Jak přimět, aby mimi pilo víc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Milina 33
Povídálka 48 příspěvků 16.03.13 13:31
Jak přimět, aby mimi pilo víc

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá s tímto zkušenost a neví nákou radu jak přimět mimčo, aby víc a déle pilo, mám 6týdenní holčičku, plně kojenou, za měsíc přibrala 1kg(ted má 4,7kg) ale už asi 3 týdny zlobí s kojením, dřív vydržela u prsa 15 minut, ale ted hezky pije 5 minut a pak se pořád pouští a kroutí u toho, hejbá hlavou zleva doprava, samozřejmě s bradavkou v puse, takže pěkně tahá a pak už jen dudlá a nechce pít, položím jí a ona za pět minut začne řvát tak jí zkusím opět přiložit, ale ona dvakrát zadudlá a nic tak ji opět položím a ona začne řvát tak ji dám dudlíka a ona dudlá jak o život, jenže ji furt vypadává, natahuju to jak se dá, ale max.po 1,5hod chce papkat tak jí dám druhé prso a opakuje se to znova,5 minpije hezky a pak se kroutí, tak se to opakuje i dvě nebo tři kojení než usne, to spí někdy 2 někdy 3 hodinky, takže někdy nedělám celý odpoledne nic jinýho než kojím nebo nandávám dudlík. Nemáte někdo radu jak ji donutit, aby pila víc a déle, aby pak vydržela aspon 2-3 hodinky bez jídla. Nevíte, jestli je možné, že po těch 5 minutách už v prsu mléko není? protože když si ho zmáčknu po kojení tak teče, ale kolik to nevím. Někde jsem četla, že se mléko tvoří i při kojení, takže nemůže být prso prázdné. Pokud máte někdo radu tak sem s ní, už jsem z toho docela zoufalá.

Reakce:
Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 16.03.13 13:48

Zaprvý, je malinká, jo, někde asi existují děti, které už takto malé pijou spořádaně po 3h, ale ty moje to nejsou :lol:
Zadruhý, přečti si něco o růstovém spurtu, aby tě to případně nezaskočilo.
Zatřetí, tipuju, že jí teplé mlíčko v břiše provokuje pohyb střev a potřebuje se vykakat, vyprdět, možná se taky napolyká vzduchu při pití a tlačí ji v bříšku a proto se chytá a pouští, protože neví, co jiného dělat. Zkusila bych ji nechat odříhnout, případně jí sundat plínku - bez plínky se děte často kaká lépe, případně ji můžeš podržet v klubíčku nad umyvadlem, je možné, že si tak snáz uleví.

Neboj, za pár týdnů se jí inetrvaly mezi kojeními protáhnou, většinou kolem zavedení příkrmů se to natáhne, do té doby je potřeba vydržet, omezování kojení může vést ke ztrátě mlíka

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.13 13:51
@Milina 33 píše:
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá s tímto zkušenost a neví nákou radu jak přimět mimčo, aby víc a déle pilo, mám 6týdenní holčičku, plně kojenou, za měsíc přibrala 1kg(ted má 4,7kg) ale už asi 3 týdny zlobí s kojením, dřív vydržela u prsa 15 minut, ale ted hezky pije 5 minut a pak se pořád pouští a kroutí u toho, hejbá hlavou zleva doprava, samozřejmě s bradavkou v puse, takže pěkně tahá a pak už jen dudlá a nechce pít, položím jí a ona za pět minut začne řvát tak jí zkusím opět přiložit, ale ona dvakrát zadudlá a nic tak ji opět položím a ona začne řvát tak ji dám dudlíka a ona dudlá jak o život, jenže ji furt vypadává, natahuju to jak se dá, ale max.po 1,5hod chce papkat tak jí dám druhé prso a opakuje se to znova,5 minpije hezky a pak se kroutí, tak se to opakuje i dvě nebo tři kojení než usne, to spí někdy 2 někdy 3 hodinky, takže někdy nedělám celý odpoledne nic jinýho než kojím nebo nandávám dudlík. Nemáte někdo radu jak ji donutit, aby pila víc a déle, aby pak vydržela aspon 2-3 hodinky bez jídla. Nevíte, jestli je možné, že po těch 5 minutách už v prsu mléko není? protože když si ho zmáčknu po kojení tak teče, ale kolik to nevím. Někde jsem četla, že se mléko tvoří i při kojení, takže nemůže být prso prázdné. Pokud máte někdo radu tak sem s ní, už jsem z toho docela zoufalá.

možná to bude růstový spůrtík. to by mělo zhruba po týdnu přejít. I když u vás už to trvá 3 týdny :think:. a nedržíš ji nějk špatně, že by ji třeba něco vadilo, aby byla úplně u tebe, ručička třeba.,dělá to hodně, i když se to nezdá. koj klidně co hodinu. rozhodně 3hodinová pauza pro 6týdenní mimčo je ještě dost velká. zkus kontaktovat laktační poradkyni.

Milina 33
Povídálka 48 příspěvků 16.03.13 14:27

Růstovej spurt to nebude, trvá to už dýl, bolení bříška a prdíky si myslím, že taky ne, kaká hezky a docela často, a na prdíky jí dávám probiotický kapky, doktorka mi řekla, že bych měla dodržovat rozmezí mezi kojením aspon 2hodiny, že jinak je právě bolí to bříško, ale ona prostě když je vzhuru tak chce pořád, vydrží max.1,5 hod, jenže u toho prostě vydrží jen tech 5 minut, myslíte, že stačí za tak krátkou dobu vypít dost, aby neměla hlad? protože ona pak skoro celou tu 1,5 hodinu dudlá ten dudlík jak o život.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 16.03.13 15:39

@Milina 33 ale tak mě malej taky kadí hezky, ale když se takhle chytá a pouští a tahá za bradavku, tak většinou to znamená, že ho to v břiše tlačí, asi vlivem gastrokolického reflexu. Taky mu vadívá mokrá plína. Hlavně u maličkých miminek býv příjem potravy a vyměšování hodně propojené.
Intervaly jsem nikdy neodržovala, dítě není autobus.
A těch 5min, druhorozenému to v tomhle věku už kolikrát stačilo, přibýval hezky, pil hodně rychle.

Milina 33
Povídálka 48 příspěvků 16.03.13 17:09

Díky za rady, uvidíme, třeba se to zlepší, možná si pujčím váhu at vím kolik toho vypije a jsem klidnější, že ju netrápím hlady a budu doufat, že se brzo ty intervaly aspon trochu prodlouží.

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.13 17:18
@Milina 33 píše:
Díky za rady, uvidíme, třeba se to zlepší, možná si pujčím váhu at vím kolik toho vypije a jsem klidnější, že ju netrápím hlady a budu doufat, že se brzo ty intervaly aspon trochu prodlouží.

tak to bejt tebou nedělám. já to udělala a takovej stres zbytečnej, začala jsem dokrmovat UM a od 4,5 už jen to UM.to už je lepší, když chceš vážit si dojít jednou za týden k mudr.-jestli to tedy nemáš nějak extra daleko. já nevím jakou máš pediatričku nebo pediatra, ale někdy je lepší při problémech s kojením kontaktovat tu laktační. někteří doktoři okamžitě ordinují UM, zblbnou mamině hlavu a rázem je po kojení a nemuselo by to tak být. MŮJ PŘÍPAD :,( držím palce

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 16.03.13 17:24

Též se přikláním k tomu, že váha je cesta do pekel.
Pokud má dítě počurané plínky, tak nějakým akutním nedostatkem netrpí a přírůstek jde hodnotit stejně tak s týdenním rozestupem.
Já se přiznávám, že v celé té situaci nevidím zas nějaký výrazný problém, holt se dítě často kojí, různě se u toho kroutí, ale tak to mi přijde v tomto věku normálka. Já bych dítě rozbalila, nechala vyčurat vykakat, případně mu pomohla rourkou, šoupla k prsu, když chce :nevim:
Dudlíka měl jen prostřední a to jen na spaní, dítě zašpuntovaný ve stavu bděloti se mi trochu příčí, ale tak jestli má opravdu silný sací reflex, tak to může potřebovat.
Jo, vlastně ještě jedna věc, teď třetího, kdybych neměla pevně zavinutého, tak bych asi nenakojila, furt máchal rukama, takže se cca do 3m kojil zavinutý

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.13 17:27

@Milina 33 já jsem ze začátku dokrmovala UM právě kvůli nepřibývání na váze, ale pokud Ti přibrala už kilo, tak to je dost, to prospívá hezky. Na váhu se vyprdni. Jak psala @tatranka1 větší stres než vážit před a po kojení a strachovat se jestli vypila dost jsem nezažila :cert: to bys mohla dost dobře skončit jen na UM. Můj synáček, když se takhle vrtí a vzteká u kojení, tak má buď mokrou plínu, nebo už má prostě dost. Někdy kojím 10 minut, někdy 20, někdy i půl hodiny. Někdy vydrží hodinu bez jídla, někdy dvě, jak píše @Gladys dítě není autobus, aby jel přesně na čas :-) My taky nejíme přesně po dvou hodinách, někdy máš chuť si jen tak něco zobnout, někdy se najíš víc. Jestliže čůrá a kaká a přibírá na váze, tak to nech na ní :-) Hodně štěstí přeju :kytka:

Milina 33
Povídálka 48 příspěvků 16.03.13 17:39

Já si právě říkám, že bych byla klidnější, kdybych věděla, že vypila třeba 90ml, protože ona pije pořád stejně jen těch 5 minut, není to tak, že jednou pije dýl a pak zas krátko, ale když říkáte, že to vážení je blbý, tak budu věřit a počkám do dalšího měření a vážení u doktorky, to je až ve 3.měsících, dík za radu s tou plínkou, vyzkouším to, ale myslím, že tím to taky nebude.

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.13 18:26
@Milina 33 píše:
Já si právě říkám, že bych byla klidnější, kdybych věděla, že vypila třeba 90ml, protože ona pije pořád stejně jen těch 5 minut, není to tak, že jednou pije dýl a pak zas krátko, ale když říkáte, že to vážení je blbý, tak budu věřit a počkám do dalšího měření a vážení u doktorky, to je až ve 3.měsících, dík za radu s tou plínkou, vyzkouším to, ale myslím, že tím to taky nebude.

tak zavolej mudr.,řekni jí jaké máš obavy, určitě ti řekne ať přijdeš dřív. budeš mít klid a nebudeš se stresovat.ale jak radí holky, začni tím nejjednodušším tou plenkou a uvidíšnebo až se ti pustí, dej ji odříhnout a pak znova přiložit. a časem kdy pije se netrap, jsoumimča, kterým stačí fakt těch 5 min a prospívají, jiná potřebují víc času. je to boj, ale určitě to zvládneš.

Váš příspěvek
Reklama