Jak připravit banán+jablko pro 5,5měsíčního kojence?

347
12.6.08 20:04

Jak připravit banán+jablko pro 5,5 mesicniho kojence?

Ahoj mamky, mám 5,5 mesicniho synka, ktery je na UM, tudiz jiz prikrmujeme zeleninou (tu teda moc nechce) i ovocem. Z ovoce si velmi oblibil kombinaci banan + jablko,at uz od Hami - Frutapura nebo Sunarek,ale tyto kupovane presnidavky jsou silene drahe. Mate nektera nejaky recept, jak pripravit toto ovoce pro mimi? Jedna se mi hlavne o jablko, ktere asi budu muset tepelne upravit? A vubec, jak ovoce pro miminko pripravit a zda kupujete v obchode nebo pouzivate vyhradne z domacich zdroju (pokud samozrejme nejaky zdroj mate).
Dekuji za rady…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

207
12.6.08 20:30

Ahoj, já jsem tedy plně kojila do konce 6.měs a začínali jsme pak zeleninkou. Ale banán náš Kuba miloval - normálně jsem mu ho nastrouhala na struhadle - ono to udělá takovou blebtanici. Bylo to dost husté, takže jsem to ředila kojeneckou vodou, aby to mělo lehčí konzistenci. Jablka určitě budeš muset převářet. Ale uvidíš, jestli to tvoje mimčo bude chtít. Náš Kuba to vůbec nechtěl, jak to smrdělo jabkem) Ani tedy nestál o samotné jablečné přesnídávky. I když třeba přesnídávka jablko+mrkev měl moc rád. Takže to stejně budeš muset vyzkoušet. Jablíčko kdyžtak normálně nastrouhej a v kojenecké vodě povař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
12.6.08 20:39

Ahoj,
tak ja jsem banan mackala vidlickou. Jablka a hrusky jsem oloupala, nakrajela na kousky a dala varit do vody do zmeknuti, a pak jsem to rozmixovala ponornym mixerem. Nebo jsem jablicka nastrouhala na jemno a to nam taky moc chutnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
12.6.08 21:46

Ahoj já jsem banánek mačkala vidličkou (spíš úplně rozmydlila :lol: ) a měl vždycky véééélkej úspěch!! ale fakt důkladně, aby tam nebyly kusy, ono se to v té mačkanici rádo ztratí.
Jinak jablko syrové to nemůžu říct s jistotou - jak chceš - doktorka nám snad tehdy řekla, že syrové (strouhané a následně mixované) prý zatím nemáme dávat (ve vašem věku), ale někdo to dává.
Když to jablko rozvaříš, stane se z něj jablko extra kyselé - takže pak se to musí dost sladit.
Teda aspoň já když rozvařuju jabka na koláč, tak je to šíleně kyselý a musim tam nasypat docela haldu cukru.

JInak domácí přesnídávku jsme dělali tak, že se jablíčka rozvařila s cukrem ve vodě a do toho se přidal normální vanilkový pudink z prášku (mléko nepřidávat), ale naší malý to vůbec nejelo.

Lupito my jsme kupovali přesnídávku „Hamánek“ asi za 8 Kč (V Penny Marketu, v Lidlu, v Kauflandu, možná v Bille, ..... kdekoli), najdeš tam sice na obale nějakou informaci že tam je nějaké „éčko“ (na ten výraz jsem už taky alergická, protože některý ty „éčka“ jsou i přírodního původu) ale zrovna v téhle přesnídávce je nějaká neškodlivá „ne-umělá“ látka, takže od 4 měsíců úplně v pohodě.

My jsme jedli fakt tyhle levný a uplně v pohodě, a zbytek docvakla maminka (= já :lol: :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
12.6.08 21:50

kdyžtak tady recept na domácí přesnídávku.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

kdyby to malej nejed tak si dáte vy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
12.6.08 22:36

ahoj ja kombinaci cerstveho bananu a jablicka zkusila asi az tak v 7 m.,protoze to zacal Tomasek odmitat presnidavky.Ale myslim,ze muzes klidne uz ted davat - rozmackat banan,nastrouhat cerstve jablicko (nic nevarim a miluje to nejvic) a do toho na rozredeni dat 2 lzice aktivie bile nesladke.Ja taky nekojila a Tomik zkusil aktivii presne v 5,5 m. Nekdo dava treba celou aktivii a do toho rozmacka banan,ale to je docela kysele a Tom to nechtel.Prevaha ovoce nad jogurtem je lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
13.6.08 08:25

holky, diky moc, taky jsem prave slysela, ze syrove ovoce snad az od 1 r.?

A Actiivi v pul roce? Se mi zda taky brzy, no nevim … :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
13.6.08 10:59

Ahoj, tak mi začali nejdřív se zeleninou, no moc nám to nejelo, ale po dvou týdnech už je to lepší a malá baští k obědu už jen zeleninku :D a ani pak už nechce nakojit (ze začátku ještě mlíčko po zelenině chtěla). Asi před týdnem jsme začali dávat dopoledne ke svačině ovocné příkrmy a mají úspěch. Základem je vždycky jablíčko, syrové, nastrouhané na skleněném struhadle a k tomu něco. Banán má vždycky největší úspěch, kolikrát ani nestačím nabírat :D
Příkrmy k obědu jsem nejdřív kupovala (Hami), ale ted už vařím doma a je to mnohem lepší, můžu víc kombinovat i zkusit přidat něco nového. Občas něco donese babička nebo kamarádky, tak se nebráním :lol: ale sama už příkrmy nekupuju.

Edit: tu activii bych nedávala, přece jen kravské mléko je kravské mléko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
13.6.08 11:12

Ale bílé jogurty děti můžou je to v tom dětském jídelníčku taky dávám jogurtík a ptala jsem se mudry a ta mi to potvrdila.Je to něco jiného než klas.výrobky z krav.mléka a já jsem převarovala jablíčka a hrušky jen do 6 měsíce a ted už dávám čerstvý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
16.6.08 11:05

Je lepší první začínat se zeleninou, na ovoce, zvláště sladký banán si zvyknou děti rychle.
Jinak jsem zprvu (skoro v 8.měsíci) mixovala banán s jablkem dohromady, pak banán mačkala a teď už ho Jája samozřejmě kouše. Banán miluje, ale jablko do něho nedostanu, aspoň ve formě přesnídávky to jí.
Syrové ovoce se může, jen do roka ne citrusové a exotické ovoce a taky jahody.
Jogurt až tak v 10.měsíci, a opravdový jogurt (Holandia…). Po roce jsem Jájovi dala pribináček, po něm se může utlouct :-)
Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
16.6.08 18:28

Holky dekuji…

Jen pro upresneni : jak radite s tou zeleninou, ze tu zkouset prvni, tak ja psala, ze jime i zeleninu, ale ze ji moc nechce…
no vcera a dnes chce uplne vsechno, nestacim nabirat na lzicku. Dnes jsme meli brambor mrkev zloutek a zpapal i to, co jsem myslela, ze bude na zitra a k svace jabko+svestka taky super :-)
Dekuji vsem, namixuju jabko syrove s bananem a uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.08 00:53

Kupuji bio jablka, případně i biobanány - jsou-li v dobré kvalitě. Povařím ve vodě - hlavně ty jablka!!!, ochladím a rozmixuji, pak přidám 2 - 3 odměrky rýžové kaše, má to tak rád.

Nepovařená jablka bych 5,5 měsíčnímu miminu nedávala. S.

• Nahlásit
  • Citovat
347
17.6.08 19:58

Ahoj,
tak jsme dnes vyzkouseli cerstvy banan a jablicko, rozmixovane a nepovarene a maly snedl od kazdeho pulku…
Snad jsem nic nezkazila, kdyz to mel nepovarene. Radila jsem se s kamoskou a taky davala nepovarene i jablicko - v pul roce, coz mame za 14 dni…
Proc nedavat nepovarene jablicko???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12082
17.6.08 20:45

zelenina i ovoce jsou v syrovém stavu hůř stravitelné a taky příp. více alergizující. proto se doporučuje začít tepelnou úpravou, pak teprve zkusit syrové. Tak pozoruj, uvidíš, jestli bude nějaká reakce, třeba ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
18.6.08 09:01
Eliška píše:
zelenina i ovoce jsou v syrovém stavu hůř stravitelné a taky příp. více alergizující. proto se doporučuje začít tepelnou úpravou, pak teprve zkusit syrové. Tak pozoruj, uvidíš, jestli bude nějaká reakce, třeba ne.

no my uz jsme povarene vlastne vyzkouseli v tech presnidavkach a bylo to v poho, takze jsme zkusili syrove a taky v poho… moc nam to chutanalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama