Jak přibrat při kojení? Nebo přestat kojit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

apargia
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 11:16
Jak přibrat při kojení? Nebo přestat kojit?

Zdravím ženy. Prosím o radu. Mám 2leté dítě, ještě kojím (a nevadí mi to a nepřipadá mi to divné). Vždy jsem byla hubená, ale dnes se na sebe koukla do zrcadla a takhle se sobě už nelíbím. Jsem teď hubená až moc. 51kg, 168cm. Od váhy před těhotenstvím mám 11kilo dole a bohužel i 6cm přes prsa.

Kdo jste třeba také u kojení zhubly, co se stane po odstavení? Neskočí to zase nějak rapidně nahoru? Je řešení přestat kojit?
Taky mě napadlo upravit jídelníček, ale nevím, zda by to pomohlo. Teď jím opravdu značně nepravidelně. Ale pomůže to v kombinaci s kojením?

Děkuji za odpovědi k tématu :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

aggla
Kecalka 396 příspěvků 13.01.17 11:24

Jak přibrat neporadím, ale taky jsem šla při kojení do minusu a zůstala jsem tam nahoru uz to neslo, až ted ale to jsem zase těhotná tak to se nepočítá…ale výšku i váhu jsem měla stejnou na zacatku těhotenství

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:26
@apargia píše:
Zdravím ženy. Prosím o radu. Mám 2leté dítě, ještě kojím (a nevadí mi to a nepřipadá mi to divné). Vždy jsem byla hubená, ale dnes se na sebe koukla do zrcadla a takhle se sobě už nelíbím. Jsem teď hubená až moc. 51kg, 168cm. Od váhy před těhotenstvím mám 11kilo dole a bohužel i 6cm přes prsa.

Kdo jste třeba také u kojení zhubly, co se stane po odstavení? Neskočí to zase nějak rapidně nahoru? Je řešení přestat kojit?
Taky mě napadlo upravit jídelníček, ale nevím, zda by to pomohlo. Teď jím opravdu značně nepravidelně. Ale pomůže to v kombinaci s kojením?

Děkuji za odpovědi k tématu :mavam:

Hele já přestala kojit už v 7m, a začala jsem hubnout paradoxně ještě víc :) Ale to bylo tím že dítě už lezlo a více se hýbalo tak já s ním. Já myslím že až půjde do školky a ty najedeš na režim tak to trochu půjde nahoru. Nicméně s tím jídlem bys asi měla jíst pravidelně. Vidím to na sobě, moje stravování je děs. Prakticky jen obědvám, protože vařím pro dítě.
No a při porodu cca 90kg (před otěhotněním 75kg), nyní 62kg (175cm)..je to strašný. Taky se na sebe nemůžu dívat, prsa uplně katastrofa. Takže ti radím fakt s tím jídlem se pokus o pravidelnost, pak můžou být ještě větší potíže (jako já - s trávením..). Asi už kojíš jen ráno/večer? Tak si myslím že to kojení teď na to hubnutí asi nemá primární vliv.

Danďuška
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 13.01.17 11:28

Ahoj, teď po roce s kojením přestávám, na začátku těhotenství jsem zhubla z 56kg na 49kg při výšce 165cm, nezvracela jsem, jedla jsem ale méně, neměla jsem chuť na jídlo, tak jsem jedla aspoň kvalitně a za celé těhotenství jsem přibrala přes veškerou svou snahu jen 8kg :roll: Po porodu jsem měla 51kg a držela jsem si to kojením téměř až teď do roku dcery. Už nemám skoro žádné mlíko a začínám nabírat, teď mám necelých 55kg, vidím to i na sobě, že se mi zase vrací plnější tvary :lol: Takže za mě určitě konec kojení na přibírání vliv má. Když jsem v lednici nechala odstát odstříkané mléko, bylo vidět, že je v něm spousta tučné smetany…

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 13.01.17 11:37

Je otázka, jak moc je dítě kojené, čím víc mlíka, tím je samozřejmě větší výdej. Já kojím ještě dnes čtyřletého, ve dvou letech byl kojený hodně, zrovna v tuto dobu jsem při výšce 170 cm spadla až na 46 kilo a to jsem i zkolabovala. Ale nebylo to primárně kojením. Byly to stresy kvůli zdravotním problémům staršího a celkové vyčerpání, protože jsem mu začala vyvařovat dost náročnou dietu. Jakmile jsem se dala do kupy a do péče se výrazně zapojil i manžel, přibrala jsem a dodnes si držím těch tvých krásných 51 kilo. Já jsem teda takto se sebou spokojená. Takže za mě když upravíš životosprávu, přestat kojit není třeba.

apargia
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 2 inzeráty 13.01.17 11:46

Díky ženy. Já bych chtěla zpátky svoje prsa :( Stehna zpět nepotřebuju :lol: Malý je kojený ráno a před spaním a trochu si začal vymýšlet i v noci, ale musím najít sílu a zatrhnout mu to. Už není žádné mimino, aby se v noci kojil.

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 13.01.17 12:02

@apargia určitě pomůže jíst pravidelně 5× denně. Kojení 2× denně není tak hrozné, že by kvůli tomu musel člověk hubnout. Počkala bych, až se odstaví sám.
Vlastní zkušenost mám opačnou, potřebovala jsem zhubnout a nekojila jsem takhle dlouho.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 13.01.17 12:18

Ahoj, já jsem zhubla během prvních třech měsíců kojení asi 8 kg, na 50 kg při 174 cm, vypadala jsem jak chodící kostra :roll: Dělala jsem psí kusy abych přibrala, počítala kalorie, pila Nutridriky a váha se ani nehnula. Byla jsem s tím i na endokrinologii, vše bylo v pořádku, prý prostě někdo po porodu hubne, někdo tloustne - hormony :nevim: Začala jsem znovu nabírat až když bylo dcerce něco přes rok, aniž bych něco ve stravování měnila. Kojila jsem do dvou let, asi tak jako ty, ráno a večer. Dnes mám stále o 2 kila míň, než před těhotenstvím, ale už je to aspoň trochu koukatelné, hubená jsem byla vždy.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 13.01.17 12:23

@kazda.m Taky jsem hubla více až po skončení kojení :mrgreen: Jak dítě začne lézt, tak se člověk nezastaví :lol:

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 12:42

@apargia 51 kg :lol: já mám 55 kg a mám 182 cm a víc bych tedy vážit nechtěla :roll: :roll:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 13.01.17 12:58

Mě Tvá váha přijde naprosto v pořádku. Já ve 4 měsících dcery měla 52kg na 175 cm. Dnes, po 5 letech mám 53 a jsem spokojená. Kdybych měla 60, připadala bych si jak hroch. Velmi štíhlá jsem byla vždy. Uvidíme, jak se to změní s blížící se čtyřicítkou.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 13.01.17 13:12
@apargia píše:
Díky ženy. Já bych chtěla zpátky svoje prsa :( Stehna zpět nepotřebuju :lol: Malý je kojený ráno a před spaním a trochu si začal vymýšlet i v noci, ale musím najít sílu a zatrhnout mu to. Už není žádné mimino, aby se v noci kojil.

Taky již přes dva roky kojím a také bych chtěla své prsa, které jsem měla když mi bylo nááááááct :mrgreen: :) Holt to řeším push upkama a nebo možná, možná bych šla do výplní časem, ale to říkám jen, že možná, protože až tak moc po tom netoužím a navíc se i bojím dělat něco, co je proti přírodě. Ale mám doma pěkných pár kousků podprsenek s push up efektem a když si dám v létě tílko, tak to vypadá hodně pěkně.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 13.01.17 13:15

@apargia Jinak super na přibrání jsou oříšky, mandle, kešu, buráky, vlašské…já je pravidelně pojídám během dne a kila jsou stále stejná. - pro upřesnění, já jsem na požadované váze, takže já nepotřebuji už ani přibrat a ani shodit. Ale stopro vím, že když bych se ládovala spousty ořechy dennodenně, tak kilo, dva by šli nahoru.

KamisB
Kelišová 6811 příspěvků 13.01.17 13:25

Když jsem přestala kojit prcka (v jeho dvou letech) měla jsem 51 kg (při výšce 164cm) bylo to hodně znát. Teď po půl roce mám 54 +/- se to pohybuje. Takže váha šla nahoru, ale prsa bohužel ne.
Vždycky bylo každý trochu jiný, teď je to znát rapidně :-(

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 16:59
@Akivasha píše:
@kazda.m Taky jsem hubla více až po skončení kojení :mrgreen: Jak dítě začne lézt, tak se člověk nezastaví :lol:

Mě několik holek řeklo že se jim to zastavilo až když šly děti do školky. Pak i přibraly, jenže to většina pak i plánuje další dítě, ale prý při tom druhém už tolik nezhubly. Asi je člověk klidnější nebo to má víc na háku :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >