Jak připravit tělo na těhotenství?

Anonymní
22.8.20 20:19

Jak připravit tělo na těhotenství?

Ahoj, mám asi blbý dotaz, ale chceme s manželem začít snažit o mimčo. Je nám 27. Vím, že je to asi ujetý, ale šíleně se bojím následků, které těhotenství zanechá na mém těle. Povislá a povolená kůže, kila navíc, vytahaný prsa, strie, atd. Je nějaká možnost, jak tělo připravit na případné těhotenství tak, aby to mělo co nejmenší následky? :oops: Pomůže třeba cvičení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4765
22.8.20 20:23

Ne není. 8) Bohužel. Zadny mazání, cvičení atd nepomůže. Ani nekojeni nepomůže aby se předešlo vesakum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
22.8.20 20:23

Jedna možnost by tu byla. Najděte si s manželem někoho kdo to dítě odnosí za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.20 20:28

A vsadím se, že zakladatelka otěhotní na první dobrou, když má takové obavy o svoje tělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.8.20 20:38

Cvicit - v tehotenstvi i pred nim. I v tehotenstvi si clovek muze dat do tela, kdyz zrovna nehopsa a necvici prime brisni svaly (sikme muzes). Taky ber kyselinu listovou (idealne ve forme folatu) idealne aspon 3 mesice predem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
511
22.8.20 20:49

Za me priprava smysl ma. Cviceni a zdrava strava. Telo se dostane driv dokupy. Co jsem cvicila s prvnim tak vse super, u druheho uz jsem to flakala a uz blbe a ted treti je horor. Za me denne cvicit a neprasit jidlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
22.8.20 20:51

Nijak :) tvoje tělo se trochu změní ať uděláš cokoliv, je to prostě daň… já kojila jen 3 měsíce a stejně se mi prsa trochu vytahaly, cvičila v těhotenství i po něm a stejně mám břicho o dost vyklenutější než dřív… rodila jsem ve 24. Tak to prostě je a s tím do toho musíš jít no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4765
22.8.20 20:57
@vbu píše:
Za me priprava smysl ma. Cviceni a zdrava strava. Telo se dostane driv dokupy. Co jsem cvicila s prvnim tak vse super, u druheho uz jsem to flakala a uz blbe a ted treti je horor. Za me denne cvicit a neprasit jidlo…

Nedělala jsem ani jedno, a ze sálu jsem šla jako před těhotenstvím… Genetika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
511
22.8.20 21:01

@mackA159 tak ja u obou sla z porodky s plochym brichem, u tretiho teprve uvidim. Ale proste spolehat na genetiku se pouze neda. Cviceni urcite pak pomuze na celkovy stav zadove svaly atd..ale tak kazdeho vec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
22.8.20 21:03

Pokud máš mít strie, tak je mít budeš, i kdyby jsi se stavěla na hlavu. A naopak, někdo je nemá ani po třech dětech :think:
Ale pokud je tvoje jediná priorita nezkazit si postavu, měla bys okusit alespoň několikaměsíční neplodnost, aby se ti trochu rozsvítilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
22.8.20 21:13
@DoktorkaZorkaHorká píše:
A vsadím se, že zakladatelka otěhotní na první dobrou, když má takové obavy o svoje tělo…

A nebo taky ne a život ji donutí k trochu pokornějšímu přístupu… :? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
22.8.20 21:13

Ja myslim, ze je to spis o genetice. Segra ma dve deti, nikdy necvicila, nemazala se, kojila docela dlouho a je krasne stihla, pekny pevny prsa a nikde ani strie. Kamaradka cvicila, cely tehotenstvi se mazala, kojila 3 mesice a bricho, boky komplet popraskany a prsa uplny placacky :nevim: takze to nejspis nijak neovlivnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
22.8.20 21:33

Mazala jsem se drahým krémem celé těhu a mám strie jak prase. Taky jsem přibrala 17 kg, dva týdny po porodu jsem tedy měla už jen +5 kg. Genetika je mrcha.. Rozhodně bych si ale utridila priority, já sama tedy samozřejmě z těch strií nejsem nijak odvázaná, ale otěhotněla jsem po samovolném potratu a spíš jsem řešila to, abych dítě v klidu donosila a aby bylo v pořádku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
22.8.20 21:35

Tak já se asi přikláním k oběma verzím - zdravý životní styl (před těhotenstvím i při něm) a to hlavně z důvodu, že budeš lépe připravená na porod a tělo se rychleji zregeneruje. A ke genetice z té estetické stránky. Já jsem to mazání celkem flákala a nemám nikde ani pidistrii a kámoška mazala jak ďábel a má hodně popraskaný boky i bříško. A kojení zas obráceně. Já kojila půl roku a prsa mi visí víc a ona kojila přes rok a prsa má v pohodě :lol:
Jinak ještě po porodu doporučuju dobrou fyzioterapeutku, která ti pomůže a poradí s cvičením, abys předešla diastáze :)
A holky… přát někomu několikaměsíční neplodnost nebo podobný narážky… je to nutný? Tak přeci každá ženská chce být pěkná a přitažlivá. Tohle mi přijde asi tisíckrág lepší dotaz než: omezila jsem kouření z krabičky na 1 cigaretu denně, je to ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13632
22.8.20 21:36

Nijak, tady vládne genetika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu