Jak přijmout těhotenství - psycholog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 24.01.17 19:23
Jak přijmout těhotenství - psycholog

Doporučíte mi prosím nějakou psycholožku v Brně, se kterou bych mohla probrat to, jak přijmout těhotenství? Trpím od dětství na úzkosti, které mi přešly až do panických atak. Střídavě užívám 11 let antidepresiva, momentálně je půl roku neužívám, protože jsem se cítila dobře. Miminko je plánované, ale je to pro mě šok a potřebuju to s někým probrat, abych si to zpracovala. Nikoho takového v rodině nemám, ani kamarádku. děkuji vám za pomoc :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 20:04
Psycholog

Ahoj, koukni sem http://www.podporamaterstvi.cz

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 24.01.17 20:33
@Anonymní píše:
Ahoj, koukni sem http://www.podporamaterstvi.cz
… děkuji… bohužel Praha… já hledám v Brně

veruru
Kecalka 106 příspěvků 24.01.17 21:07

Ahoj Luci,

přesn+ si vybavuji pocity, o kterých píšeš..u 1.tě­hotenství to bylo těžké, také jsem dříve byla 10 let na antidepresivech, ale pomohl mi se z nich dostat psycholog..ted jsem za půlkou 2.těhotenství, i ze začátku jsem měla obavy a uzkosti, ale zbavila jsem se toho zase díky mému psychologovi..
koukni sem http://www.jurajbarbaric.eu/
musíš mu naspat mail, telefony neznámým číslům nezvedá a většinou má klienty, ale když mu řekneš, jak spěcháš, kvůli klidu v tehotenství, určitě Ti vyhoví s brzkým termínem, neboj..klidně mi napiš SZ, ráda poradím nebo pomůžu.
 Verča

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 24.01.17 21:13

@veruru … je to hrozné, při odchodu z ordinace dnes jsem cítila radost, kterou ale za chvíli přehlušil strach a obavy a panika :-(… děkuji za kontakt, nějak mě to ale pocitově táhne k psycholožce - ženě… ale přesto, kolik sezení si musela absolvovat než se ti udělalo lépe?

veruru
Kecalka 106 příspěvků 25.01.17 20:27

Ahoj Luci,
no, je to těžké, když máš o těhotenství mluvit s mužem, který to nikdy nezažil, ale on je opravdu snad nejlepší. kterého jsem za svoji psycho-psychiatrickou éru zažila, fakt..už jsem to chtěla vzdát a nakonec jsem ho náhodou objevila..on vlastně „může“ za moje 2 tehotentsví, jelikož před jeho návštěvou jsem trpěla PCO a dle lékařů prostě neplodností, ani jsem neměla menstruaci..

Těžko říct Luci, za jak dlouho Ti pomůže, nevím, co Tě trápí a jak je to hluboké..mně pak pomáhal i připravit se na porod a jak začal, tak jsem prostě neměla strach, bylo to skvělý..jinak já mám totiž velký strach z doktorů a nemocnic, ani ted v tehotenství nechodím k doktorům, jen ke svojí porodní asistentce a jsem za to ráda, bude i u porodu..

ten strach a uzkost při těhotenství mě brala veškerou radost a musím říct, že jsem se ani celou dobu netěšila..ten můj psycholog byl bohužel téměř celé moje 1.těhu nemocný a nepracoval, až potom na konci, tak jsem hledala všude možně po brně, i jsem k jedné paní chodila, ale nepomohlo mi to bohužel..takže moje první těhu byla jedna velká úzkost, strach a obava, že to nezvládnu, že nebudu mít dost lásky, dost jsem brečela tak:-((..

Snaž se to vyřešit co nejdříve, at si ještě můžeš co nejvíc užít v klidu:-)

Veru

SlecnaSally
Kelišová 6324 příspěvků 25.01.17 20:30

Ahoj, taky se léčím na úzkosti a začátek těhotenství je pro mě vždy opravdu těžké období. Začne se to lámat kolem toho 8 týdne-asi se sjednotí hormony :think: Pak už je mi jako dřív, dobře ;) Je to normální :hug:

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 26.01.17 08:47

@veruru … Veru, dívala jsem se na ty jeho stránky, to si fakt bere 1500 kč za jedno sezení? to je šílená pálka 8o
takže nepodstupuješ žádné takové ty pravidelné ultrazvuky u lékařů co se mají dělat? jen na kontroly k porodní asistentce?
A můžu mít ještě jednu dost intimní otázku - říkáš, že tvé první těhotenství bylo plné stranu a obav? Jaké je dítě? Je citlivější, plačtivější? Myslíš, že se na to něm nějak podepsalo? Klidně na to neodpovídej tady veřejně, pokud nechceš… ale to je právě otázka, která se mi motá hlavou… bojím se, že se na naše dítě všechno, co teď prožívám nějak podepíše a já si to budu do smrti vyčítat :(

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 26.01.17 08:48

@SlecnaSally … a brala si někdy v těhotenství antidepresiva nebo uklidňovací léky (neurol, rivotril, apod.)?

janulka89
Nováček 3 příspěvky 26.01.17 09:14

Ahoj luci,
vím uplně přesně o čem mluvíš, ja uzkostma trpím už více jak 5 roku a ted jsem na začátku těhotenství a mám z toho hlavu plnou všelijakých myšlenek.. Beru trittico a za par mesicu budu presazovat na Asentru - kvůli kojení (zase nová věc, ach jo :( ). Neurol můžu v nutnosti taky použít, jednorázově by neměl uškodit. Pokud budeš chtít, můžem popsat víc, nikoho takovýho se svýma problémama neznám ;)

SlecnaSally
Kelišová 6324 příspěvků 26.01.17 09:45
@luci.jejeje píše:
@SlecnaSally … a brala si někdy v těhotenství antidepresiva nebo uklidňovací léky (neurol, rivotril, apod.)?

Snažila jsem se to vydržet-neurol apod opravdu ne!!!
Jinak po zjištění těhotenství jsem pooooomaloučku snižovala dávku. Ted ve 14 týdnu jsem na čtvrtce asentry

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 10:37

Zdravim holky, me uzkosti rozjelo az tehotenstvi :?, predtim bez psych problemu, dokonce uz deti mam. Vubec jsem nechapala, co se deje. Snazila se to resit homeopatiky, psychoterapii, nakonec mi pomohl az psychiatr a Zoloft. Bohuzel :,(, ale bez toho by to neslo, 3 mesice jsem nevstala z postele. Nyni jsem 25 tt a je mi lepe. Mam dobreho psychiatra, ktery ma zkusenosti s tehotnymi, konzultovala jsem i s gynekolozkou. Mohly bychom zalozit nejakou skupinu na vymenu zkusenosti. Myslela jsem si, ze jsem snad jedina na svete s psych problemy v tehu. Je to opravdu hrozne, snad vse dobre dopadne!

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 26.01.17 15:47
@Anonymní píše:
Zdravim holky, me uzkosti rozjelo az tehotenstvi :?, predtim bez psych problemu, dokonce uz deti mam. Vubec jsem nechapala, co se deje. Snazila se to resit homeopatiky, psychoterapii, nakonec mi pomohl az psychiatr a Zoloft. Bohuzel :,(, ale bez toho by to neslo, 3 mesice jsem nevstala z postele. Nyni jsem 25 tt a je mi lepe. Mam dobreho psychiatra, ktery ma zkusenosti s tehotnymi, konzultovala jsem i s gynekolozkou. Mohly bychom zalozit nejakou skupinu na vymenu zkusenosti. Myslela jsem si, ze jsem snad jedina na svete s psych problemy v tehu. Je to opravdu hrozne, snad vse dobre dopadne!

A kolik mg toho Zoloftu bereš? Za jak dlouho si cítila úlevu? Brala si či bereš i nějaký neurol, lexaurin, apod. Já včera nasadila po poradě s psychiatričkou Zoloft 25mg denně a modlím se, aby zabral co nejdřív…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 16:53

Ja uz to mela hodne rozjete, takze jsem zacinala na 50 mg a nyni beru 100 (jedna tableta) rano. Zacatky byly krusne, lip mi bylo po 10 dnech, „uplne dobre“ po 6 tydnech. Nez nastoupi ucinek leku, coz trva dele, mela jsem povolenou pulku oxazepamu 1× denne. Opravdu se to musi jen vydrzet a bude lip, i kdyz to tak ze zacatku nevypada. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 16:55

Ten oxazepam jsem brala max tyden.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >