Jak přibrat na váze v pubertě, pomůže mi cvičení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra04190
Nováček 1 příspěvek 22.02.18 17:19
Jak přibrat na váze v pubertě, pomůže mi cvičení?

Ahoj, je mi 13 a půl a hodně jako fakt hodně mě trápí jak jsem hubená :,( měřím 150 cm a vážím 30 kg mnoho lidí chce spíše zhubnout, ale já už opravdu nevím co mám dělat :nevim: jak jsem větší řeším to čím dál víc a také víc a víc ztrácím sebevědomí. Teď mají doktoři navíc podezření, že nemůžu přijímat histamin a jestli se to potvrdí tak budu muset držet bezhistaminovou dietu. :( Chtěla bych se zeptat jestli mi pomůže cvičení, někdo říká, že na tom přiberu svaly a zvýší se mi váha tak prosím o pomoc. Když si vybírám plavky tak jsem na úrovni 8-9 letého dítěte. Nevíte nějaký trik a co to cvičení? :)

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3524 příspěvků 22.02.18 17:33

Pokud to je histaminem, tak by dieta mohla pomoci. Ono to ze začátku vypadá, že nemůžeš skoro nic, ale po základní dietě, kdy se doporučuje pár potravin se jídelníček rozšiřuje a zjišťuješ, která potravina dělá problém a která nevadí.
Mám také dietu bez histaminu a po cca roce/roce a půl už vím co si mohu dovolit a co ne, případně si to mohu dovolit za jakých podmínek.
Má lékařka mi říkala, že přísnější dietu s pár potravinami, které mi nevadí, mám držet 14 dní a pak pomalu přidávat další - většinou 2-3 potraviny týdně, jelikož reaguji později než hned. Trvá to dlouho - hodně potravin je sezonních, takže to min. ten rok na vychytání potřebuje.

Dobré jsou třeba stránky: https://histaminovakasulka.com/ .

datean
Povídálka 26 příspěvků 22.02.18 18:14

Nevim jak je to s histaminem, ale taky sem s váhou měla vždycky problém. Jim hodně ale váha katastrofa. Pomohlo mi až cvičení, díky němu jsem přibrala, diky tomu že sem nabrala svaly dostalo tělo i nějaký tvar a konečně nejsem jen rovná tyčka. Ze začátku úplně stačí cvičení s vlastní vahou a zaměření se na zpevnění středu těla a postupně přidávat :) jestli plánuješ cvičit doma tak se ti budou hodit jednorucky, kettleball, pokud máš možnost upevnění tak hrazda a TRX :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32574 příspěvků 10 inzerátů 23.02.18 10:38

@Petra04190 :hug: :hug: Neboj se, v tomto věku ještě není růst ani zdaleka ukončen a obzvlášť jestli jsi typ, která má opožděnější růst, tak klidně ještě můžeš vyrůst 15 cm a pěkných 20 kg přibrat ;). Cvičení bych určitě doporučovala, svaly přibudou a i do dalšího života to bude plus. Co se týká nízkohistaminové diety, má omezení spíš v kysaných, uzených a fermentovaných potravinách, určitě tě neomezí v příjmu bílkovin, tuků ani sacharidů, takže obava z dalšího hubnutí při této dietě není opodstatněná. Tady je ještě jedna diskuze i histaminové intoleranci, zkus si přečíst tipy i tam: https://www.emimino.cz/…ance-144388/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Otřesné video: Chůva surově zbila dítě ve výtahu. Čím víc chlapec plakal, tím víc dostal

V jednom apartmánu v Číně si chůva přišla vyzvednout malého chlapečka, jehož... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

OBRAZEM: Nejznámější čtyřčata v Česku. Poslední se narodila před týdnem

Po patnácti letech se v České republice opět narodila čtyřčata, už... číst dále >

Reklama