Jak připravujete meltu? A jakou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 05.08.09 21:21
Jak připravujete meltu? A jakou??

Dobrý večer, zajímalo by mne milé maminky, jestli si vaříte meltu - jakou a jak ji pijete.
Já mam nejraději něco, co se jmenuje Vitakáva - přijde mi, že nemá takovou pachuť jako třeba Caro.
Dělám si ji tenkým proudem horké vody (z espresovače) asi do pulky takové té ikea sklinky (takova ta asi 3dc za 9kč 8) ) a doleju studenou z kohoutku.
Mám to takový pěnivý mok :lol:
A jsem schopna toho vypit tak 1,5l denně - je to to jediné co se mi nepřepilo (čaje, džusy, voda..)

Nejím mliko,takže jen tak..

Napište jak ji dělate vy? klasika s vodou a mlékem? Dáváte ji i dětem?

Díky

Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.09 21:34

Já Meltu muluji a zrovna dneska jsem vypila celou konvičku z překapávače :oops: :oops: :oops:

Dám Meltu do překapávače (kávovaru), udělám cca 1/3 konvičky Melty a zbytek doleju mlékem a nechám zaplý překapávač a pořád se mi to přihřívá.

Ještě prodávají i porcovanou Meltu, ale ta mi tak nechutná a ani tak pěkně nevoní! :nevim: :nevim: :nevim:

Caro mám taky ráda :wink: :wink: :wink:

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 05.08.09 21:45

Já dělám z pytlíku, jelikož nechci stát u vaření, ale s tím překapávačem je to dobrej nápad :!

beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 05.08.09 21:48

Jo, holky…taky jsem překapávala meltu, mám ji moc ráda a ted u kojení úplně…ale u nás prostě z obchodů ta „volná“ zmizela, všude je jen ta porcovaná :( A ta mi připadá, že nemá ty správné grády…

Leja
Stálice 58 příspěvků 05.08.09 21:52

Ahojky, tak mně Melta moc nechutná, kupuju Caro a Inku :wink: Zaliju do půlky hrnku horkou vodou, doplním mlékem. Bez něj bych to nevypila :D Někde jsem četla, že úplně malé děti by to neměly, ale už nevím proč :oops:Asi že ta obilovina není ve větším množství vhodná. Já jsem ji začla dceři občas vařit kolem 3.roku :wink:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.08.09 22:05

Já dělám Meltu klasika - podle návodu na pytlíku - povařit, nechat stát, přecedit, dolít mlékem… Překapávač nemám, jinak by to bylo super takto…

A mám moc ráda i Caro, hlavně že se pohodlněji připravuje…

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.09 06:48

Dobré ránko

beeuska - nevím jestli máš v okolí Kaufland, ale tam ji mají 100% :wink: :wink: :wink:

Holky, v tom překapávači je to fakt super, je to rychlé, nepřipálíš ji, nemáš špinavé nádobí ...... a ještě je stále teplá!
Když je horko tak si dávám Meltu jako „ledovou kávu“ a taky je to moc dobroučké!

No a jdu si ji zase uvařit, protože tu slintám :roll: :roll: :roll:

Irias
Neúnavná pisatelka 15841 příspěvků 06.08.09 07:16

ahoj,

už léta si nedělám jinou kávu v překapávači než tuto právě s meltou. lžičku norm kávy a lžičku melty… nikdo z návštěvy ani nepozná, že nepije čistou kávu :D

udělat jen meltu v překapávači mám trochu strach z ucpání, ale musím vyzkoušet :wink:

I.

beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 06.08.09 07:30

Veroniko - díky, Kaufland zkusím…popravdě, nebyla v Bille, Tescu, menších obchodech… tak jsem už to vzdala. Kauflandy máme ve městě dokonce 2, ale díky přemíře protivných důchodců s hůlkami :wink: a malému prostoru mezi regály tam chodím nerada…ale pro meltu se překonám :D :D

beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 06.08.09 07:32

Irias - opravdu se neucpe. Mám takový překapávač, kde není třeba dávat filtr a neucpe se to ani tak, natož s filtrem (který je praktičtější při čištění :-))

Irias
Neúnavná pisatelka 15841 příspěvků 06.08.09 07:34

tak asi fakt ne :D
ted si dávám kávu- vlastně meltu opačně..... 3:1 :wink:

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.09 07:38

Irias - ucpat by se to snad nemělo! Já už to tak dělám několik let a pořád s jedním překapávačem :lol: :lol: :lol:
Ale ta káva s meltou taky nemusí být špatná!

beeusko - v Kaufláči ji mají 100% a mají i porcovanou i sypanou, je mezi instantníma kávama, kapučínama a u Cara - vzhledem k tomu, že každý Kaufland je stejný tak to budete mít taky tak uspořádané :wink: :wink: :wink:

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 06.08.09 07:59

Tak ja jsem asi jedina, komu chutna pytlikova melta. :) Ta sypana mi prijde divna. :lol: Caro mi taky moc nejede.
A ja vymacham pytlik v horke vode, doleju mliko (tak max. 1/3) a cukr. Mnam. Udelam si ji k snidani. :D

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 06.08.09 08:54

janac ty to máš ale vychytaný :wink:
Taky miluju Vitakávu, ale místo studené vody dolévám mléko. Dřív ji prodávali u nás v Tescu, ale nějak ji přestali mít v nabídce :twisted: teď na ni taky musím chodit do Kaflandu.
Když mám náladu, uvařím si v obr hrnci tu klasickou sypanou meltu a piju to po celý den. Ke konci už studený bez mléka a taky je to dobrý.
Caro mi též nechutná.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 06.08.09 14:48

Manžel miluje meltu a já si dám s ním, děláme sypanou, přes sítko přeliju meltu horkou vodou z konvice do hrnka s půlkou nalitého teplého (studeného) mléka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >