Jak přidat lepek a žloutek do masozeleninového příkrmu?

112
26.4.17 09:26

Jak přidat lepek a žloutek do masozel. příkrmu?

Zdravím maminky (a tatínkové). Jak jste zavedli lepek a žloutek? Moje dcera 6,5m už dva měsíce baští masozeleninu (teď sní tak 130 g) a týden zkoušíme ovoce (už sní celou malou skleničku). Na kaši je dle mého brzo a tak chci přidávat lepek a žloutek do oběda. Jak na to? Jíšku z mouky nebo krupice a jak přesně postupovat? A co ten žloutek? Asi prostě uvařit vejce a žloutek rozmělnit v příkrmu. Díky všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
26.4.17 09:34

Žloutek jsem dávala do té masozeleniny - normálně jsem buď uvařila vejce natvrdo a přidala nakonec, nebo oddělila bílek a ten žloutek klepla mezi vařící se zeleninu. Žádná věda. Lepek jsem dávala zprvu formou piškotu, kousku pečiva nebo pšeničné kaše (normálně ty dětské kde je uvedeno, že obsahují lepek - často to nejsou ani vyloženě pšeničné). Jíška mi přijde zbytečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
26.4.17 09:36

@MachyXS já povarila trochu krupicky v zelenině, to pro začátek bohatě stačí. Na jíšku se můžeš klidně zatím vyprdnout. Žloutek přesně - uvařit vajíčko natvrdo a 1/2 zloutku na porci. Později (okolo 10m) jsem dávala pečivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401

@MachyXS Žloutek dávám z uvareneho vejce do hotoveho prikrmu. Lepek jsem zavedla kuskusem. Rohlik ani piškot bych urcite nedavala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500

@MachyXS žloutek jsem přidávala z vařeného vejce a lepek míval v kaši nebo jsem přidávala dětskou nemléčnou kaši s lepkem do příkrmu na zahuštění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
26.4.17 09:40

@MachyXS Vejce uvařit na tvrdo, nakrájet a přidat do zeleniny (už k němu nedávat maso-je to moc bílkovin, zvlášť na tak malé dítě) a lepek úplně jednoduše, rohlík do ruky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
26.4.17 09:42

@Veru P Proč ne? V 6,5m měsíci dítě v pohodě zvládne ožužlat kousek rohlíku a většinou z toho má i velkou radost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4115
26.4.17 09:43

Žloutek jako výše - buď vejce natvrdo a žloutek do příkrmu nebo jsem oddělila bílek a žloutek dala uvařit do příkrmu. Lepek jsem zavedla jednoduše těstovinami a kuskusem (ten holky měly moc rády).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
26.4.17 09:44

@BaMaK
Ano, taky jsem dávala buď maso, nebo půlku žloutku, oboje najednou ne.
Já jsem přidávala syrový do vařící se zeleniny, chvíli povařila spolu se zeleninou a jedlo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
26.4.17 09:47

Ajo, na těstoviny a kuskus jsem úplně zapomněla, to jsme vlastně taky dávali poměrně brzy. A domácí nudličky, z domácích vajec, to jsou dvě mouchy jednou ranou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:50

@MachyXS ahoj, já bych s tím nespěchala..žoutek jsem zaváděla zhruba kolem osmého ěsíce (jako maso) a to tak, že jsem vždy uvařila vejce, vyloupnula žloutek a rozmáčkla do jídla…za mě raději začni s rýží, těstovinami (lepek)…na maso a žloutek času dost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 10:29

Žloutek uvařit a vidličkou ho do příkrmu rozmatlat. Já později dělala „míchaná vajíčka“ a pokud nechceš dávat kaši, tak bych lepek zaváděla třeba v rozmačkaných těstovinách, kuskusu, prostě jakoby v příloze. Já dávala synkovi žužlat kůrku od chleba, nebo třeba piškoty, ale už si fakt nepamatuju, kolik mu bylo :think:
A taky u nás jely zeleninové polívky - povařit zeleninu, přidat nudličky, klepnout vajíčko, trochu pomixovat. Někdy s masem, někdy bez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
26.4.17 10:50

@unuděná A proč ano, když jsou jiného možnosti bez soli? Do ruky dam radsi okurku nebo mrkev :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
26.4.17 11:07

@Veru P To přijme víc soli, když ti olízne zpocené prso při kojení, než z pár drobků rohlíku :mrgreen: Ale ok, beru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
26.4.17 12:31

No jo, kus kus by šel, to mě nenapadlo, díky. Právě piškot, rohlík a chleba chci zavést až později pro jistotu (sůl, celé vejce, které v tom jsou).

@Veru P píše:
@MachyXS Žloutek dávám z uvareneho vejce do hotoveho prikrmu. Lepek jsem zavedla kuskusem. Rohlik ani piškot bych urcite nedavala…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama