Jak připravit a vyčistit pračku na praní pro mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emma9697
Kecalka 199 příspěvků 04.01.18 20:20
Jak připravit a vyčistit pračku na praní pro mimi

Ahoj holky, rozhodla jsem se, že začnu prát dětské oblečení předtím jsem pro svůj klid projela pračku 2l octu, když jsem pak vše kontrolovala tak jsem zjistila, že za zásobníkem se mi tvoří plíseň hlavně nahoře odkud stříká voda do zásobníku netuším, jak se toho důkladně zbavit? Kdyby nebylo mimi asi to vezmu normálně savem a zase si říkám vyčistit to jen octem a sodou není to málo? Takže moje otázka zní, jak se šetrně zbavit plísně s ohledem na to, aby to bylo nachystané pro miminko. Děkuji za rady a zkušenosti. :mrgreen:

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.01.18 20:21

Tak v drogerii jdou koupit různé čističe praček a ty ti vyčistí celou pračku tak zkus to :)

Pipet
Generální žvanilka 24133 příspěvků 04.01.18 20:30

Vzala bych to normálně savem, však se to opláchne…

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 240 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 20:33

Vím o čem mluvíte a bohužel jsem nenašla jiný způsob než pěkně ručně. Všechny přípravky na čištění se buď dávají do bubnu nebo do dávkovače a to Vás plísně na „stropu“ zásobníku odkud teče voda nezbaví. Já to vždy v rámci čištění pračky postříkám nějakým čističem koupelny, nechám působit a pak kartáčkem drhnu (mám na to klasický zubní kartáček a jednosvazkový zubní kartáček :lol: ). No a oplachuji to postřikovačem na kytky. Pak to na závěr ještě preventivně postříkám octem. Taky bych ráda našla jiný způsob, tak třeba se tu někdo najde s lepším nápadem.

Petule030
Kelišová 5777 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 21:09

V tomto místě jedině ručně. Líbí se mi nápad se zubním kartáčkem :palec: Jinak na zbytek pračky jsou čističe, třeba v Lidlu prodávají myslím po 2 lahvičkách do stovky, přesně nevím. Buď bych vzala tuhle vodičku, nebo klidně i Savo, však se to opláchne.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 04.01.18 21:41

Ja bych vzala take nejdriv to savo. Ono to i vydesinfikuje a pak normalnim cisticem na pracky proste zapnout normalni program.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 04.01.18 21:42

Ocet pomaha proti kalku a ne proti plisni :think:

Emma9697
Kecalka 199 příspěvků 04.01.18 22:21

A tak mě napadá co třeba to vzít sanytolem to je takový šetrnější dezinfekce ne? A ten doma mám ;) @berďana @Pipet @M-i-ch-e-l-l-e @Petruna21

sissi001
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 04.01.18 22:35

Já bych to vzala Savem na plíseň.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 04.01.18 22:40

Savo je v pohode. Jakmile z nej vyprcha chlor, je to jenom sul a voda.

Emma9697
Kecalka 199 příspěvků 05.01.18 19:00

Tak jsem nakonec koupila sanytol na prádlo, je tam napsané, že se s tím muže čistit i pračka. Zásobník a okolo jsem naředila přípravek s vodou a vzala kartáčkem, pak vynadala a opláchla horkou vodou a pak jsem dala ještě čistící prací cyklus a dala čistě přípravek do zásobníku na aviváž, jak píšou na obale :palec: A i tu plísen to oprvadu vzalo, ještě aby ne když na obalu píšou, že je to i proti plísním :potlesk: Plus musím říct, že přípravku ubylo opravdu málo a myslím si, že později určitě na něco využiju at už když bude u nás řádit nějaký střevní bacil, tak na zašlý prádlo :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >