Jak přimět dítě (15M) si čistit zuby?

Anonymní
27.10.20 20:25

Jak přimět dítě (15M) si čistit zuby?

Dobrý den,
prosím o rady a typy jak jste 15m dítě přiměli otevřít pusinku a vyčistit mu zoubky.
Naše tvrdohlavá dcera rty pevně semkne a s kartáčkem mě do pusy nepustí. Zkoušela jsem i gázu na prst a nástavec na prst, ale je to stejné. Zkoušela jsem ji nějak zabavit - zpívat, dělat blbinky. Ale zabere to vždy jen na pár dnů a je to nanovo.
Zoubků už má 13, tak je potřeba čistit i vzadu. Nerada bych ji každý večer působila stres čištěním a proto prosím o Vaše rady…
Prosím neraďte mi, abych ji vysvětlila, že bude mít v zubech broučky, pokud si je nevyčistí…ještě absolutně nemá páru o tom, co ji říkám a je to zbytečné :D

Děkuju za typy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9315
27.10.20 20:28

Nebát se působit stres. Mám stejně starou a tříletého, jsou dny, kdy pusu otevřou a jsou dny, kdy musím násilím. Ale přes to u nás vlak nejede, jen kvůli,, troše násilí " jim nebudu za rok nechávat rvát zkažené zuby pod narkózou. Prostě posadím, otevřu pusu-stačí zatlačit z obou stran a vyčistím za neskutečného řevu, který vydáním kartáčku z pusy končí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
27.10.20 20:30

Davam kartacek do ruky, syn si to chvili sudla sam a pak docistim, kdyz nechce, tak ho holt popadnu a docistim na silu no. Lepsi pul minuty stresu, nez pak hodinu stresu na zubarskem kresle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
27.10.20 20:37

Zkoušet, zkoušet a zkoušet. U nás zabírá pokaždé na pár dnů něco jiného. Jednou k tomu stačí pustit video. Jindy musím dělat kraviny, xichty atd. Jindy zas chce čistit sám a vezme pak na milost, že mu to prejedu i já. Taky jsme si zuby čistili vzájemně, dám mu do ruky svůj kartáček a otevřu pusu a pak se stridame… na něco si hrajeme atd. Už je starší, ale pořád je třeba něco vymýšlet. No když nejde jinak, tak silou. Ale snažím se to tak dělat minimálně, ať ho večer nerozruším, ukládání je pak horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
27.10.20 20:43

Já bohužel musela čistit “na sílu”.. dítě pevně sevřené, ukazovák jedné ruky držel pusu otevřenou a druhou rukou jsem čistila. Řevu hroznýho. Ale nedalo se nic dělat.. trvalo to takhle několik měsíců, před 2.rokem se to zlomilo (a ano, taky jsem zkoušela zpívat, říkat tématické básničky atd atd, nepomohlo nic).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
27.10.20 20:52

No, polozim na postel, zakleknu ruce, jednou rukiu drzim otevřenou pusu a druhou čistím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
27.10.20 20:54

Taktéž.. ze začátku nebyl problem, vydržel to. Pak to začalo tím, že nechtěl chodit do vany a ani čistit zuby.. čistím násilím. Zkoušela jsem to po dobrem, po zlem, udělat pauzu a nějakou dobu nečistila.. nepomohlo to.. domlouvat nema smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65307
27.10.20 20:55

Zalehnout, zmacknout pusu z obou stran (tvare), otevre ji a vycistit. Jednou to prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
27.10.20 21:03

Jak píšou holky nahoře, čistím za každou cenu, takže i násilím. Zaklekla jsem na sedačce ruce a za šíleného řevu vyčistila. Ani jedno dítě nemá zatím žádný kaz, u zubaře vždy velká pochvala. Můžeš to brát jako trénink, až bude potřeba dát léky, injekci, zábal… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
27.10.20 21:06

U nás taky zakleknutím. Dcera párkrát řvala, pak už si sama automaticky lehala, protože pro mě bylo pohodlnější čistit v leže. Syn te řičel dýl, ale kolem dvou let taky už dobrý. Občas nechtěl čistit, tak už stačilo říct, že buď to bude dobrovolně, nebo násilně a většinou šel dobrovolně. Já v tomhle byla nekompromisní, prostě vyčistit se zuby musí. Ale samozřejmě, že jsem zkoušela předtím vše možné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10490
27.10.20 21:08

Já také musím násilím. Nedá se nic dělat. On ví, že to nic není, ráno si čistí zuby sám. Jako odměnu dáváme kapku déčka. A teď vždy musíme dát i tatínkovi :lol: a hned je po pláči :mrgreen: jen je fakt, že teď poslední dny nechce kvůli čištění zubů z vaničky a hned preventivně řve. No nedá se nic dělat. ;) Básničky, vysvětlování nemá moc cenu :D to fakt leda ráno když si ty zuby čistí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14423
27.10.20 21:09

Zuby se prostě čistí, přes to vlak nejede, když to nejde po dobrém, tak prostě po zlém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
27.10.20 21:10

Čistila jsem si zuby se synem a říkala jsem básničku. Na sílu jsem to nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

U nás to funguje tak, že jsme z toho udělali ranní i večerní rituál, chodí si čistit zoubky s tátou, následuje ukazování a pochvala. Nechci, aby k čištění měl odpor a už vůbec ne, abych musela čistit zuby násilím, ale každý má jinou metodu.

• Citovat
  • Nahlásit
17499

U nás pomohl elektrický kartáček, zpětně si nadávám, že jsem ho nepořídila dřív. Dítěti se to líbí a zuby jsou vyčištěný dřív, líp a bez pasty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama