Jak připravit dítě na návštěvu psychologa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 13.11.14 21:17
Jak připravit dítě na návštěvu psychologa

S dcerou (5,5 roku) se chystám k psychologovi. Nemám tušení, co jí mám říct. Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 13.11.14 21:21

My teda jdeme teď, syn 4 roky. Prostě mu řeknu, že jde k paní doktorce a že ta si s ním bude povídat a hrát…
Mě nějak nenapadlo ho na to speciálně připravovat.

Už jsem jednu psycholožku absolvovali v létě, při hospitalizaci v nemocnici, tam prostě přišla a hrála si s ním. Nikdo ho na to speciálně nepřipravoval :nevim:

LenkaN26
Závislačka 4145 příspěvků 13.11.14 21:24

My jsme teď byly s dcerou v PPP a řekla jsem jí, že si s ní bude povídat paní, protože chce vědět jak moc je šikovná. Vůbec to neřeš, ty ženské vědí jak na to (chlapi taky..)

lucenka
Hvězda diskuse 35128 příspěvků 13.11.14 21:25

Byla jsem teď s klukem (4 roky) a nijak jsem ho na to nepřipravovala. Stačilo mu jenom říct, že jdeme k paní doktorce, proč tam jdeme a že si s ním bude hrát.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 13.11.14 21:25

@raduskaX
malé jsem řekla, že jdeme k doktorce na povídání, že se jí bude ptát a ona vyprávět, možná si něco zahrají s panenkama. Taky jsem označila důvod návštěvy a že tahle paní doktorka nám bude pomáhat s tímhle.

Petra274
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 13.11.14 21:48

Neříkala jsem čtyřletému synovi nic, jen že jdeme k panu doktorovi. Nechávám ho, ať je svůj.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 13.11.14 21:53

Je dobře, že pro dcerku hledáš pomoc u psychologa. V tvé situaci je hodně maminek. Neznám žádného psychologa nebo oddělení, které by bylo místem vzbuzujícím strach. Dcerce, bych vysvětlila, že tam nejde za trest. Půjdeš tam s ní. Potřebujete radu, pomoc a určitě si tam i trochu pohraje.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 13.11.14 22:13
@raduskaX píše:
S dcerou (5,5 roku) se chystám k psychologovi. Nemám tušení, co jí mám říct. Máte někdo zkušenost?

V první řadě záleží na tom, proč tam jdete - zda se jedná o problém, který si Tvoje dcera uvědomuje nebo zda jde o něco, co řešíš a sleduješ především Ty sama.

Teprve potom můžeme řešit, co a jak jí k tomu předem říct.

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 06:52

Děkuji moc za odpovědi. Dcera si svůj problém neuvědomuje, tudíž jí nemohu říct, že ho tenhle,,pan doktor,, vyřeší. Když budu mluvit o doktorovi, tak bude mít zase nervy, že jí něco bude dělat. A právě kvůli těm nervům tam jdeme. Není hloupá, právě naopak, dá si spoustu věcí do souvislosti a její mozeček bude šrotovat a dedukovat a nervy pojedou :roll:

wladka73
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 14.11.14 07:11

Já bych teda asi slovo doktor vypustila :) Řekla jsem že jdeme k paní která je trochu jako paní učitelka ve školce a že si s ní budeme povídat.

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 07:21

@wladka73
Následovala by otázka proč :roll:

wladka73
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 14.11.14 07:45

@raduskaX Děti se často lékařů bojí. :nevim:

wladka73
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 14.11.14 07:46

@raduskaX Jo ty jako myslíš že se zeptá malá? No jak už se tu psalo, aby třeba ukázala co vše umí a trochu se pochlubila…třeba. Neznám tvou holčičku :)

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 07:49

@wladka73
Syndrom bílého pláště nemá, je na ně zvyklá ode mě, častou za mnou chodila do práce. Jde spíš o to, že ten její mozek bude přemýšlet nad tím, proč jde k doktorovi, když jí nic neni a bude vysterovaná jen tím, jak nad tím bude přemýšlet…

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 07:50

Jinak tam jdeme dnes odpoledne, takže téma celkem rychlovka, ale pořád jsem doufala, že na něco přijdu :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >