Jak přimět 20měsíční dítě komunikovat

5.6.17 07:15

Jak primet 20 mesicni dite komunikovat

Ahoj holky, mam na Vas otazku, jak to udelat aby mi dite komunikovalo?
S malym jsem byla na prohlidce v 18 ti mesicich, diky nemoci jsme byli po 19 tem mesici, samozrejme jsem dostala do ruky dotaznik na Autismus..No my jsme neprosli, s cim jsem teda pocitala, jelikoz jsem se koukala na internet..Malej je hrozne sikovnej na motoriku, umi vysroubovat sroub a zasroubovat ho tam kam patri zpet, s hrackama si dokaze vyhrat a vi co snimi..Vim ze mi rozumi, kdyz reknu ne, vi co to je, kdyz ho prevlekam reknu ruce nahoru udela to, nastavuje nohy na ponozky atd..Na jmeno se taky otoci z 10 pokusu 4 krat nekdy vickrat nekdy min, zalezi co dela..
Doktorce se nelibilo ze nechodi a neukazuje, ale ma svou fotmu a to, ze me tahne treba za teplaky ke dverim kdyz chve ven a polozi mi moji ruku na kliku..Kdyz chce piti a nedosahne na nej, odvede me k mistu a kouka na lahev a rozciluje se ze ji chce sundat..Nemluvime, zvatla si pro sebe, ale mama, tata, baba, teta zopakuje a vi zo to je. Jenze podle doktorky je spatne ze uz nespojuje slova.Byli jsme odkazani na Ranou peci, pani tady na navsteve byla, nezda se ji ze by byl maly nejaky nemocny, ci by mel nejakou poruchu, obe jsme se svhodly na tom ze spis bude asi tvrdohlavy..ma byt pokom ???????????? jo a nedela veci na povel, proste odmita vse do ceho je nucen..A uprimne nevim co stim..Mam zkouset znakovani, no jeho to absolutne nebere..jemu jedno ze u toho delam gesta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5183
5.6.17 07:25

Klid, jen máte doktorku plašana, můj syn, 21 měsíců je to samé v bleděmodrém a nikdo mě nestraší, doktorka z něj byla nadšená jak je na kluka šikovný. Jenom okolí, co nás nezná si občas myslí, že je syn postižený, ale to kvůli tomu, že vypadá spíš na 4 roky než na necelé dva. A to že nemluví, synovec se pořádně rozmluvil až po 4 roce, do té doby to byly věty o dvou až třech slovech, teď je mu 9 a až na to, že je ťunťa je úplně v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
5.6.17 07:28

@Cucollino podle mě taky doktorka plaší, ale klidně bych tam zašla, pro klid duše, ono mu to neublíží…

já mám doma neřízenou střelu, která dělá cokoliv než mluvit a vnímat mě a to jí jsou dva roky…a jsem si jistá, že je v pořádku (teda někdy bych to nazvala hyperaktivitou, ale to snad přejde)

moje malá si vystačí se slovy MŃam, KOP a HOP a je spokojená :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 07:29

@Heivka nas malej je taky vzhledove vetsi, ma 92 cm a 16kg.. ???? No ty dotazniky jsou blbost no, pritom na nej mluvim porad, snazim se ho zapojit do vseho, ale sam musi chtit, kdyz nechce nehne snim nikdo proste..Muj tata taky zacal mluvit az po 4 roce a muj brach ve 4,5 letech..Taky rikala dojtorka ze je sikovnej, predvedl ji v ordinaci ze kdyz neco chce ze toho musi za kazdou cenu dosahnout, napriklad vylest na vysokou zidli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
5.6.17 07:29

@Cucollino myslím, že dítě má docela velký problém, a ty si to nechceš připustit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
5.6.17 07:30

@Cucollino moje dcera je autista a taky nemluvila, dulezite je, jestli ti rozumi a jaky ma socialni kontakt. Treba ja kdyz rekla dcerce treba i ve trech letech - bez do chodby a dones si papucky, tak vubec nepobrala co po ni chci. Jinak oblikani, ze nastavuje a zveda ruce, to je okej, to delala taky, ale slozene ukoly uz nezvladla. Ale myslim si, ze ve 20ti mesicich je prilis brzy po nem neco chtit, myslim to, ze by mel spojovat slova. Proste jen treba nezapada do tabulek. U autistu (ale zase ne u vsech) chybi vetsinou ocni kontakt, chybi takovy ten miminkovsky smich, ja jsem dceru rozesmala tak mozna az v roce a i to byl spis jen ucul, nez smich. Ale jestli mas pocit, ze neni uplne v poradku, tak bych asi odlozila ockovani, dokud se nevyresi co a jak, protoze to je pro vyvijeci se nervovy nervovy system velka zatez, my ho treba mame neurolozkou kontraindikovane. Zdrave decka samozrejme ockovat, ale u takovychto, co je podezreni na autismus bych byla opatrna. Mam jeste zdraveho syna a ten je naprosto v poradku, mluvit zacal taky az tak kolem druheho roku, ale vsemu rozumel. To ze sroubuje, to bych rekla, ze je genialni v tak malem veku, verim, ze bude v poradku a doktorka jen zbytecne plasi :) ono ukazovat na piti a tahat za ruku je prece v urcitem veku normalni, jen se z toho nesmi stat nic patologickeho, kdyby to delal v peti, tak mate nejspis problem, ale me prijde, ze to je proste jen jeste miminko.

• Citovat
  • Upravit
5.6.17 07:31

@catherine100 ona ta pani z Rame pece byla u nas prave..zoni dojizdeji domu, nemusis nikam dite dovazet atd..A neprisli mi ani to ze by pani si myslela ze je malej nejak zvlastni, rekla mi ze za pul roku to muze byt uplne jinak vse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
5.6.17 07:33

@Cucollino tak vidíš, tak všechno bude v pohodě ;) pokud vážně rozumí jednoduchým věcem co po něm chceš ( to že to neudělá je věc druhá :mrgreen: ), nebude to tak horký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 07:33

Příjde mi normalni, jako proc se ji nelibi, ze nespojuje slova? Vsak na to ma cas..Muj syn bude mit 19m a rika mama, tata, ne, tak. Chodime na cvico a tam jsou deti kolem dvou let a nikdo nespojuje.Ja mluvim na syna i rusky, tak to bude mit asi slozitejsi. Prijde mi divna doktorka a ne tvuj syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 07:34

Anonimni: ocni kontakt mame v poradku, rozesmeju ho uplne v pohode, je to smisek, kor kdyz delame blbinky ???? Kdyz ho lechtam rechta se jak blazen, kdyz se na nej usmeju ja oplati mi to uplne v pohode.. ???? A je rad ze se smejeme ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 07:36

@anďeliczek no ono to ne vse na popud toho dotazniku, no..Je to fakt zlo, meli by to davat dele a ne v 18 ti mesich veku ditete..zbytecne to stresuje, ani ja sama necitim to ze by byl nejaky dovny, ci ze by byl zaostaly, nejake veci mu jsou a nejake veci ne, ale ja vzdy rikam deti nejsou opice cviceny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
5.6.17 07:39
@Cucollino píše:
@catherine100 ona ta pani z Rame pece byla u nas prave..zoni dojizdeji domu, nemusis nikam dite dovazet atd..A neprisli mi ani to ze by pani si myslela ze je malej nejak zvlastni, rekla mi ze za pul roku to muze byt uplne jinak vse

můžu říct ze své zkušenosti, že i za 14 dní může být vše jinak…náš syn měl teď v květnu 3 roky a do té doby nemluvil jen začátky slov a ještě špatně, ale všemu rozumí je šikovný, tak jsem byli odeslání na foniatrii a tam se mě jako na první věc ptali, zda malý rozumí příkazům a co po něm chci a to je prý nejdůležitější :-) pak jsme se objednali na logo no a malý oslavil třetí narozeniny a nastal obrovský zlom :palec: začal říkat celá slova, spojovat je a hodně se v řeči lepšit…jinak ve 20m byl na plenkách a neříkal vůbec nic…možná tak máma, táta, bába a auto bylo aaaa…teď náš čeká ta logopedie, tak jsem sama zvědavá jak nám pomůže :) držím palce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Marie432875
5.6.17 07:40

@Cucollino juuu to je uplne ale do puntíku přesný popis mého syna :) (on teda bude mit 18m prohlídku za nedlouho) a me teda ani ve snu nenapadlo ze by bylo neco špatne, považuji ho za naprosto normalni dite…ja to vidím tak ze pokud dite komunikuje alespoň nějakým způsobem, tak je to OK. Jasně, nejsem odbornik, ale dam na sve pocity a instinkty. A ty mi funguji skvele :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
60113
5.6.17 07:44

Doktorka to trosku prehani, se mi zda. Nabic autosmus se diagnostikuje pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 07:46

@blumen ja vim no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie