Jak připravit 2 leté dítě na let letadlem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 15:10

Jak připravit 2 leté dítě na let letadlem

Zdravím, máme se synem odletět za měsíc do Egypta, synovi bude 2,3 roku. Já sama poletím poprvé.
Tak bych se chtěla zeptat, jak bych ten let mohla synovi zpříjemnit?
Prosím o jakékoliv rady.

• Bych se chtěla zeptat, zda je potřeba do letadla autosedačka?
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1518
22.1.22 15:14

My letěli do Řecka když byla dcera o něco mladší a nic nepotřebovala. Na start dostala lízátko, pak usnula a spala skoro celou cestu. Takže asi záleží na dítěti.. Letěli s námi i děti co plakali. Vzala bych tablet, plyšáka nebo oblíbenou hračku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
22.1.22 15:15

A dvouleté asi nemá nárok na vlastní sedadlo ne? Takže autosedačka nevím na co byla, nebo spíš, kde by si seděla ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
22.1.22 15:19
@Enicka píše:
A dvouleté asi nemá nárok na vlastní sedadlo ne? Takže autosedačka nevím na co byla, nebo spíš, kde by si seděla ty.

Přes dva roky už na ni nárok má, pokud platí letenku. Infant bývá jen do dne před druhými narozeninami. Ale autosedačku fakt nepotřebujete. Hlavně mu při vzletu dejte něco cucat, ať mu nezalehnou uši, většinou děti pláčou kvůli tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 15:23

@Enicka - My poletíme zhruba 4h a nevím, zda mi tam zrovna usne.

@Enicka - já právě se nemůžu nikde dočíst zda potřebuje vlastní sedačku či ne, čtu že děti do 2 let jí nepotřebuji a můžou být na klíně. Ale od 2 let není psáno nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 15:25

@lucad77 - Právě já se toho bojím skrze ten tlak a uši, problém je, že já mu bonbóny nedávám, takže myslíte, že by pomohl dudlík či lízátko?

• Citovat
  • Nahlásit
7375
22.1.22 15:31
@Anonymní píše:
@Enicka - My poletíme zhruba 4h a nevím, zda mi tam zrovna usne.@Enicka - já právě se nemůžu nikde dočíst zda potřebuje vlastní sedačku či ne, čtu že děti do 2 let jí nepotřebuji a můžou být na klíně. Ale od 2 let není psáno nic.

Podle mě informace, že do dvou let nepotřebuje vlastní sedačku znamená že od dvou ji potřebuje, nee?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11911
22.1.22 15:45

S klukem jsme prvně letěli krátce po 2. narozeninách. Normálně seděl přopoutaný na svém sedadle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
22.1.22 15:48

Letěli jsme teď v létě s dětmi 3 a 4 roky, holkam jsem dala bonbony a dobrý, na let tablet a hry na telefonu. Měly vlastní sedadlo, bez autosedačky, to je spíš asi pro miminka vajíčko ne? Větší děti jsem neviděla v sedačce. Ségra letěla s čerstvě dvouletým synkem a taky měl svoje sedadlo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
22.1.22 15:53

Sedačku do auta nepotřebujete. Dostaneš pro nej pas, kterým pripnes dite k sobe (pokud nema dite zaplacenou vlastní sedačku. V tom případě bude sedět samo na sedadle. Pokud bys chtěla něco jako autosedačku, maji ji letecké společnosti, ale to musíš nějak řešit předem, protože je bezne na palubě nemají a jsou to nějaké speciální, co jsou homologovane na letadla). Ale s tim ti pomůže letuška. Ja letala dost často s jedním, pak i se dvěma mrnousy. Doporucuji vzit co nejvíc dobrot na cestu, to se mi osvědčilo nejvic. Nemusis se bat, ze ti to zabaví. Jak je to pro děti, nechají vše. Jen piti, které nebude original zabalené prohlidnou. To jidlo vylozis v krabičkách na pas na kontrole. Ja vozila v krabičkách nakrájené ovoce, dětské sušenky, pro syna i termosku s horkou vodou a susene mléko a lahvičky. Když byli vetsi, tak namazanou housku a podobne. Jediný komentář byl, ze to vypadá dost lakave a ze by si personal dal taky :) jidlo deti dost zabavi. Plus oblibene hračky, ten tablet co uz někdo zmiňoval nejaky pastelky, omalovánky atd. Za mě byl nejlepší maly kabinovy kufrik, kde všechny dětské veci byly. Taky se moje deti pravidelne zabavily prohlížením tech casopisu v letadle :) jo a s tlakem v uších nikdy mě deti problem neměly, jedine kdyz mely rymu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
22.1.22 16:08
@Enicka píše:
A dvouleté asi nemá nárok na vlastní sedadlo ne? Takže autosedačka nevím na co byla, nebo spíš, kde by si seděla ty.

právě dítě od 2 let už musí mít vlastní sedačku, autosedačka je nesmysl - na úzké sedadlo se nevejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
22.1.22 16:09
@Veru1987 píše:
Podle mě informace, že do dvou let nepotřebuje vlastní sedačku znamená že od dvou ji potřebuje, nee?

ano,
potřebuje sedačku jako sedadlo, od 2 let dítě platí a sedí na vlastním sedadle v letadle, do 2 let má let zadarmo a musí sedět dospělému na klíně

Příspěvek upraven 22.01.22 v 16:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
22.1.22 16:12

@Půáček nikdy jsem nemusela jídlo vyskládávat na pás, jídlo přece není zakázané - jen nápoje - jednou chtěli, ať si cucnu já ;) :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.22 16:14

Ne dite budete mít na kline. Vezmi tablet. Deti většinou stejně usnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
22.1.22 16:14
@Anonymní píše:
@lucad77 - Právě já se toho bojím skrze ten tlak a uši, problém je, že já mu bonbóny nedávám, takže myslíte, že by pomohl dudlík či lízátko?

dudlík pomůže a lízátko také

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat