Jak přidělat sedačku na isofix

11509
25.5.17 13:28

jak přidělat sedačku na isofix

Ahoj, potřebovala bych poradit s přiděláním autosedačky na isofix. Pořídila jsem synům cybex solution x2-fix, a když jsem je šla dát do auta tak jsem zjistila, že vlastně nemám jak. Jelikož máme kožené sedačky a oka na isofix dost zalezlý, tak se bojím abych sedačky nějak neroztrhala. K sedačce přišel i nástavec na isofix a ten nemám šanci tam nasadit, nevíte jestli se ty nástavce nedělají v různých tvarech. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9429
25.5.17 13:32

Ten nástavec na isofix jsem nikdy nepoužívala. Jinak je potřeba normálně ty úchyty od sedačky procpat mezerou mezi opěradlem a sedadlem a nacvaknout na isofixová oka. Je pravda, že zejména na kožených sedadlech je to pak trochu poznat, že tam byla sedačka používaná. Ale já to nijak neřešila, prostě je to pro bezpečnosti dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 13:34

Tak ty čelisti isofixu se dají zpod sedačky docela dost vysunout, aby nebyl problém to zacvaknout.
Nástavec jsem tam kdysi měla a šlo to stejně blbě jako bez něj. Mám fabii ten isofix tam asi vymýšlel někdo, kdo nikdy nedával sedačku do auta :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.17 13:36

Jestli se něco po letech nezměnilo, tak ty krytky jsou všechny tvarově dost podobné (i od různých výrobců).
Naštěstí jsme měly sedačky klasicky čalouněné, ale byl to dost velký boj, vůbec tam ty nástavce dát. Nic jiného než hrubá síla a pevné nervy Ti asi nezbydou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.17 13:37

@Katerina308 U nás se nedalo vysunout nic. Čelisti byly strašně krátké a napevno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 13:42
@Agneth píše:
@Katerina308 U nás se nedalo vysunout nic. Čelisti byly strašně krátké a napevno.

aha, myslela jsem, že to mají ty sedačky podobně. Já mám zkušenost jen s Römer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
25.5.17 13:45

Ten nástavec zasmeknete tím háčkem do oka isofixu, isofix sedačky pak prosunete tím plastovým tunýlkem. Mě jde sedačka zasmeknout líp, když tam mám ty tunýlky a to v autě nemám oka isofixu takhle hodně zasunutá. Jinak zkuste se podívat na stránky výrobce, mívají videa, kde předvádí instalaci sedaček. U koženého sedadla bych zvážila pořízení ochrany sedačky, prodávají je v prodejnách s autopříslušenstvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
25.5.17 13:48

Holky děkuji, ochranu na sedačky mám, odpoledne to zkusím namontovat, maximálně můjdou do druhého auta, když se mi to nepovede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25433
25.5.17 13:53

Ja koukam jak blazen, ja myslela, ze ty plastiky jsou jen nejaka ochrana nez se to zasadi. Mame Romerku a v install videu to davaj bez plastu. K cemu je to dobre?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
25.5.17 14:01

@zuzu224 Je to dobré když často přendáváte sedačku tak aby jste nepoškodili čalounění sedačky a když je isofix v autě hluboko zapuštěný v sedačce, tak to trochu usnadní instalaci. Na instruktážním videu to není, protože by to zakrylo celkem podstatný detail montáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.17 14:03

@zuzu224 Ty plastíky? My třeba máme v jednom autě isofixy tak utopené v polstrování, že to tam bez těch plastů nemáme šanci nasadit (usnadňují přístup k okům v sedačce).
V druhém autě už konstruktéři mysleli primárně na děti, takže tam jsou ty plastíky zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25433
25.5.17 15:39

@Agneth
Aha. Tak to my to mame dobre pristupne, takze fakt jsme jen plastiky sundali a nekam strcili a ted koukam, ze to ma taky nejaky uzitek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama