, tak zkusím něco vymyslet doma. Přece jenom bude to léto že? :D
@Ivaneska Já jsem právě doma sama jen s malou, takže mi zbývá spoustu času zabývat se i nesmysly. Od toho na jakou barvu přemalovat obývák, až po to jak přibrat apod. :? :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >