Jak připravit 3lete dítě na stěhování?

12071
2.3.16 06:31

Jak připravit 3lete dítě na stěhování?

Ahoj všem, chci se vas zeptat na názor, jak moc citlivá mam byt při stěhování s téměř 3letou holcickou?
Budem se stehovat k příteli, jeho zná rok a byt take, sice tam býváme jen občas ale zná. Je to ve stejném městě. Stěhování plánujem v horizontu pul roku, chceme provest menší rekonstrukci.
Jiste to není, ale mluvíme o tom intenzivně
Dekuji a hezky den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

250
2.3.16 06:59

@mumisek79 ahoj. Stehovali jsme se s 2,5rocnim a ani me nenapadlo, ze by to mel byt problem :oops:.
Kazdopadne jsem v puvodnim byte maleho zapojila do „baleni“ jeho pokojicku–balil si svoje hracky, vysvetlila jsem mu, ze ted budeme vsichni spolecne bydlet v novem domecku. A po prestehovani asistoval pri zarizovani jeho noveho pokoje-ukladali a hledali jsme spolecne misto pro oblibene plysaky atd.
A naprosto vpohode. Mozna je to s 2,5 a 3letym ditetem jine :oops:,ale on to vzal naprosto automaticky---byla jsem v novem ja, nas pes, jeho veci…ale teda synovi nevadi zmeny a hodne cestujeme, mozna ze to aklima. pomohlo :nevim:.
Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2218
2.3.16 07:18

Kdyz jsme se stehovali tak holkam bylo 3 a pul a rok a pul, nikdo nevedel ze se budem stehovat takze jsme to moc nerozebirali ani pred nimi aby to vsude nevyslepicily. A v pohode, mozna taky zmena z bytu do baracku udelala svoje. Sli jsme cca 200km daleko, jediny co tak starsi chtela do skolky, ale nemelamproblem s tim ze jde do jiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
2.3.16 07:19

@MiraMoo diky, dcera je naštěstí take dost adaptabilni A stim pakovanim a rozbalovanim je to dobry napad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8079
2.3.16 07:35

My se stěhovali, když měla dcera 3roky a měsíc. Těžko si zvyká na nové věci, tak jsme z toho měli strach. Ale jelikož se byt rekonstruoval asi třičtvrtě roku, tak jsme tam pořád chodili a říkali jsme jí, že tam budeme potom bydlet atd. Taky jsme jí tam dělali pokojíček, z toho měla hroznou radost, do té doby pokojíček neměla. Po přestěhování neměla absolutně žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.3.16 08:18

Já nevím ani jak mám připravit na stěhování sebe, kor jak bych připravovala dítě :zed: :lol:. Ale myslím si, že pro děti materiální věci důležité nejsou, jenom to jestli má okolo sebe rodinu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24380
2.3.16 08:53

My se stěhovali v létě s dvouletou, nejdřív jsme byli měsíc v Čechách různé po bababch a pak v Německu dvakrát a žádnou újmu na ní pozoruju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
2.3.16 09:07

Ahoj, my sa budeme stahovat o mesiac a to z Prahy na Slovensko do Kosic. Mala bude mat 3 roky koncom cervna. Nijak extra ju na to nepripravujeme. Urcite ju nechame nech pomoze balit hracky ale inac nic. Keby sme ju nechali pomahat viac tak sa v zivote neodstahujeme :cert: A myslim ze väcsi stres z toho mam ja nez ona :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
2.3.16 09:17
@mumisek79 píše:
Ahoj všem, chci se vas zeptat na názor, jak moc citlivá mam byt při stěhování s téměř 3letou holcickou?
Budem se stehovat k příteli, jeho zná rok a byt take, sice tam býváme jen občas ale zná. Je to ve stejném městě. Stěhování plánujem v horizontu pul roku, chceme provest menší rekonstrukci.
Jiste to není, ale mluvíme o tom intenzivně
Dekuji a hezky den

já jsem klukovi vysvětlila, že se prostě stěhujem, že budem bydlet na jiném místě a zapojila ho do přípravy - výběr dětského pokojíku atd.. těšil se. :think: ale stěhovala jsem se od ex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 12:27

Udělala bych z toho hru :D a ano, rozhodně zapojit do balení a rozbalování a kdyby měla dcerka i přes tu „zabavu“ nějaký problém, tak bych ji do nového pokojíčku pořídila třeba plyšového kamaráda, na kterého by se mohla těšit, až se za ním přestěhuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama