jak přikrmujete v 6 měsících

olga24
13.11.09 14:25

jak přikrmujete v 6 měsících

Chtěla bych vědět jak vám baští děti. Kolik a co jim dáváte jako příkrmy a kolik vypijí mlíčka. Když dáváte příkrm date potom ještě mlíčko?
Mě se zda, že mi zbaští toho hodně. Klidně ke svačině půlku přesnídávky a k obědu celou mlou skleničku příkrmu.
A z jakých druhu zeleniny děláte doma přikrmy jestli teda vaříte.
Děkuji za vaše rady :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
13.11.09 16:04

Ahoj, já v 6 měs. začínala klasicky mrkví, pak mrkev brambor, pak maso, atd. Většinou dostávaly a i teď dostávají kupovaný, jednak jim to chutná a pro mě velká úspora času. Kolik vypijí mlíka nevím, neb je obě kojím a nevážím je, vypijí si, co si vypijí. Teď už je nedokojuju po jídle, v půl roce do asi 8 měsíce jsem je dokojovala. Jinak holky jedly málo, tak 6 lžiček, přesnídávky měli až kolem 7 měsíce. Teď sní obě k obědu jednoho celýho Hamánka, jednu Frutapuru, nebo Sunárka, půlku banánu, sem tam mají křupku, nebo nějaký pečivo, aby měli i lepek a jinak moje mlíko.
Když vařím, dělám brokolici, pastiňák, mrkev, brambor, hrášek, kukuřici,špenát, květák, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
13.11.09 16:39

ahoj, zatim prikrmuju jenom mesic, jidlo varim, protoze kupovane prikrmy mi nejak smrdi :oops: maminka ma zahradku, takze varim z jeji zeleniny (mrkev, brambory, kvetak, cuketa, pastynak), no a kolik toho zbasti? ja mam pocit, ze taky hodne :lol: cca 200g na obed + cajicek (ne instatni), ale ma 8,7kg, tak asi to potrebuje :-)
presnidavky zatim nedavam
celkem dobre navody k prikrmum jsem nasla tady http://www.kojeni.net/prikrmy.php
at se dari :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
13.11.09 18:06

Já jídlo zatím taky vařím. Začali jsme mrkví, bramborem a přidáváme postupně cuketu, brokolici, květák, petržel, řepu, špenát. Přidávám taky ovoce, protože se malý po té zelenině nemůže vykakat.
A asi za 2 týdny zkusím maso a na svačinu ovoce.
Vojta sní toho hodně, na oběd jednu plnou a půl kompotové misky. Mlíko už pak nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
13.11.09 20:19

Taky tak, většinou vařím, začali jsme mrkví, pak brambor, cuketa, květák, brokolice… Po 3 týdnech jsme přidali maso, buď má kuřecí nebo ve skleničkách telecí. Sní tak to množství odpovídající velké skleničce - 190g. Na večeři jsme po týdnu začali dávat rýžovou kaši - měla jsem ideály o nemléčných s MM,ale jsem na to zdechlá, takže jedem zatím v mléčných rýžových nebo kukuřično-rýžových, ty mu chutnají hrozně moc - víc jak zelenina k obědu. Kaše dá tak těch 100-150 ml. Příští týden chci začít s ovocem (od 7 měsíců), tak jsem dneska koupila nějaké biojablka a mám vyhlédnuté biohrušky a biobanány. Ostatní druhy ovoce asi budu dávat ze skleniček, není holt sezóna :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
13.11.09 21:35

Ahoj,
Madlence je dneska 7 mesicu, je nastydla a moc toho naopak nesni, takze dokojuju. Ja varim brambor, mrkev, cuketu, brokolici, kvetak, ryzi.
JA bych se jeste chtela zeptat, jestli uz detem davate kousky, dneska jsem zkusila dat male dyni s ryzi,ale davila se mi po tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
13.11.09 21:56

Samík už kousky trochu jedl, ale teď měl rýži se špenátem, u toho dávení začalo a dneska mi kousky odmítal taky. Tak nevím :roll: Asi chvíli počkám a zkusím to na něho znovu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5408
13.11.09 22:48

Kristy já bych zkoušela kousky později, dokuď nebude pořádně baštit.Pokuď pořádně nejí :mrgreen: , tak bych jí zatím kousky netrápila.

Ellinka třetí den začala už trochu jíst. Taky dokojuji a asi ještě dlouho budu neb jsem líná vařit čaj. Sice mám koupený bio, ale nějak vždy zapomenu. :oops:
Střídám vařené a kupované. Zatím měla, mrkv, brambor, špenát, květák, brokolici a teď už i maso.
Starší dcera byla jedlík, do té to padlo jak do jámy, za to mladší, ta se ksichtí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
olga24
14.11.09 00:37

Ohledně toho vaření, takže si uvaříte základ z mrkve a bramboru a někdy tam dáte to nákdy něco jiného? Já sinavařila i do mrazáku, ale mám to všechno stejný mrkev+brambor+hrách+petržel+kuř.maso.
A dáváte maso každý den, já myslím, že by nemusela.
Ty kousky bych asi dávala až déle. Mě taky připadá, že se musí dusit.
Jinak moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
50730
14.11.09 08:53

Já většinou vařím na 2 dny stejnou věc - takže prostě vyberu zeleninu, co uvařím + kdyžtak maso a frknu to všecko do hrnce. Někdy dělám maso zvlášť a zvlášť třeba rýži.

Do roka by měly děti jíst maso denně (tedy 6× maso + 1× žloutek) - ale dojít k tomu postupně. První týden 1× týdně, další týden 2× týdně a pak se dostat k tomu kýženému počtu :wink: Ale asi když dostane rovnou 2× týdně nebo víckrát, tak ho to taky nezabije… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
14.11.09 16:16

Já si taky uvařím stejné jídlo na dva dny. Mrkev moc nedávám, po tom se malý nemůže vykakat. Většinou základ brambor nebo rýži a k tomu špenát, cuketu, dýni a tak.
Mixuju hodně, protože i po malých kousíčcích se dusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17085
14.11.09 21:00

Ahojky,

já mám doma malýho žroutíka nebo žroutici. K obědu má cca 180 g zeleniny a ke sváče jedno jablko. To jsem začala dávat kvůli zácpě apomohlo to.Vařím čerstvý brambor plus přidávám z mrazáku - mrkev (tu málo) brokolici, cuketu, petřžel, dýni, teď zkoušíme špenát. A pomalu začnem i s masem. Jablíčko strouhám čerstvé a sní ho téměř vždy celé. Vařené jí moc nejelo. No a mezitím má mlíko (UM cca 150-210 ml). Hodně prolévám čajíkem 150ml denně kvůli těm zácpám. Začali jsme na granulovaném,ale teď už zmákne i bylinkový sáčkový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama