Jak probíhá distanční studium na SŠ

17
31.1.16 14:27

Jak probíhá distanční studium na SŠ

Ahoj, ráda bych se zeptala někoho, kdo studuje nebo už vystudoval střední školu distanční formou. Zajímalo by mi hlavně jak probíhají pololetní zkoušky a jak jde zvládat samostudium při běžném rodinném životě (práce, dítě atd.). :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1087
31.1.16 14:42

To je asi skola od skoly. Manzel pri praci vystudoval obchodku, chodil tusim kazdou stredu odpoledne, v praci mu vysli vstric a hodiny nadelaval, takze v realu doma moc nebyl. Ale za tu maturu to stalo :) studoval tri roky (nastavba sou, jinak kdyby mel jen zs tak asi ctyri nebo pet let), psali normalne pisemky a tak :) podle me se to da, ale chce to mit podporu v rodine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.1.16 14:48
@anivbl píše:
To je asi skola od skoly. Manzel pri praci vystudoval obchodku, chodil tusim kazdou stredu odpoledne, v praci mu vysli vstric a hodiny nadelaval, takze v realu doma moc nebyl. Ale za tu maturu to stalo :) studoval tri roky (nastavba sou, jinak kdyby mel jen zs tak asi ctyri nebo pet let), psali normalne pisemky a tak :) podle me se to da, ale chce to mit podporu v rodine

To ano, přítel dálkově také takto studuje, ale mě jde spíš o to distanční studium, kdy se jezdí do školy jen na zkoušky v pololetí a vše je vlastně jen formou výuky samostudia přes internet. Myslím, že to chce dost sebekázně, proto jsem chtěla vědět, jak to kdo zvládal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
31.1.16 14:54

Jde to, ale je to hodne o te sebekazni. Me nejvic casu zabiraly domaci ukoly. Byly celkem vysoke pozadavky na jejich uroven. Nejhorsi byl prvni rok, nez si clovek vyzkousel, co se po nem chce, zjistil, jak k tomu ktery vyucujici pristupuje. Co bylo super, ze pozdeji nam zavedli konzultacni hodiny po Skype, soucasti byla moznost vyuky veci, ktere kdo potreboval. A nedovedu si teda predstavit, ze bych se distancne ucila jazyky, v tom lidi dost plavali. Ja mela vyhodu, ze obema jazyky jsem mluvila i psala bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.1.16 15:05
@kroutilka píše:
Jde to, ale je to hodne o te sebekazni. Me nejvic casu zabiraly domaci ukoly. Byly celkem vysoke pozadavky na jejich uroven. Nejhorsi byl prvni rok, nez si clovek vyzkousel, co se po nem chce, zjistil, jak k tomu ktery vyucujici pristupuje. Co bylo super, ze pozdeji nam zavedli konzultacni hodiny po Skype, soucasti byla moznost vyuky veci, ktere kdo potreboval. A nedovedu si teda predstavit, ze bych se distancne ucila jazyky, v tom lidi dost plavali. Ja mela vyhodu, ze obema jazyky jsem mluvila i psala bez problemu.

No ano, z toho mám obavy. A jak probíhalo zkouškové období, kolikrát se muselo třeba dojíždět? Našla jsem si SŠ v Pardubicích, ale jsem z Plzenského kraje a tak si moc nedovedu představit tam jezdit nějak častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
31.1.16 15:13
@mili25 píše:
To ano, přítel dálkově také takto studuje, ale mě jde spíš o to distanční studium, kdy se jezdí do školy jen na zkoušky v pololetí a vše je vlastně jen formou výuky samostudia přes internet. Myslím, že to chce dost sebekázně, proto jsem chtěla vědět, jak to kdo zvládal.

Tak takhle jsem vystudovala posledni rok vejsky. Bylo to hodne narocne, nemela jsem kolikrat chut ani energii se ucit a chvilemi mi chybela motivace. Je to o dost tezsi, clovek si musi udelat nejaky plan, aby nenechal uceni na posledni mesic pred zkouskama. Kazdopadne drzim pesti, jestli se pro to rozhodnes, urcite to stoji za to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
31.1.16 15:17

Ahoj, všechno je hodně o domluvě. Do školy by se mělo za jedno pololetí přijet na jednu informativní schůzku na každý předmět a jednu zkoušku z každého předmětu.
Záleží jak si to nasklada, v jednom dni klidně může udělat všechny zkoušky a v druhém dní tu informativní schůzku.
Mě osobně vycházeli učitelé vstříc, měla sem malé dítě, a na všem se s nima dalo v pohodě domluvit.
No a poslední rok (maturitní rok) jsem třeba z matiky a ekonomiky jezdila vícekrát v pololetí, abych byla lépe připravena a učitelé se mi věnovali i nad rámec jejich zaplacených hodin, a nebo me i pustili do třídy mezi studenty abych si poslechla to co jsem nevěděla přímo v hodině. Byli opravdu velmi příjemní a milí všichni.
Ovšem já chodila na distancni studium do kroměříže na obchodku.

Co se týče studia jako takového u mě to bylo v pohodě, víceméně jsem si tu školu zvládla udělat místo 5 let za 3 roky s mimimem. Je to sice mazec, ale dá se to v pohodě zvládnout s rodinou, učila jsem se když malá spala, po nocích, a hodně mi teda všichni pomáhali (myslím tchyne, máma, manžel moč ne :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.1.16 15:34
@anivbl píše:
Tak takhle jsem vystudovala posledni rok vejsky. Bylo to hodne narocne, nemela jsem kolikrat chut ani energii se ucit a chvilemi mi chybela motivace. Je to o dost tezsi, clovek si musi udelat nejaky plan, aby nenechal uceni na posledni mesic pred zkouskama. Kazdopadne drzim pesti, jestli se pro to rozhodnes, urcite to stoji za to :kytka:

Děkuji :kytka: Dost mi to láká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.1.16 15:38
@Janinka07 píše:
Ahoj, všechno je hodně o domluvě. Do školy by se mělo za jedno pololetí přijet na jednu informativní schůzku na každý předmět a jednu zkoušku z každého předmětu.
Záleží jak si to nasklada, v jednom dni klidně může udělat všechny zkoušky a v druhém dní tu informativní schůzku.
Mě osobně vycházeli učitelé vstříc, měla sem malé dítě, a na všem se s nima dalo v pohodě domluvit.
No a poslední rok (maturitní rok) jsem třeba z matiky a ekonomiky jezdila vícekrát v pololetí, abych byla lépe připravena a učitelé se mi věnovali i nad rámec jejich zaplacených hodin, a nebo me i pustili do třídy mezi studenty abych si poslechla to co jsem nevěděla přímo v hodině. Byli opravdu velmi příjemní a milí všichni.
Ovšem já chodila na distancni studium do kroměříže na obchodku.Co se týče studia jako takového u mě to bylo v pohodě, víceméně jsem si tu školu zvládla udělat místo 5 let za 3 roky s mimimem. Je to sice mazec, ale dá se to v pohodě zvládnout s rodinou, učila jsem se když malá spala, po nocích, a hodně mi teda všichni pomáhali (myslím tchyne, máma, manžel moč ne :D )

No já s pomocí můžu počítat zase jen od přítele :D, ale i tak doufám, že by se to dalo zvládnout. Z kolika předmětů se dalají zkoušky? A vše je písemnou formou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
31.1.16 16:06

Studovala jsem v Plzni strojní průmku, ekonomku už jsem měla, tak jsem to měla malinko lehčí, uznali mi pár předmětů, ale princip byl pro všechny stejný. Za pololetí byl nárok na hodinu konverzace s vyučujícím, na konci pololetí jsem se jen domluvila na termínu zkoušky. Dalo se to zvládat, teď takhle dělám VŠ :) Zkoušení bylo někdy formou testu, někdy ústní, jak u koho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
31.1.16 16:59

Tak kazda skola to ma jinak. Ja studovala komplet celou stredni distancni formou, skola se na to specializuje, jine studium nedela. Takze nebyla moznost jen tak si zajet za ucitelem, ti ve skole v podstate nebyli. Jezdila jsem na zkousky jednou za pololeti, v jeden den zkousky na pocitaci pisemne ze vsech predmetu, plus se delaly ustni po skype z jazyku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
31.1.16 20:05

Já dělala zkoušky ze všech předmětů, presne si to už nepamatuju, ale bylo jich asi 11-13.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.1.16 21:37

Tak nevím zda bych v tom neměla maglajs, takhle vše najednou :think: A zkoušky jsou ve formě otázka - odpověd a nebo výběr z možností a, b,c?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
31.1.16 23:59

No maglajs to obcas byl :-) Vetsinou formou testu a) b) c), ale nekdy i doplnovani, kratke odpovedi. Matematika se pocitala na papir, odpovedi psaly do testu, ale reseni odevzdavalo. Ale fakt netusim, jak to je na ostatnich skolach, popisuju, jak jsme to meli my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
2.2.16 06:32

Já zase měla zhruba půl zkoušek ústní a půl písemných. Písemné byly položena otázka a mnou napsaná odpověď. Formou testu jsem měla pouze angličtinu.
Asi tohle má opravdu každá škola jinak a hodně záleží na učiteli. Btw. Matika se samozřejmě počítala ;)

Každopádně jednu věc si dobře pamatuju. Když jsem dělala 1 rok, zjistila jsem, že na jeden den můžu mít max 2 zkoušky, protože pokud jich bylo za den víc, stalo to za prd, vše se mi smichalo dohromady, a taky to pak tak vypadalo na vysvědčení. Druhý rok už jsem byla chytřejší, a že ctyrek byly najednou jedničky. Chce přijít na ten systém jak to skloubit dohromady se vším. Každej na hlavně tendence vše nechávat až na poslední chvíli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama