Jak přimět manžela uklízet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 22:52
Jak přimět manžela uklízet?

Ahoj, prosím o zachování anonymu, je to pro mě dost osobní. Potřebovala bych radu, jak mám manžela nenásilně a slušně přimět, aby po sobě doma uklízel. Čekáme teď 1.dite, já chodím ještě do práce a jsem občas unavená, že prostě nezvládám tolik domácí práce jako dřív. Jde mi o to, že by mi dost pomohlo, když by po sobě uklidil kuchyňskou linku nebo drobky že stolu. Nebo třeba umyl vanu a sám od sebe vynesl koš. Vždy když ho o to požádám tak mě odbyde, že mám velkou frekvenci uklízení a začne vysilivat, přitom si myslím, že nechci nic nadstandardního, jen aby si po sobě uklidil. Už mě ani nebaví se s ním o tom hádat. Když má náhodou dobrou náladu, tak slíbí, že to udělá, ale začne to třeba dělat v neděli v 9vecer a já bych chtěla. Mít už klid a neřešit jeho věčně dotazy, kde je vysavač. Jsme spolu 7let, je jinak fajn chlap, ale s tímhle je na zabití. Říkám si, že jestli se to po narození dítěte nezmění, tak snad od něj odejdu, protože s ním budu mít děti dvě. Díky za každou konstruktivní radu, rypance si prosím odpusťte. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.08.18 22:54

Tak diskuse už tu sleduju pěkně dlouho a bojím se, že nezmění :?

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 10.08.18 22:59

A tech sedm let jsi uklizela po nem?

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.08.18 23:01
@vonajebohyne píše:

Jo, toho jsem si všiml hned u několika diskusí. Ženský dělaj všechno a porodu očekávají, že jim chlap pomůže. Většinou nepomůže :?

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 10.08.18 23:02
@171Jirka píše:
Jo, toho jsem si všiml hned u několika diskusí. Ženský dělaj všechno a porodu očekávají, že jim chlap pomůže. Většinou nepomůže :?

Ono jde o to, ze lide se zase tak moc nemeni a cekat najednou veletoc…

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.08.18 23:03

Prijde mi fajn ho to nechat delat po jeho. napotreti uz bude vedet, kde je vysavac atd. Kdyz nekoho zaucujes v jakekoli praci, vzdycky to stoji usili oba. Me treba chvili trvalo se smirit s tim, ze to ci ono udela manzel jinak nez bych to udelala ja, ale jinak to nejde, manzele nejsou jen prodlouzene ruce svych manzelek :nevim: Mysli a citi a tak… :lol: Jestli se neshodnete v tom, jak vypada uklizeno a ty na to vsechno uz nestacis, zkusila bych na Tvem miste mu predat jinou oblast nez uklizeni: vareni, zehleni, zvirata, kytky, nakup neco co muze delat sam, pravidelne, samostatne a po svem, neco co bude vnimat jako smyslupne.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 23:13

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.08.18 23:04
@vonajebohyne píše:
Ono jde o to, ze lide se zase tak moc nemeni a cekat najednou veletoc…

Já vím, původně jsem chtěl napsat, „jak sis ho naučila, takovýho ho máš“. Ale měl jsem si odpustit rypanec :,( :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 23:13
@vonajebohyne píše:

Nó představ si, že s tím bojujeme celých 7 let. ;) jen teď už prostě nemám sílu, v práci jsem od rána do večera, to on sice také, ale on nemá velký pupek jako já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 23:14
@171Jirka píše:
Já vím, původně jsem chtěl napsat, „jak sis ho naučila, takovýho ho máš“. Ale měl jsem si odpustit rypanec :,( :mrgreen:

Jakože mám dospělého člověka učit základním věcem, které mu měla vstipit maminka? :think:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.08.18 23:19
@Anonymní píše:
Jakože mám dospělého člověka učit základním věcem, které mu měla vstipit maminka? :think:

Ne, myslel jsem to v souvislosti s tím, že spousta žen dělá všechno za partnera a potom se diví, že po porodu nic nedělá. Ale potom jsi napsala, že to zkoušíš celou dobu, tak mezi ty ženy nepatříš a považuj můj příspěvek za bezpředmětný :andel:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 10.08.18 23:22
@Anonymní píše:
Jakože mám dospělého člověka učit základním věcem, které mu měla vstipit maminka? :think:

A sedm let ti to nevadilo? Zadna maminka, to jsi mu mohla za skoro dekadu vstipit ty.

rozand
Závislačka 3414 příspěvků 10.08.18 23:27
@Anonymní píše:

Jakoze nemas mit decko s nekym, koho chces po porodu opoustet kvuli necemu, co dela celou dobu 8o .

Jinak ta pravidla u vas doma nenastavovala jeho maminka, ale vy dva. Muj muz doma u rodicu nemusel nikdy nic, ale mne normalne pomaha i s tim, s cim by nemusel (pracuje i vydelava mnohem vic nez ja).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 23:28
@171Jirka píše:
Ne, myslel jsem to v souvislosti s tím, že spousta žen dělá všechno za partnera a potom se diví, že po porodu nic nedělá. Ale potom jsi napsala, že to zkoušíš celou dobu, tak mezi ty ženy nepatříš a považuj můj příspěvek za bezpředmětný :andel:

Ne to jsem nikdy nedělala a vždy jsme ohledně tohoto tématu měli rozepře. Ale nikdy mi to nepřišlo jako zásadní důvod k rozchodu, proto jsem taky svolila ke svatbě a dítěti. Jen teď už toho mám prostě plné kecky. Povahou je to flegmatik a má rád svojí pohodičku, to mu samozřejmě neberu, ale snad se k sakru může trochu zapojit i do méně oblíbených činnosti. A přiznám se, to že je trochu flegmatik mi částečně vyhovuje. Ale když to tak teď po sobě čtu, tak lepší než to vypisovat na netu bude si s ním prostě sednout a sepsat věci, které je třeba dělat pravidelně. Hold to budeme mít doma jak někde při spolubydleni, kde mají služby na úklid. :nevim: :lol:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.08.18 23:29
@vonajebohyne píše:
A sedm let ti to nevadilo? Zadna maminka, to jsi mu mohla za skoro dekadu vstipit ty.

Vadilo, ale nejspíš to vzdala. Já se fakt v těch ženskejch nevyznám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 23:30
@rozand píše:
Jakoze nemas mit decko s nekym, koho chces po porodu opoustet kvuli necemu, co dela celou dobu 8o .Jinak ta pravidla u vas doma nenastavovala jeho maminka, ale vy dva. Muj muz doma u rodicu nemusel nikdy nic, ale mne normalne pomaha i s tim, s cim by nemusel (pracuje i vydelava mnohem vic nez ja).

Základním hygienickým návykům se učí malé děti v rodině. Nebylo mu 20 když jsme se potkali a není to typ člověka, který sebou nechá orat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >