Jak připravit odvar ze sušených švestek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
261
12.10.12 18:20

jak připravit odvar ze sušených švestek?

Holky, nevíte náhodou, jak připravit odvar ze sušených švestek? Malý (2 měsíce) se mi nemůže vykakat, tak bych to chtěla zkusit, ať mu konečně se uleví. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18259
12.10.12 18:24
@kachix píše:
Holky, nevíte náhodou, jak připravit odvar ze sušených švestek? Malý (2 měsíce) se mi nemůže vykakat, tak bych to chtěla zkusit, ať mu konečně se uleví. Děkuji :kytka:

Ja dala vzdycky uvarit tak 4 susene svestky, tak pul hodky jsem to nechala varit a pak slila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 18:26

@Hanka79 a kolik vody? Jinak děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 18:26

A kolik z toho mám dát do lahvičky s UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Navstevnice
12.10.12 18:27

Sušené švestky vařit ve vodě do změknutí, přecedit.

• Citovat
  • Nahlásit
58630
12.10.12 18:51

Já dělala odvar ze sušených švestek, meruněk a jiného ovoce, že jsem dala hrst vařit do vody, nechala jsem to vařit a pak ještě chvilku pod pokličkou uvařené luhovat a pak jsem teprve slila a dávala po lžičkách.
Pokud má zácpu tak i švestky i meruňky mají podobný účinek a je dobré dělat kmínový odvar. Dáváš čaj? Tak když budeš vařit čaj tak tam nasypej pár kmínů, nechej luhovat a pak přeceď a po troškách dávej pít. Nám ten kmín ve šťávách co jsem vařila nebo v čaji pomáhal nejvíc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58630
12.10.12 18:52
@kachix píše:
A kolik z toho mám dát do lahvičky s UM?

s UM bych to nemíchala :think: podávala bych jen po troškách po lžičkách, aby když to přimícháš do UM, aby ti dítě zbytečně nezvracelo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 18:54

@IvkaH dávám i čistě odvar z kmínu, jenže on má tak tuhou stolici, že přesto mu nejde prdět, dokonce jsme byli i v nemocnici s extrémní plynatostí, ale tam za3 dny nám pomohli max. tak, že mu dali rektální rourku skoro celou do dupky, tak se vykakal abyl jeden den o. k, tak nás propustili, ale sám se mi prostě nevykaká a dost se trápí :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58630
12.10.12 18:58
@kachix píše:
@IvkaH dávám i čistě odvar z kmínu, jenže on má tak tuhou stolici, že přesto mu nejde prdět, dokonce jsme byli i v nemocnici s extrémní plynatostí, ale tam za3 dny nám pomohli max. tak, že mu dali rektální rourku skoro celou do dupky, tak se vykakal abyl jeden den o. k, tak nás propustili, ale sám se mi prostě nevykaká a dost se trápí :,(

zkoušela si změnit značku UM, co dáváš za mléko, některé děti hůř snáší co pijí.
Jo a dobré jsou Lactobacily biopron dávat. A nejsem si jistá jestli nejsou nějaké homeopatika :think: na to se zeptej v lékárně, pokud je to až tak extrémní, tak bych to řešila z děckou a v každém případě bych změnila značku UM jako první. Kamaráčině dceři, tak neseděl Nutrilon a Sunar, tak může dávat jen Bebu, dceři dokud pila UM vyhovoval jen Sunar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58630
12.10.12 19:01

Jo a tu rektální rourku bych nepoužívala, je to návykové a některé děti se pak bez toho nevykadí.
Nemáš takovou tu kapsu jak se do ní dřív dávala horká voda? Jestli si to pamatuješ babičky to mívaly. Dát do toho teplou vodu a dát na bříško přes plenku nebo body, ono jak se zahřeje bříško, tak pak to jde krásně samo ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 19:02

@IvkaH přešla jsem z nutrilonu na sunar a v pohodě, jen jsme minuli týden očkovali na rotaviry a od té doby zácpa, vykaká se jen přes trubičku, jednou tam byla i krev. Dětská nás poslala do nemocnice a tam nám nepomohli :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 19:04
@IvkaH píše:
Jo a tu rektální rourku bych nepoužívala, je to návykové a některé děti se pak bez toho nevykadí.
Nemáš takovou tu kapsu jak se do ní dřív dávala horká voda? Jestli si to pamatuješ babičky to mívaly. Dát do toho teplou vodu a dát na bříško přes plenku nebo body, ono jak se zahřeje bříško, tak pak to jde krásně samo ven.

dáváme polštářek s třešňovými peckami, masírujeme, cvičíme s nožičkami a opravdu nic nepomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58630
12.10.12 19:04
@kachix píše:
@IvkaH přešla jsem z nutrilonu na sunar a v pohodě, jen jsme minuli týden očkovali na rotaviry a od té doby zácpa, vykaká se jen přes trubičku, jednou tam byla i krev. Dětská nás poslala do nemocnice a tam nám nepomohli :-(

no to je to, že ta trubička je návyková, jak si na to dítě navykne nechce kakat jinak, já to z dětma nikdy nepoužívala ani nebudu, protože tím se problém podle mě jen zhorší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58630
12.10.12 19:08

Děti mívají většinou koliky do 3 měs. tvoje mimčo píšeš už má 2 měs. tak snad už tomu bude brzo konec a bude jen líp :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
12.10.12 19:13

@IvkaH děkuji. Když je člověk zoufalý, tak se snaží pomoct, jak se dá, ať se miminku uleví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat