Jak připravujete kalamáry, krevety a jiné mořské potvory?

2262
31.7.13 14:33

Jak pripravujete kalamary, krevety a jine morske potvory ?

Ahoj zeny ;) Chci se zeptat na Vase oblibene jidlo, pokud mozno i s receptem, z morskych plodu ;) Pripravuji tyhle jidla relativne casto a uz mi nejak dochazeji napady :mrgreen: Zrovna dnes jsem si koupila v Makru kilo velkych kalamar a premyslim co s nimi :) Tak se podelte o Vase tipy, rady, triky… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24116
31.7.13 14:36

Na grilu nebo pánvi, co nejjednodušeji. K tomu salsu z česneku, oleje a petržele.
Krevety v máslovo medové omajdě, jím rukama. Nebo s těstovinama a chřestem.

Pak mi z kalamár chutnal takový guláš, byla tam cizrna, brambory, paprika, ale neodhadnu koření. Dobré jsou baby kalamárky obalené v mouce a osmažené, jen s citronem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
31.7.13 14:41
@pikola píše:
Na grilu nebo pánvi, co nejjednodušeji. K tomu salsu z česneku, oleje a petržele.
Krevety v máslovo medové omajdě, jím rukama. Nebo s těstovinama a chřestem.

Ja jsem je minule nakrajela na vetsi kolecka, udelala je na panvi s citronovou omackou a s testovinami… Ty jo s tim chrestem jsi me navnadila, miluju chrest a ke kalamarum me nenapadl ;) Pritel by chtel neco smazeneho, v testicku nebo tak, ale bojim se, ze to smazeny tu chut uplne prebije… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
31.7.13 14:44

Dělám v létě krevetový salát: krevety + vařené vejce + rajčata + rukola + semínka + olej + sůl + pepř, popř. přidám i těstoviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24116
31.7.13 14:46

Kalamar nemá skoro žádnou chuť, klasika jsou kroužky v těstíčku nebo strouhance. Dobré může být tohle http://www.stream.cz/…ene-kalamary
To s chřestem jím s krevetama, citron a máslo, chilli a kapka smetany.
Muž mořské plody nejí, takže to dělám jen návštěvám nebo si dávám v restauraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24116
31.7.13 14:48

Hlavně se vše musí dělat jen rychle, jinak je jakýkoliv mořský plod jak guma. Ale u mě vede gril.
Tohle je to s chřestem, ale měl by to být mladý zelený tenký.

Příspěvek upraven 31.07.13 v 14:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kies
31.7.13 14:49

Olej, česnek nejčastěji, jindy petržel, rajčátka apod k tomu navǐc

• Nahlásit
  • Citovat
2262
31.7.13 14:51
@pikola píše:
Hlavně se vše musí dělat jen rychle, jinak je jakýkoliv mořský plod jak guma. Ale u mě vede gril.

Ja to delam hodne na rychlo ;) vyzkousim asi dnes v te mouce osmazene ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
31.7.13 14:56
@pikola píše:
Kalamar nemá skoro žádnou chuť, klasika jsou kroužky v těstíčku nebo strouhance. Dobré může být tohle http://www.stream.cz/…ene-kalamary
To s chřestem jím s krevetama, citron a máslo, chilli a kapka smetany.
Muž mořské plody nejí, takže to dělám jen návštěvám nebo si dávám v restauraci.

V restauraci u nas je to katastrofa… U more super. U nas to malo kdo umi uvarit fakt dobre. Ja jim hlavne krevety, ale zbytek jen ten muj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8817
31.7.13 14:57

Dělám paellu podle tohoto receptu. Je úžasná! http://www.vipprostreno.cz/…/paella.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24116
31.7.13 15:02

@MiskaKosa Mám moře za barákem, takže nemám problém s výběrem jídla v restauraci, s jeho přípravou a čerstvostí. A když mám chuť na něco jiného, dělám doma. Ale opravdu v jednoduchosti je krása, nic složitého bych s tím nedělala, ty kroužky v těstíčku je možná i škoda, ale je to dobrota :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
31.7.13 15:03

Já dělám kuskusový salát. Kuskus připravím podle návodu, na pánvi si opražím krevetky (mohou být jakékoliv mořské plody), pak to vhodím do kuskusu, přidám sušená rajčata a zamíchám do toho majonézu/bílý jogurt a ochutím. Můžeme se po tom s chlapem utlouct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
31.7.13 15:15
@pikola píše:
@MiskaKosa Mám moře za barákem, takže nemám problém s výběrem jídla v restauraci, s jeho přípravou a čerstvostí. A když mám chuť na něco jiného, dělám doma. Ale opravdu v jednoduchosti je krása, nic složitého bych s tím nedělala, ty kroužky v těstíčku je možná i škoda, ale je to dobrota :mrgreen:

Jojo ;) ja zapomnela, ze jsi u more ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JulkaD
31.7.13 15:26

Krevety s chilly, cherry a pastou! Jen nasekas cesnes s chilly, na oliv. oleji, pridas cherry a krevety. Chvili nechas, vhodis uvarenou pastu a hotovo. Jen sul a pepr, petrzelka. Ja davam i parmesan, ale obecne se k rybam a mor. jidlum nedava. Ale mne to chutna;))

Jinak uzasna je Paella. Jsou tam vpodstare vsechny mor.ziv.,musle. Najdi si na googlu.

Joo a jeste doporucuju musle ve smetanove omacne, cesnek, petrzel. Jen s rocket salatkem a bagetkou. Staci jen ocistit musle, na chvili ve varici vode. mezitim si pripravit zaklad te omacky (cesnek, salotka, petrzelka, smetana, sul, pepr) a v tom je jen nechat prohrat.

Mnam, mam chute :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1069
3.12.14 11:44

Ahoj holky, manžel dostal mořské plody v nějaké červené omáčce. Můžete mi poradit, jak je mám připravit? Co třeba orestovat jen tak na česneku a chilli a dát k tomu čínské nudle? Jak to okořenit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama