Jak přijmout, že je moje dcera na holky

Anonymní
5.4.21 20:22

Jak přijmout, že je moje dcera na holky

Zdravím. V prvé řadě si uvědomuji, že je to naprosto normální, že jde v prvé řadě o štěstí moji dcery, že bych s tím měla být úplně v pohodě a být dceři oporou, ale prostě nejsem i když se snažím. A jsem za to na sebe naštvaná. Moji dceři je 18 a nedávno za námi přišla s tím, že je na holky a má přítelkyni. Vůbec jsem to nečekala, takže mi to celkem vyrazilo dech. Snažila a snažím se před dcerou dělat, že jsem s tím naprosto v pohodě. Hned jsem ji řekla ať nám tu svoji přítelkyni přivede představit, od té doby k nám i pravidelně chodí a často u nás přespává. Já to ale prostě pořád nějak nemůžu vstřebat a bojím se, že to na mě musí být poznat. Oproti tomu můj manžel je v tomhle naprosto úžasnej, přijal to hned naprosto přirozeně. A já se teď cítím jako příšerná máma. Co mám dělat pro to, abych to v sobě nějak dokázala přijmout? Nechci aby to na mně dcera nebo její přítelkyne nějak z mého chování poznala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1343
5.4.21 20:26

Pořád se tvář že je to ok, časem si zvykneš. Dcera potřebuje hlavně podporu a tu od tebe má :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16037
5.4.21 20:27

Dej si čas. Neděláš nic špatného, jen holt je to pro tebe složitější, než bys čekala.

případně se mrkni sem a třeba se tam v rámci on-line popradny někomu ozvi - jsou tam i rodiče na podporu rodičůů, jejichž děti prochází comingoutem

https://www.sbarvouven.cz/…ska-skupina/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5105
5.4.21 20:27

Obdivuju tě už tak, jak to dáváš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
5.4.21 20:31

Jsi dobra mama. To je normalni ze mas takove pocity… to si sedne neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
5.4.21 20:33

Nejsi příšerná máma. To, že se kvůli dceři snažíš, naopak ukazuje, že jsi skvělá máma. Je úplně OK mít okolo toho negativní pocity. Já to dost vnímala u svých rodičů; snažili se kvůli mně být s tím v pohodě, nad věcí, ale věděla jsem, že nikdy předtím žádnou lesbu ani gaye osobně neznali a prostě neví, co s tím. Nejsou to žádní rebelové, ale normální lidi s pevnou vírou a mnoha dětmi. Bylo pro ně náročné, že vlastně neví, co mají čekat. Jak budou ty moje vztahy vypadat. Jak budu já vypadat. Co mají říct ostatním. Jestli budou mít vnoučata. Jestli teď až nadosmrti nebude všechno jinak. Postupem času si to sedlo, nenaplnil se ani jeden z jejich strachů, začali všechno více vnímat skrz tu optiku, že žiju dobrý život a jsem šťastná. Doteď jsem jim vděčná za to, jak moc se tehdy kvůli mně snažili a byli velkorysí, ačkoliv to pro ně bylo tak těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@GabinkaCh píše:
Obdivuju tě už tak, jak to dáváš

No to asi není za co. Přijde mi, že na mně musí být hrozně poznat, že s tím „nejsem v pohodě“ nebo jak to nazvat.

• Citovat
  • Nahlásit
241

Zachovala jsi se skvěle. Máš muj obdiv, jak jsi to ‘zvladla’! :palec: Časem si zvykneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
5.4.21 20:38
@Anonymní píše:
Zdravím. V prvé řadě si uvědomuji, že je to naprosto normální, že jde v prvé řadě o štěstí moji dcery, že bych s tím měla být úplně v pohodě a být dceři oporou, ale prostě nejsem i když se snažím. A jsem za to na sebe naštvaná. Moji dceři je 18 a nedávno za námi přišla s tím, že je na holky a má přítelkyni. Vůbec jsem to nečekala, takže mi to celkem vyrazilo dech. Snažila a snažím se před dcerou dělat, že jsem s tím naprosto v pohodě. Hned jsem ji řekla ať nám tu svoji přítelkyni přivede představit, od té doby k nám i pravidelně chodí a často u nás přespává. Já to ale prostě pořád nějak nemůžu vstřebat a bojím se, že to na mě musí být poznat. Oproti tomu můj manžel je v tomhle naprosto úžasnej, přijal to hned naprosto přirozeně. A já se teď cítím jako příšerná máma. Co mám dělat pro to, abych to v sobě nějak dokázala přijmout? Nechci aby to na mně dcera nebo její přítelkyne nějak z mého chování poznala.

to chce čas, já jsem bratrovi tehdy řekla, že s ním nebudu ve stejné místnosti (pravda, bylo mi 15), ale pak se mi to rozleželo a hlavně, když jsem poznala jeho přítele, který je mi teď druhým bratrem…já vím, nebyla jsem tehdy jeho matka, ale teď už mám dvě děti a vím, že bych udělala max., aby byli šťastní - včetně toho, že se naučím je chápat…a vy se to také naučíte… :kytka: a jestli je Vaše dcera, úžasná po Vás (podle Vaší snahy a obav, jste skvělá máma), tak ji to řekněte, že se necítíte, ale chtěla byste…tak, jak jste to napsala sem…a zvládnete to spolu! já vám věřím a držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 20:41

Dcera se mi svěřila se svojí orientací už ve 13ti letech. První měsíc jsem se v tom fakt bolestně plácala úplně srovnaná s tím nejsem do dneška/ bude jí 16/.
Ale jsem s ní…podporující, chápající milující..vždy pro ní když mě potřebuje. A vždycky tomu tak bude.
Chce to čas zakladatelko :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 20:42
@leeniik píše:
Zachovala jsi se skvěle. Máš muj obdiv, jak jsi to ‘zvladla’! :palec: Časem si zvykneš.

Přijde mi právě, že oproti manželovi jsem to nezvládla skoro vůbec. On se nad tím prostě ani nepozastavil mi přijde. Zatímco já s její přítelkyni zvládnu sotva prohodit pár slov, tak on se nasáčkuje k dceři do pokoje a sleduje s nima seriál a říká mi, jak si ji hrozně oblíbil.

• Citovat
  • Nahlásit
17
5.4.21 20:42

Pokud ti jde jen o to smířit se s tím tak buďto tomu dej čas nebo se koukni na toto https://www.sbarvouven.cz/ tady ti mohou pomoct. Pokud ti jde o to, že nebudeš mít vnoučata tak ti to řeknu asi takto. Já jsem taky lesbička a mám 14ti letou dceru. Moje manželka má 2 syny. Obě jsme se dohodli, že by jsme chtěli děti a tak jsme si našli kluka a ikdyž jsme ani já ani přítelkyně s tím klukem nebyly šťastné tak to zato stálo. Takže nevěš hlavu. Bude to dobré. Třeba za několik měsíců můžeš aji napsat deník na této stránce a povyprávět nám o tom 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
5.4.21 20:45
@Anonymní píše:
Přijde mi právě, že oproti manželovi jsem to nezvládla skoro vůbec. On se nad tím prostě ani nepozastavil mi přijde. Zatímco já s její přítelkyni zvládnu sotva prohodit pár slov, tak on se nasáčkuje k dceři do pokoje a sleduje s nima seriál a říká mi, jak si ji hrozně oblíbil.

Manžel to přijmul hned. Tobe to chvilku potrva, ale přijmeš to taky. Jsi z toho rozhozena, protoze jsi to absolutne necekala a to je jasné. Zvládla jsi to, ver mi. Nereagovala jsi zle, snažíš se to přijmout. Jsi na opravdu dobre cestě. Dej tomu čas. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
5.4.21 20:47
@Ufonek444 píše:
Pokud ti jde jen o to smířit se s tím tak buďto tomu dej čas nebo se koukni na toto https://www.sbarvouven.cz/ tady ti mohou pomoct. Pokud ti jde o to, že nebudeš mít vnoučata tak ti to řeknu asi takto. Já jsem taky lesbička a mám 14ti letou dceru. Moje manželka má 2 syny. Obě jsme se dohodli, že by jsme chtěli děti a tak jsme si našli kluka a ikdyž jsme ani já ani přítelkyně s tím klukem nebyly šťastné tak to zato stálo. Takže nevěš hlavu. Bude to dobré. Třeba za několik měsíců můžeš aji napsat deník na této stránce a povyprávět nám o tom 🙂

Takze jste se s manželkou domluvily, omotaly si ‘kluky’ kolem prstu, aby Vám udělali děti a pak jste se vrátily k sobě? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16037
5.4.21 21:01
@Anonymní píše:

no tak si projdi příběhy o tom jak to vypadá, když rodičě commingout nezvládnout. Fakt jinak. Opravdu nemusíš být kámoška s partnery či partnerkami svých dětí. Tvůj muž by třeba blbě nesl kdyby si přivedla nějakého symppatického chlapa, co by byl výrazně starší než ona.

Netýrej se tím, čím víc se v tom budeš rýpat, tím divněji se budeš chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat