Jak přijmout roli matky?

Anonymní
21.4.20 08:33

Jak přijmout roli matky?

Ahoj všem,
po probdělé noci jsem téměř bezradná. Všude se píše, že nejhorší je šestinedělí, a to mám již týden zdárně za sebou. Zpočátku jsem bojovala s kojením. Myslela jsem si, že s bradavkami problém a byl. A to v kombinaci s krátkým jazýčkem miminka. Proto jsem se rozkojila až doma. A pravda svou vlastní technikou… zpočátku chudák malá s mozoly na pusince. Trik od laktační fungoval chvíli.
Nyní nás trápí velká opruzenina na zadečku. Mudr mi poradila střídat sucdocrem, phytiol a imazol a hlavně hodně větrat. Po třech dnech nastalo viditelné zlepšení. Včera jsem bohužel nemohla větrat a jsme skoro tam, kde jsme byli. A to nepoužívám vlhčené ubrousky. Z nich údajně je ta opruzenina. Protože poctivě přebaluju, umývám. Plínky mám pořád stejné. A aby toho nebylo málo, tak jsem to už dostala, což se děťátku očividně nelíbí. Jednak mi z jednoho prsa teče míň mlíka a to druhé nejdřív nechce a pak hryže, tudíž po dnu takového kojení nekojení mám bradavku celou rozpraskanou a krvavou. Něco málo jsem odsála a podala přes lahev. Ovšem v noci už skoro noc a umělou mi plive. Něco jsem do něj vpravila. Do teď jsme byli horní váhový limit. Za což jsem u mudr. dostala málem vynadáno i za tu opruzeninu, že je to až tak rozjeté, jestli mažu… Doma mě pak napomínal muž, ať si dítěte víc hledím a že nemůže tak bolet. Chtěla jsi dítě, starej se. Že jsem na druhém konci republiky a nikoho tu neznám, nezájem… Stihli jsme si dost ošklivě vyměnit názory. Tak i to se mi v noci honilo hlavou. Navíc zítra jdeme na kontrolu k dětské. Děsím se co zase… Děsím se i dalšího kojení…pláč mi vadí. Úsměv vše vynahradí.
Neumím přijmout roli matky, být dobrá matka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21.4.20 08:44

Že jsem na druhém konci republiky a nikoho tu neznám, nezájem… Co má to, že jsi z druhého konce republiky společného s tím, že nejsi schopná se postarat o dítě?

Co třeba zkusit jiné pleny? To Tě, maminko, nenapadlo? A neměla si čas větrat? Bože, chudák dítě. Lituju každého takového nebohého miminka :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
21.4.20 08:52

To chce klid. S některými dětmi jsou ty začátky prostě složitější. Pokud má dítě motola na puse a ty rozpraskane bradavky, technika kojení je určitě špatná. Pokud jsi měla doma laktacni poradkyní, tak asi víš, jak to má být správně, tak to pořád zkoušej, to dítě se to musí naučit a ty taky. Pokud bys ale z toho měla být v kuse jen na nervy, vykašli se na to a dej UM. Napřed chtít nebude, ale hlady dobrovolně neumre, neboj. Opruzeniny prostě větrat musíš, aspoň chvilku u každého prebaleni. Teď už je teplo, tak to není problém. Pokud se to po jednom dni nevetrani hodně zhoršilo, tak. proste musíš program přizpůsobit tomu, ze ten zadek větrat musíš. A manžel? Snad to dítě chtěl taky, ne? Tak ať se taky stará místo těch řeči. A pokud se bojíš doktorky, tak ji vyměň. Hlavne se snaz byt v klidu, odpočívej co to jde, prcka mazli, vetrej a mazej. A uvidíš, že za chvíli bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
21.4.20 08:55

Jo, začátky byly perný i pro mě. Já mám naopak nespavce a problém s opruzením jsme museli zmáknout taky. Jaké používáš plenky? Synovi vyhovovaly ze začátku jakékoliv a po měsíci už jsme nemohli dát pampersky ani dada plenky. Tak jsme zkoušeli a zkoušeli a zjistili, že dobré jsou jen plenky z dm. To samé s umělým mlékem, jen jsem občas dokrmovala a stejně jsem musela vyzkoušet 4 značky než jsme našli to pravé. Je to náročné, úplně tvoje pocity chápu. Kolikrát jsem stála na studené dlažbě na balkóně v ponožkách abych se probrala. Člověk se jen musí smířit s tím, že vsechno nejde tak jak si představoval, ale bude líp :hug: když je nejhůř, říkám so, nebude to trvat věčně musím tohle období zmáknout. Ale k tomu co ti řekl manžel, snad ani nemám slov. To je hodně krutý a od něj strašně nefér. Je to i jeho dítě a moc tomu jeho postoji nerozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21835
21.4.20 08:57

Klid matko, zažíváš nejtěžší období a musíš se s tím poprat. Nejtěžší je šestinedělí, ale ani ty dva měsíce po tom za moc nestojí :lol: v první řadě se hod do klidu a dychej. Na opruzeninu zkus černý čaj a opravdu větrat a mazat. Můžeš zkusit i jiné plenky a třeba kalciovou mast, ta je fakt dobrá. Jak moc visíš na kojení? Mě by tedy za mozoly na pusince a rozpraskane bradavky nestalo, normálně bych se na to vyflákla. On to není moc populární názor, ale spoustě ženských se uleví. Chlap je taky na nervy, pusť to z hlavy a příště buď ať ti pomůže nebo si jde skládat šroubky do garáže a neprudí :roll: ale taky znám, já po tom svém hodila pánev když mi chtěl radit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
21.4.20 09:00

Na opruzeniny zkus řapík, za mě lepší než jakákoliv mastička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
21.4.20 09:02
@Zamilovanakarolinka píše: Že jsem na druhém konci republiky a nikoho tu neznám, nezájem… Co má to, že jsi z druhého konce republiky společného s tím, že nejsi schopná se postarat o dítě?Co třeba zkusit jiné pleny? To Tě, maminko, nenapadlo? A neměla si čas větrat? Bože, chudák dítě. Lituju každého takového nebohého miminka :(

no to je rada, představ si že některý mimina si oprudí pr.del po jakýkoliv plenách to tě nenapadlo vid
a navíc dítě není nebohý meleš tu blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19621
21.4.20 09:07

No, na jednu stranu tě chápu a vím, co prožíváš, já se s prvním dítětem rozkojovala 5 týdnů! To byl teprve mazec. A když se tohle stabilizovalo, přestal v noci spát, jakože opravdu skoro nespal. Byla jsem zombík více než rok. Takže chce to klid, nohy v teple, hodně pohybu s kočárkem venku.
Na druhou stranu, jak psala @Zamilovanakarolinka - co má společného to, že jsi na druhé straně republiky s problémy tvého dítěte? :nevim: Stěhovala jsi se nejspíš dobrovolně, otěhotněla snad taky, takže můžeš být naštvaná nejvíc sama na sebe.
Co se týče té opruzeniny - taky jsem si zažila s druhým dítětem, až skoro do krve to měla. Opravdu nezbývá, než teď podřídit režim dne péči o zadeček a větrání, jak jako nebyl čas? Nám pak pomohl studený sáček vylouhovaného černého čaje a skutečně hodiny na nahato. Zkus jiné plenky, ale především se soustřeď na to, co jíš. Většinou se jedná o něco, co dítě dráždí ve stravě.
A jinak pokud tě kojení takhle sosá, opravdu ti doporučuju se na něj vykašlat. Za těch 7 týdnů jsi malé dala výborný imunitní start a než bys byla troska s ožvýkanými prsy, vystresovaná z každé kapky mléka, tak dej lahev úplně a svůj čas a energii věnuj dítěti lepším způsobem než odsáváním prsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
21.4.20 09:08

My jsme také bojovali s kojením. Prcek prostě nechtěl, plakal. Ve dne v noci jsme s tím bojovali. Já u toho taky řvala. Byla jsem zoufalá a tím že jsem byla ve stresu jsem měla málo mléka. Pak jednoho dne jsem si prostě řekla a dost. Není nám to souzeno a kojit jsem přestala. Od té doby jsme byla nejšťastnější maminka s nejšťastějším miminkem. Co se týče opruzeniny, rozhodně vyměnit pleny. Malej třeba absolutně nesnesl pampers a pleny z lidlu. Jediné co mu sedli jsou z DM. A větrat se vážně musí. Ať se děje co se děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
21.4.20 09:10

@Zamilovanakarolinka napadlo mě to stejné, co @ka2ka. To opravdu mamince, která je teď zoufalá nepomůže. Ještě si pekne kopnout do slabší co? Já lituju každého, kdo musí s tebou jako ze zapsklou osobou přijít do kontaktu…

A mamo bude to dobrý! Syn měl jednu dobu taky brutální opruzeniny, používala jsem hermankovy caj, vetrala, vymenila pleny. Sedly nakonec Lupilu z Lidlu a nikdy nepoužívat vlhcaky, ani to vodnate. Jen perlan a vodu. Některé děti mají citlivé ty prdky… a s tím mlikem je to samé, malý byl má um od narození, kojit jsem nemohla a zvracel mi i protizvraceci Nutrilon. Je potřeba vyzkoušet víc značek. Chlapa si nevsimej, vědí prd. Jsi určitě skvělá máma a každá z nás se to učí… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7600
21.4.20 09:12

Jako upřímně. Nemít čas větrat dítěti zadek to snad neexistuje. Ty máš mít čas se hlavně starat o dite… Výměn plenky, a doktorku. Doktorka která nadává prvorodicce není správná doktorka! "moje dcera se oprudila, začal ji hnisat pupík, a měla zánět spojivek. Bezvadný… Strasne jsem se styděla jít k doktorce že jsem neschopná máma. Doktorka byla hrozně hodná, opruzeny dítě je každý druhý, zánět spojivek častý u mimin taky, a pupík ji hnisal protože to špatně odpadlo.. :think: a jestli tě tak štve kojení tak se na to vy.er

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25380
21.4.20 09:17
@Zamilovanakarolinka píše: Že jsem na druhém konci republiky a nikoho tu neznám, nezájem… Co má to, že jsi z druhého konce republiky společného s tím, že nejsi schopná se postarat o dítě?Co třeba zkusit jiné pleny? To Tě, maminko, nenapadlo? A neměla si čas větrat? Bože, chudák dítě. Lituju každého takového nebohého miminka :(

Ty si ale bůůůů viď.
Zakladatelko klid. Hlavně klid. Opruzeninu samozřejmě nadále hodně větrej, potírej černým, heřmánkovým, řepíkovým nebo šalvějovým čajem/odvarem. Vysušuj, ale třeba jednou denně něčím promaž. Je dobře, že nepoužíváš vlhčený ubrousky, ty hodně dráždí. Žádná učená z nebe nespadla. Soustřeď se jenom na sebe a na mimino, ovšem ne aby si zapomněla na partnera, ten se nesmí cítit odstrčený. Šestinedělí může být náročný pro každou jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68962
21.4.20 09:23

Tak ze zmizi sestinedeli a vsechhny problemy, i psychicke, to necekej. Nekdo bojuje mnohem dele.
Jinak malej mel opruzeniny do krve, nepomahaly vubec zadne masti, nesnesl nic, ani antimykoticke. Pomohlo az nechavat denne nekolikrat pulhodiny bez plinky, po prebaleni foukat fenem opatrne do sucha a zadek omyvat pri prebalovani silnym cernym cajem, voda cista nepomahala. No a zadne masticky. Pak se to srovnalo. Jo a zalezi i co jis, nektere potraviny delaji agresivnejsi stolici.
Bude lip, akorat nekdy to trva dele. Pomoct by mel otec ditete, jinou pomoc bych necekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68962
21.4.20 09:24

A jeste zalezi, jake pouzivas plinky.
Pripadne zmenit.
Pampers byvaji nejhorsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
21.4.20 09:24

Začátky jsou hodně perné, s kojením neporadím, mě to dělalo takový masakr v hlavě že jsem s kojením sekla u syna ve 4 měsících (a byla to hodně velká úleva, jak fyzická, tak hlavně psychická) a u dcerky jsem přestala ještě v porodnici. Mozol na pusince nemusí nic znamenat, udělá se i miminku, které je od začátku na UM (a opravdu si nemyslím, že s flaškou můžu mít špatnou techniku krmení) prostě kůže na rtech je natolik jemná, že se při používání otlačí a zpevní. Co se týče opruzení, tak se vykašlete na jednorázové plenky, v těch byl syn opruzený pořád (že začátku jsem používala kombinaci jednorázových a látkových) v látkových se oprudil vždycky jen při růstu zubů, jinak měl zadek jako z porcelánu. Dcerka v látkové plence už ja z porodnice a za těch 21 měsíců byla opruzená 2×, když se klubaly zoubky. Jinak na ty opruzeniny zkuste ještě bephanten, na sudocrem a podobné jsou dost časté kožní reakce. Já než na dítě něco namažu tak to zkusím na sobě a sudocrem mi udělal ošklivý ekzém až do krve, takže nikdy. A jestli manžel psykuje, že to nemůže tak bolet, tak ho kousněte do bradavky ať posoudí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat