Jak připravujete luštěniny?

5386
12.11.20 19:16

Jak připravujete luštěniny?

Ahoj všichni. Potřebovala bych se zeptat, jak připravujete luštěniny k vaření a aby byly lépe stravitelné. Já začala cca 2 měsíce pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. Klidně i 3× týdně, kolikrát víc a mám problém, který mě trápí. Vždy, když sním jakékoli luštěniny kromě červené čočky, tak jsem hrozně nafouklá, klidně i dva dny, kdy si je nedám. Jsou namočené klidně i 24 hodin ve vodě, pak vodu vyleji, dám vařit v nové a stejně nic. Nechci se jich vzdát. Omezila jsem i docela dost maso, že už ho nejím denně a luštěniny mi zachutnaly. Ale brzy se vrátím do práce a prostě nevím co dělat, abych neobtěžovala okolí, jestli chápete :mrgreen: :oops: Děkuji za odpovědi :kytka: Snad je nějaká šance

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
238
12.11.20 19:20

Nejakou dobu trva, nez se strevni mikroflora aklimatizuje, takze je mozny, ze to prejde samo :lol: ale jinak se radi pridavat protinadymave koreni, takze treba saturejku, majoranku, ale vim, ze lide vari i s fenyklem ci anyzem, treba pomuze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
12.11.20 19:24
@Villanelle píše:
Nejakou dobu trva, nez se strevni mikroflora aklimatizuje, takze je mozny, ze to prejde samo :lol: ale jinak se radi pridavat protinadymave koreni, takze treba saturejku, majoranku, ale vim, ze lide vari i s fenyklem ci anyzem, treba pomuze :)

To jsem se také dočetla, že to trvá nějakou dobu. Mě už to docela štve. No abych po tom koření neprděla ještě víc :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
12.11.20 19:28

@vejilka to myslim, ze nehrozi. Hele ja jsem na vesmes rostlinne strave uz dlouhe roky, takze si nepamatuju, jak dlouho to trvalo, ale neboj, ony se tam ty bakterie namnozi :D zkus a treba bylinky fakt pomuzou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
12.11.20 19:30
@Villanelle píše:
@vejilka to myslim, ze nehrozi. Hele ja jsem na vesmes rostlinne strave uz dlouhe roky, takze si nepamatuju, jak dlouho to trvalo, ale neboj, ony se tam ty bakterie namnozi :D zkus a treba bylinky fakt pomuzou

Bylinky používám hodně. Já četla, že to trvá delší dobu, než si tělo zvykne. Vzdávat to nechci určitě. A ty už teď nic necítíš, když sníš fazole? Myslíš, že stačí tak 3× týdně luštěniny? Jím je klidně i dvakrát denně různé druhy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
12.11.20 19:35

Když je vaříš, přidej kmín :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 19:35

Tak já to řeším tak, že kupuju už připravené luštěniny v plechovce. Ten sliz vyleju, několikrát to propláchnu, z cizrny odstraním ty šlupky a dlouho vařím vždycky s bylinkama. Ale co si budem, někdy nastane situace… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
12.11.20 19:39

Ne, ja se s pripravou nijak necrcam, ani fazoli, ani cocky, hrachu a jsem v pohode. Kdysi me nadymaly dost, ale to jsem je jedla opravdu malo. Klidne to zatim omez na parkrat do tydne, stejne to podle me nijak extra neurychlis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
12.11.20 19:55

Říká se, že si tělo částečně zvykne, u mě to teda nefunguje, ale co mi hodně pomáhá, tak probiotika, dlouhodobě brát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
12.11.20 20:54
@Kotatko03 píše: Říká se, že si tělo částečně zvykne, u mě to teda nefunguje, ale co mi hodně pomáhá, tak probiotika, dlouhodobě brát :)

Nevíš, jak dlouho zhruba, než začnou zabírat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
12.11.20 20:55

@vejilka u mne cca týden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.11.20 06:16

Zakladatelko, asi tě nepotěším, ale u mě nepomohlo nic. Probiotika jsem brala dlouhodobě, vařila s bylinkami a nadýmá mě i ta červená čočka (a to i když jí namočím). Když si dám fazole, tak jsem nadmutá tak, že je to bolestivé.

Takže já se luštěninám musím vyhýbat, ačkoliv jinak je naprosto miluji a pěkně mě to celé štve. :nevim: :zed: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13577
13.11.20 06:59

Já na to asi netrpim, za to manžel :mrgreen: a to je připravuji různě, ale zase né moc často, řekla bych 1× za 14dní. U nás je nejoblíbenější čerená čočka, je hotová hned.
Kdyby jsi se chtěla inspirovat, co z luštěnin vařit koukni sem na recepty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama